Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

"Cukierek albo psikus"? Zapytaliśmy elblążan, co sądzą na temat Halloween [sonda]

31.10.2016, 07:00:35 Rozmiar tekstu: A A A
"Cukierek albo psikus"? Zapytaliśmy elblążan, co sądzą na temat Halloween [sonda]

Duchy, czarownice czy szczerzące zęby dynie, spotykane 31 października, już nie są niczym nowym. Halloween, najhuczniej obchodzone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, cieszy się w Polsce rosnącym powodzeniem. Co na temat tego zwyczaju sądzą elblążanie? Zapytaliśmy ich o to.

Adelajda Babiel

Ja Halloween nie obchodzę, ponieważ jestem katoliczką i wolę obchodzić dzień Wszystkich Świętych niż przebierać się za nie wiadomo co. Trzymajmy się swoich tradycji, a nie jak w tym przypadku amerykański. Uważam, że ten czas powinniśmy spędzić z rodziną, pojechać na cmentarz, pozostać w takim stanie zadumy.

 

Małgorzata Boniecka

Sama nie obchodze Halloween. Myślę jednak, że dla dzieci to jest fajna zabawa. Mogą nie tylko ciekawie spędzić czas, ale i spędzić go poza domem.

Mariusz Iwanowski

Halloween jest ok. Fajnie się czasami poprzebierać, czemu nie. To zawsze trochę frajdy. W Polsce dzieciaki też zaczęły chodzić już po domach, tak jak to jest w Stanach Zjednoczonych, czy Anglii. Powinniśmy świętować, po co się smucić.

Maria Kulesza

Mieszkam w Anglii, podobnie jak moje wnuki. One tam obchodzą Halloween. Tam to święto wygląda bardzo ładnie, jest wesoło, kolorowo, nie ma smutku. Fajnie byłoby trochę tej radości i kolorów przenieść do Polski. Dlatego uważam, że i u nas powinno się obchodzić to święto. To duża frajda, głównie dla dzieci.

Natalia Dąbrowska

Myślę, że jeśli ktoś chce, to jak najbardziej niech świętuje Halloween. Ja sama będę świętowała, nawet się przebiorę. Nie ma przymusu, ale jak ktoś ma ochotę, niech się bawi.

Damian Rzepka

Halloween? To fajne święto. Dla młodzieży to chyba przede wszystkim oderwanie od komputera. Dla dzieci, największą frajdą, jest zbieranie cukierków. Sam jak przychodzą do nas tego dnia dzieci, daję im słodycze. Widzę jak dużo mają z tego radości.
 

Kazimierz Kacicki, z wnuczką Marysią

My się w to nie bawimy. To tak naprawdę tylko wygłupy. W Polsce mamy poważniejsze święta. Powinniśmy skupić się na tym święcie, które jest następnego dnia.Irena Strembska

Jestem absolutnie przeciwna temu, by w Polsce świętować Halloween. Teraz nawet w przedszkolach wprowadzają to święto. To są dla dzieci duże emocje, one zwyczajnie się boją. Poza tym przecież mamy swoje, piękne święta, które trzeba obchodzić.

Marian Czyżewski

Uważam, że mamy dosyć swoich świąt, ale to chyba z uwagi na wiek. Jeżeli młodzież chce obchodzić Halloween, proszę bardzo, tylko żeby robili to grzecznie i kulturalnie. Bo to jest najważniejsze. Zasadniczo przeciw samemu świętu nic nie mam. Czas leci, świat się zmienia, my jesteśmy wiekowi, a młodzież ma swoje upodobania i chcą po swojemu spędzać czas, wzorują się na kolegach koleżankach z innych krajów. To normalne.

