Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Minister Ziobro niezadowolony z efektywności Sądu Rejonowego w Elblągu. Powołał nowego prezesa

07.02.2018, 10:32:22 Rozmiar tekstu: A A A
Minister Ziobro niezadowolony z efektywności Sądu Rejonowego w Elblągu. Powołał nowego prezesa

Agnieszka Anna Walkowiak objęłą wczoraj stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Elblągu.  Co było powodem takiej decyzji Ministerstwa Sprawiedliwośći?

 

Trwająca w Ministerstwie Sprawiedliwości analiza szerokiego zakresu czynników wpływających na całościową ocenę jakości pracy sądów powszechnych oraz przegląd ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku wykazały niską efektywność w sądach rejonowych w Warszawie, Elblągu i Braniewie

- wyjaśnia Ministerstwo Sprawiedliwości.


Sądy w tych trzech miastach zajęły, zdaniem Ministerstwa, zbyt niskie miejsce w rankingu. - Z analizy tej wynika, że Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście zajął 289. pozycję w rankingu wszystkich sądów rejonowych (sprawy ogółem) oraz jest 306. sądem rejonowym w kraju pod względem wskaźnika opanowania wpływu spraw, co oznacza, że w sądzie tym rosną zaległości – informuje Ministerwsto Sprawiedliwości. - Z kolei Sąd Rejonowy w Braniewie jest 301. pod względem odsetka spraw cywilnych ponownie wpisanych.
 

Jak sytuacja wygląda w Elblągu?

Analiza jakości pracy oraz przegląd ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku wykazały również niezadawalającą efektywność Sądu Rejonowego w Elblągu. Elbląski sąd zajął 295. miejsce w sprawach cywilnych pod względem odsetka załatwień merytorycznych, a w ogólnym rankingu opanowania wpływu jest 212

– podaje Ministerstwo Sprawiedliwości.


Wczoraj Minister Ziobro powołał nowych Prezesów Sądów Regonowych w Warszawie Śródmieściu, Braniewie, Elblągu, a także w Gdańsku Południe, gdzie dotąd był wakat na tym stanowisku.


- W Sądzie Rejonowym w Elblągu nowym prezesem z dniem 7 lutego 2018 r. została sędzia Agnieszka Anna Walkowiak na miejsce sędzi Patrycji Emanueli Wojewódki – informuje Ministerswto Sprawiedliwości.


Przypomnimy, że Minister Ziobro w październiku ubr. odwołał prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu – Marka Omelana. Ministerstwo Sprawiedliwości zarzuciło mu ujawnienie tajemnicy służbowej.

Marek Omelan skierował do Rady Miasta w Elblągu wniosek o odwołanie jednej z ławniczek. Uważał, że jej zachowanie „urągało wszelkim elementarnym zasadom kultury i etyki”. Zdaniem Ministerstwa „Prezes przekazał urzędnikom dokumenty z przebiegu narady sędziowskiej objętej tajemnicą”.

Od 1 listopada ubr. funkcję prezesa Sądu Okręgowego pełni sędzia Piotr Żywicki, który orzekał w Wydziale VI Karnym Odwoławczym tegoż sądu.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ A - Z
  Środa, 07.02

  To nic nie zmieni, niestety.

 2. 2
  0
  ~ tym
  Środa, 07.02

  mamy nowych przefaksowanych prezesów

 3. 3
  0
  ~ Twój email
  Środa, 07.02

  Pan minister jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre ................, a za złe ................

 4. 4
  0
  ~ wasyl
  Środa, 07.02

  śmiech na sali

 5. 5
  0
  ~ Ploterek
  Środa, 07.02

  A kto został nowym prezesem w Braniewie? Wszędzie tylko ten sam przedruk z jednego portalu.

 6. 6
  0
  ~ FF
  Środa, 07.02

  Sądy w Elblagu to patologia w czystej postaci, ale zmiana prezesa i tak niewiele tam zmieni. Tam powinno wkroczyc CBA i dokladnie zweryfikowac oswidczenia majatkowe sedziow i powiazania rodzinne pracownikow, bo cale klany tam pracuja. Czas dzialania lokalnych sądów i duza czesc ich wyrokow to poki co czysty kabaret.

 7. 7
  0
  ~ xcv
  Środa, 07.02

  FF święte słowa.!!!!

 8. 8
  0
  ~ obywatel
  Środa, 07.02

  Brawo PIS. Sad rejonowy w Elblagu to czysta patologia. Wyroki sa ustawione z adwokatami. To co jest w aktach nie ma znaczenia gdyz tych akt sedziowie nie czytaja. W postanowieniach sadwoych wypisuja bzdury ktore nie maja odbicia w aktach. Na miejscu ministra Ziobro wymieniłbym caly sklad sedziów. Niech idą wraz z KODEm palić swieczki!!!!

 9. 9
  0
  ~ kkel
  Środa, 07.02

  I tak każdy bierze swoje! Pan mecenas pani prokurator pani sędzina!

 10. 10
  0
  ~ Rebecca A. Bärbel Von Schmidt
  Czwartek, 08.02

  Ziobro opamiętaj się!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0274810791016