Czwartek, 3.12.2020, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Czy Miasto powinno przejąć Górę Chrobrego? O zdanie zapytaliśmy radnych

28.03.2018, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy Miasto powinno przejąć Górę Chrobrego? O zdanie zapytaliśmy radnych

O to, czy Miasto powinno przejąć Górę Chrobrego zapytaliśmy wszystkich radnych. Dziś przedstawamy stanowisko polityków z Klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego oraz radną niezrzeszoną.


Wojciech Rudnicki z Klubu SLD

Na pewno nie można dopuścić do tego, aby Góra Chrobrego zniknęła z oferty Elbląga. Nie wiemy, jaka jest wartość tego obiektu. Myślę, że warto zostawić tę atrakcję naszemu miastu, jednocześnie dysponując rozsądnym budżetem. Ten temat nie tylko dotyczy mieszkańców Elbląga, ale także gości, którzy przyjeżdżają z zewnątrz i korzystają z udogodnień hotelowych. Dzięki temu oferta Elbląga byłaby atrakcyjniejsza, nawet gdy Góra Chrobrego byłaby czynna w okresie letnim.
 Andrzej Tomczyński z Klubu SLD

Dla mnie miasto powinno przejąć Górę Chrobrego. To Rada Miasta zdecyduje o tym. Poza tym trzeba będzie znaleźć odpowiednie środki finansowe na ten cel. W tej chwili nie wiemy, jak może wyglądać ta sytuacja. Kiedyś to miejsce było intensywnie użytkowane przez cały rok. Można by powrócić do tych czasów. Jak będzie - nie wiem, ale tę decyzję pozostawiamy i Prezydentowi, i Radzie Miasta.

 

Ryszard Klim z Klubu SLD

Stok powinien, zgodnie ze swoimi możliwościami i przeznaczeniem, być wykorzystywany w wiadomym celu przez mieszkańców. Gdyby Góra Chrobrego była własnością Miasta, z pewnością jej funkcjonowanie byłoby o wiele lepsze niż dotychczas.

 

 

Marek Burkhardt z Klubu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego

Dziś ten temat jest trudny. Ale jedno jest pewne - Góra powinna działać. To elblążanie tę Górę tworzyli, to dzięki inicjatywie grupy ludzi ona zaczęła działać. Później MOSiR rozwinął tę działalność. A dziś? Mamy Górę z prawdziwego zdarzenia i chcielibyśmy z tego korzystać. Nieważne, czy będzie to działalność przedsiębiorcy, czy władz miasta, ale powinna działać.

 

 Maria Kosecka - radna niezrzeszona

Ten temat wymaga dyskusji, ostrożności i merytorycznego podejścia. Na chwilę obecną muszę zastanowić się jeszcze nad tą sprawą.
 

 

Roymawiała Justyna Grzesiowska

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (50)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Prorok Igor
  Środa, 28.03

  Ehhh moi miluśińscy....Panu radnemu Rudnickiemu podpowiadam na pytanie "....Nie wiemy, jaka jest wartość tego obiektu. ..." wartość tego obiektu jest tyle warta za ile samorząd będzie chciał ja zbyć a za ile jest w stanie zapłacić za nią prywatny inwestor! Co do reszty radnych sorry ale jeśli uważacie, górka powinna działać i uważacie że kiedyś lepiej działała i cały rok to po co było ja "komuś" wydzierżawiać na lataaaa?! Co do ostatniej wypowiedzi ma pani rację to jest problem innej rangi niż krzywy chodnik lub światła z przejściem ale było już wystarczająco dużo czasu aby każdy wyrobił sobie zdanie. Decyzję należy podjąć niezwłocznie bez zbędnej zwłoki!

 2. 2
  +7
  ~ lokalny patriota
  Środa, 28.03

  Idąc tokiem rozumowania zwolenników przejmowania wszystkiego co nierentowne to powinniśmy przejmować wszystkie upadające firmy. Czy budżet miasta ma być kasą do finansowania zabawy dla wąskiej grupy zapaleńców? Poszła kasa na przystań jachtową dla zabawy Jurka motorówki, co jeszcze? Kto chętny niech się zgłasza!

 3. 3
  +5
  ~ wist
  Środa, 28.03

  Niech sprawę Góry Chrobrego rozstrzygnie nowy /autentycznie nowy prezydent/ , a tym państwu radnym podziękujmy za ich nic ... niepowiedzenie. Bo to że Góra Chrobrego ma działać to żadna nowość, a rozwiązanie sprawy z jej działalnością jest proste jak budowa ... cepa.

 4. 4
  +5
  ~ Robert Koliński
  Środa, 28.03

  Miasto powinno przejąć Górę Chrobrego za max symboliczną złotówkę (choć ja akurat tu nacjonalizowałbym:), a tym samym przestać dokładać do prywatnego biznesu (nie tylko zresztą w tym konkretnym przypadku). Oferta narciarska dla elblążan/ek powinna jak najbardziej zostać utrzymana, ale skoro finansuje się ją i tak ze środków publicznych, to nie powinien zarabiać na tym żaden prywaciarz, ale właśnie miasto Elbląg. PS. Pozdrawiam radną Kosecką, która "musi się jeszcze zastanowić":)

 5. 5
  +2
  ~ mieszkaniec
  Środa, 28.03

  Koliński znawca od wszystkiego .Może by tak zacząć od siebie i kilka dobrych uczynków przed świętami .Pierwszy to nie pisać głupot.

 6. 6
  0
  ~ mie
  Środa, 28.03

  mieszkaniec masz rację, ten Kotliński to na wszystkim się zna, już wszędzie go pełno, fuuuujjjj

 7. 7
  +10
  ~ wasyl
  Środa, 28.03

  o proszę radni nieporadni znów się lansują, bo niedługo wybory, wymiotować się chce jak się na nich patrzy, tyle lat siedzą i ***zą tylko w stołki, i c więcej, precz z nimi!

 8. 8
  --1
  ~ Robert Koliński
  Środa, 28.03

  @mieszkaniec - Drogi mieszkańcze (choć podejrzewam tu rękę radnej K.;), po pierwsze, jako ateusza nie obowiązuje mnie wasza religijna metoda robienia dobrych uczynków od święta, grzeszenia zaś przez cały rok i biegania do spowiedzi, kiedy tylko pleban pogrozi palcem - ja dobre uczynki robię cały rok:) Po drugie, takim właśnie dobrym uczynkiem jest m.in. wskazywanie drogi mniej rozgarniętym, co też niniejszym czynię, proponując rozwiązanie najbardziej korzystne dla miasta i mieszkańców. Pozdrawiam z okazji wiosennego przesilenia i Święta Światła Świata czyli Świętowita w Czterech Postaciach!:)

 9. 9
  0
  ~ mieszkaniec.
  Środa, 28.03

  Panie Koliński wskazuje drogę dla mniej rozgarniętych .Wyluzuj człowieku.

 10. 10
  +7
  ~ Gcx
  Środa, 28.03

  Ot * mądrzy ludzie * z tych naszych bezradnych radnych... Powiedzieli co wiedzieli a że nic nie wiedzieli to tym pokazali że sie nadają ale na korek do d..... W elblagu nie ma włodarzy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2026810646057