Wtorek, 22.09.2020, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Czytelnicy ocenili rok rządów PiS, większość negatywnie [ankieta]

31.10.2016, 16:43:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czytelnicy ocenili rok rządów PiS, większość negatywnie [ankieta]

Z jednej strony programy: 500+ i Mieszkanie+, powrót sześciolatków do przedszkoli, z drugiej Czarny Protest, zamach na Trybunał Konstytucyjny oraz coraz większy udział kościoła w polityce. Trudno się dziwić, że rządy Prawa i Sprawiedliwości budzą w wyborcach wiele emocji. Jak po roku sprawowania władzy, obecny rząd oceniają Czytelnicy info.elblag.pl? Zdecydowana większość negatywnie.

W dniu 25 października minęło dwanaście miesięcy sprawowania władzy przez PiS. Rok temu partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała wybory do parlamentu z wynikiem 37,58 proc. głosów, co umożliwiło jej utworzenie pierwszego po 1989 roku samodzielnego rządu. Od tego czasu notowania PiS spadły, ale nie jest to spadek dramatyczny. Jego elektorat ma bowiem powody do zadowolenia, chociażby za sprawą programu 500+. Coraz większe rozdrażnienie, na przykład rosnącym udziałem kościoła w polityce czy planami zaostrzenia prawa aborcyjnego, okazują jednak ci wyborcy, którzy na PiS nie głosowali.

O zabranie głosu w tej sprawie poprosiliśmy naszych Czytelników. Opublikowaliśmy ankietę i zapytaliśmy ich: Jak oceniają rok rządów PiS? Okazuje się, że zdecydowana większość głosujących w ankiecie, bo 70 procent (477 głosów) wystawiła rządzącej partii ocenę negatywnie. Tylko 24 proc. (164 głosy) ankietowanych ostatnie dwanaście miesięcy PiS ocenia pozytywnie. 4 proc. podkreśla, że to za krótki okres, aby dokonywać takich podsumowań, a 2 proc. nie ma zdania na ten temat.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 69

%55.1 %44.9


Komentarze do artykułu (61)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --38
  ~ polak
  Poniedziałek, 31.10

  Rok rządów PIS oceniam jako superowy jeszcze nigdy nie było tak uczciwego ,prawdomównego rządu który co obiecał realizuje.Nie tak ja kPO afery same i przekręty i teraz też chociaż nie rządzą owszem rządzą w samorzadach i kręcą lody na chama bo za 2 lata i w samorządach przegrają i się micha urwie

 2. 2
  +52
  ~ Proszę tę kamerę schować
  Poniedziałek, 31.10

  Kłamstwa, podatkowa grabież, przekupywanie ludzie własnymi pieniędzmi w postaci 500+, brak zwiększonej kwoty wolnej od podatku, masowy skok Misiewiczów na kasę, propaganda w TVPiS jak za komuny, nabijanie kabzy Amerykanom, wspieranie Upaińców 3 razy bardziej niż Polaków - oto wasz PiS.

 3. 3
  --12
  ~ matematyk
  Poniedziałek, 31.10

  Sami nie wierzycie co piszecie.Kto sponsoruje ten stek bzdetów,a to już nie stanowi problemu.Chyba że zamienicie podpis z pozytywnych na negatywne hehehe.

 4. 4
  +37
  ~ idą jak burza
  Poniedziałek, 31.10

  500+ na dziecko w tym także dla milionerów, opacznie pojęta sprawiedliwość . Mieszkanie plus też nie jest dla tych na śmieciówkach i bezrobotnych więc jakieś 60% obywateli całkowicie się nie kwalifikuje. Bezrobocie w internecie i telewizji spada w imponującym tempie ale real wydaje się być inny taki sam jak 2-3 lata temu i nagminnie podlizują się młodziakom przedłużając sztucznie zatrudnienie, ale oszustwo ma krótkie nogi. 50+ wzięli na wyniszczenie, zero ofert i zero przyszłości. Kwota wolna to nadal 3000zł co znaczy że państwo polskie pobiera podatki od ludzi których nie stać faktycznie na podtrzymanie własnej egzystencji. Wpisuje się to znakomicie w łamanie praw człowieka jednak o dziwo żadne "fundacje helsińskie" nie są tym zainteresowane (interesujące)!

 5. 5
  --64
  ~ przestańcie biadolić
  Poniedziałek, 31.10

  przestańcie te ocenianie to zwolennicy -PO-cy zawzięci na PIS ,Popatrzmy tylko PIS nam Elblażanom pomaga a PO -obiecało i g***o dało.

 6. 6
  +35
  ~ idą jak burza
  Poniedziałek, 31.10

  Wiek emerytalny nadal nie obniżony ,chociaż nawet oficjalne optymistyczne bezrobocie jest nadal na poziomie ok 2mln. Jaki jest cel podnoszenia wieku emerytalnego skoro to państwo nie jest w stanie zapewnić miejsc pracy nawet młodym i zdrowym. Dochodzi do tego masowe ściąganie 1 mln (mimo 2 mln bezrobotnych) gastarbaiterów z Ukrainy. Nie aktywizują bezrobotnych tylko na życzenie zachodnich koncernów i rodzimych złodziei promują ściąganie taniej siły roboczej ze wschodu, konserwując tym sposobem polska biedę i bezrobocie. Jakże podłą i bezduszną szmatą trzeba być tak szkodzić własnemu narodowi. Najpierw tworzyli gimnazja wydając koszmarne pieniądze teraz będą je likwidować oczywiście też za koszmarne pieniądze.

 7. 7
  +14
  ~ idą jak burza
  Poniedziałek, 31.10

  Jest bezrobocie, nic ci nie zaproponują w pup, nie możesz podjąć działalności bo wpadasz w obowiązek płacenia daniny na ZUS nawet gdy nie masz żadnego dochodu i w tej kwestii nic się nie zmieni także w "jednolitym podatku". Ludzi wpędza się w nędzę i wymusza się pozostawienie ich w tej sytuacji. Partia POPIS nigdy nie była zainteresowana rozwojem Polski, dobrem Polaków, czy tez uczciwym uregulowaniem relacji społecznych. Ich pozorne konflikty zawsze kształtują się tak aby promować w kraju niesprawiedliwość, wyzysk, ciemnotę, hipokryzję i zabobon

 8. 8
  +43
  ~ POPiS- nigdy
  Poniedziałek, 31.10

  Dopóki nie ma jednoosobowych okręgów wyborczych i trzeba głosować na partie, pozostaje na dzisiaj Nowoczesna. Podobają mi się w sejmie , jako najbardziej odważni. Platforma to kluchy przy nich, i była już. Doprowadziła PIS do wygranej. A zresztą platformersi w Elblągu są przegrani. Na motorówkę ich.

 9. 9
  +71
  ~ idą jak burza
  Poniedziałek, 31.10

  Spójrzcie ludzie obiektywnie tak na trzeźwo bezrobocie, podnoszenie wieku emerytalnego, ściąganie gastarbaiterów ze wschodu, podatki od żebraków, pomoc na dzieci dla bogatych. przecież to k... jakaś groteska sen wariata. Nie mówię już o Maciarewiczu Misiewiczach, Hofmanach itd.

 10. 10
  --31
  ~ trop
  Poniedziałek, 31.10

  Dziwne, u mnie i xnajomych wszyscy zadowoleni.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.