Marek Śledź

Powinniśmy cieszyć się swoimi świętami. Cudze obyczaje mnie nie interesują. Jestem za tym, aby pielęgnować własne tradycje.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ lenka
  Poniedziałek, 31.10

  Niech każdy obchodzi to świeto jak chce, byle kulturalnie. Natomiast budzi mój sprzeciw takie narzucanie jak mamy wszyscy je spędzać. Jeśli ktoś chce w smutku i zadumie, to niech tak będzie, ale może ktoś inny woli się przebrać, to też proszę bardzo. Ja nie zgadzam się na to, żeby ktoś mi mówił jak POWINNAM spędzać to swięto. Żaden starszy pan i starsza pani, żaden ksiądz i polityk nie będzie mi mówił co POWINNAM robić tego dnia. To moja decyzja. Ci którzy chcieliby ludziom cokolwiek narzucać, żeby społeczeństwo zyło zgodnie z ich wartościami, niech się pukną w głowę. To nie sredniowiecze. Dla mnie możecie się nawet biczować do krwi na srodku miasta z okazji dnia 1 listopada, mam to gdzieś, ale nie mowcie co mają robić ci, którzy akurat mają ochotę się przebrać i pobawić. Nic wam do tego.

 2. 2
  +11
  ~ Polak.
  Poniedziałek, 31.10

  "cukierek albo psikus" - już samo to stwierdzenie (nie wspominajac o tych kretyńskich przebraniach w poczwary) mówi jakie to jest święto i skąd się wywodzi - w normalnych domach uczy się dzieci, ze dostaną cukierka w nagrodę za zrobienie czegoś dobrego, w halloween uczą że cukierka dostanie dziecko jako nagrodę za szantaż, że zrobi komuś coś złego - halloween to zło pod przykryciem zabawy Ps. ZAMIAST UBIERAĆ STRÓJ IDIOTY, ODWIEDŹ GRÓB PATRIOTY

 3. 3
  +9
  ~ Eryk
  Poniedziałek, 31.10

  yntelYgenci zaczną obchodzić święto dziękczynienia bo tak jest na filmach ?

 4. 4
  --10
  ~ lenka
  Poniedziałek, 31.10

  @Eryk - a co cię to obchodzi jak yntelYgenci, jak to raczyłeś określić, będą to świeto obchodzić? Czy z tego powodu odczujesz jakaś stratę ty i twoja rodzina? Czy tobie ktoś zabrania chlać wódę po powrocie z cmentarza? Czy ja ci mówię, żebyś nie pił alkoholu bo nie uchodzi w to święto pić? Nie mówię ci tego, bo to nie moja sprawa. Tak samo nie twoją sprawę są zabawy Yntelygentów, bo akurat do tej grupy społecznej nie należysz z racji IQ, na poziomie nr buta.

 5. 5
  --8
  ~ run
  Poniedziałek, 31.10

  do Polak: Kominiarki nie zapomnij jak będziesz szedł swieczki palić na grobie patrioty.

 6. 6
  +8
  ~ Polak.
  Poniedziałek, 31.10

  run - kominiarki nie noszę, bo nie jestem antyterrorystą tylko antyidiotyzmom - byś to wiedział gdybyś używał głowy a nie dyni, która pewnie już do ciebie przyrosła :P

 7. 7
  +6
  ~ Polak.
  Poniedziałek, 31.10

  tak apropo to mamy w Elblągu alternatywę do halloween - dziś w kościele św. Wojciecha o godz. 19 będzie NOC ŚWIĘTYCH - tam nie będą dzieci namawiali do zła tylko do dobra :)

 8. 8
  +4
  ~ Decker
  Poniedziałek, 31.10

  Małpa widzi, małpa robi. Tyle o "świecie" mam do powiedzenia.

 9. 9
  --5
  ~ lenka
  Poniedziałek, 31.10

  Polak, a tak a propos twojego " a propo" , to może słownik W. Kopalińskiego warto wziąć do rąk:ppp

 10. 10
  +4
  ~ Janos
  Poniedziałek, 31.10

  Halloween jak wszystko co pochodzi z USA jest dla tych co nie potrafią pisać ani czytać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94674110412598