Sobota, 17.03.2018, Imieniny: Gertruda, Patryk, Zbigniew
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Za "ONR to faszyści" trafił przed oblicze elbląskiego sądu. Szkalował czy powiedział prawdę?

05.12.2017, 18:00:19 Rozmiar tekstu: A A A
Za "ONR to faszyści" trafił przed oblicze elbląskiego sądu. Szkalował czy powiedział prawdę?
Fot. NJ

Czy między faszystami a członkami Obozu Radykalno-Narodowego można postawić znak równości? Przekonany jest o tym Robert Koliński, elblążanin, członek partii Razem, który wielokrotnie nie omieszkał przypominać o tym między innymi na portalach społecznościowych. Przeciwnego zdania jest jednak działacz Obozu Narodowo-Radykalnego, współtwórca Stowarzyszenia Elbląscy Patrioci, który m.in. takim określeniem poczuł się urażony i oskarżył go o pomówienie. Ostatecznie odpowiedzi na to pytanie będzie musiał udzielić elbląski sąd.

Punktem zapalnym stał się II Elbląski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklęty, zorganizowany w lutym tego roku wspólnie przez: Stowarzyszenie Elbląskich Patriotów, ONR, Młodzież Wszechpolską oraz Stowarzyszenie Wolność i Niepodległość. Robert Koliński, na Facebooku i w komentarzach pod informacjami, które ukazywały się w lokalnych mediach, w dosadnych słowach krytykował wtedy udział w organizacji wydarzenia ONR-u, nazywając to stowarzyszenie między innymi: faszystami i nazistami. Jednocześnie, wspólnie z innymi członkami Razem, skierował do prezydenta Elbląga i rady miejskiej protest w tej sprawie.

Historycy, naukowcy, publicyści, ludzie, którzy pamiętają tamte czasy, mówią wprost: to była organizacja faszystowska, a dzisiejszy ONR, również poprzez symbolikę, gest "hajlowania", mundury, a także statut stowarzyszenia, odwołuje się do tamtej tradycji  [do tradycji ONR założonego w 1934 roku - przyp. red.]

- przekonuje Robert Koliński.

Wypowiedziami działacza Razem urażony poczuł się główny organizator marszu Jackowi Gierwatowski, współtwórca Stowarzyszenia Elbląscy Patrioci, działacz ONR i skierował do sądu prywatny akt oskarżenia zarzucając Robertowi Kolińskiemu pomówianie i narażanie na utratę publicznego zaufania.

Jesteśmy cały czas oczerniani i szkalowani. Nasze wszelkie inicjatywy są przez pana Roberta Kolińskiego podważane. Tym sposobem szkodzi naszej pracy społecznej. Czarę goryczy przelał II Elbląski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po ukazaniu się w mediach informacji o marszu pan Koliński zaczął szkalować imię organizatorów, wyzywając nas od neonazistów, faszystów, piewców morderców Polaków. Samych żołnierzy wyklętych nazywał bandziorami mordercami. Nie uważamy, żeby nasze działania można nazywać faszystowskimi czy nazistowskimi. Załączyłem do wniosków dowodowych deklarację ideową ONR, gdzie jest jasno napisane, że ONR odcina się od wszelkich totalitaryzmów, czyli faszyzmu, nazizmu, komunizmu [również liberalnej demokracji - przyp. red.] i tak samo odcina się od rasizmu biologicznego

- przekonuje Jacek Gierwatowski.

Ta nagonka na środowiska narodowe, która w tej chwili trwa w Polsce to naprawdę wstyd, z tych oczerniających nikt nie zna definicji faszyzmu, to jest plucie na polskich narodowców, na polskich bohaterów, żołnierzy. My robimy dobrą pracę, charytatywnie, społecznie, a środowiska lewackie oczerniają nas, dodaje działacz ONR.

Robert Koliński przekonuje z kolei, że nie obrażał osobiście Jacka Gierwatowskiego orazi innych organizatorów marszu.

Źle, że taka sprawa w ogóle ma miejsce, bo jest nierozsądna. Nie obrażam ani tych panów osobiście, ani ich organizacji - Stowarzysznia Elbląskich Patriotów. Piszę prawdę o tym, czym jest ONR. Jest to organizacja neofaszystowska i to mam zamiar udowodnić przed sądem. W żadnym z moich postów, komentarzy nie odnosiłem się personalnie ani do tych panów, ani do Elbląskich Patriotów, to oni poczuli się urażenia, bo dopiero jak przed sądem się okazało są członkami ONR

- przekonywał dzisiaj, przed rozprawą działacz Razem.

Sprawa trafiła do elbląskiego sądu wiosną tego roku. Ten ją umorzył, ale oskarżyciel złożył zażalenie na tę decyzję i sprawę cofnięto do ponownego rozpatrzenia. Proces rozpoczął się dzisiaj (4 grudnia) i obaj panowie ponownie spotkali się na sali rozpraw. To ich głosu w tej sprawie wysłuchał sędzia Maciej Rutkiewicz. Podczas kolejnej rozprawy, wyznaczonej na 23 stycznia, zeznania złoży czterech świadków oskarżenia. Ostatecznie to jednak sąd będzie musiał pojąć decyzję, czy doszło do pomówienia, czy też w działalności ONR można znaleźć tropy prowadzące do porównań z faszystami, czy rasistami?

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%37.5 %62.5


Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --25
  ~ Elblążanka
  Wtorek, 05.12

  Koliński to klasyczny lewak, czyli pasożyt. Jego aktywność to obciach, tak jak "prezydętura" Wróblewskiego.

 2. 2
  +29
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 05.12

  Brawo dla Pana Roberta, trzeba nazywać rzeczy po imieniu! Rozróżniajmy patriotyzm od być nacjonalistą i faszystą - czego w ONR nie potrafią. Widać po ich hasłach jakie mają poglądy, tu nie trzeba nic udowadniać.

 3. 3
  +31
  ~ Lokalny Patriota
  Wtorek, 05.12

  Każdy kto choć trochę zna historie wie, czym było ONR. Patrząc na hasła wznoszone chociażby na marszu niepodległości ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości czym jest ONR teraz? Rasizmowi i Faszyzmowi stop!

 4. 4
  +26
  ~ Brawo. Dobrze powiedział.
  Wtorek, 05.12

  Delegalizować ONR. Dokładnie w 150 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Marszałek juz wtedy wiedział co robić z tą organizacją.

 5. 5
  +21
  ~ polak
  Wtorek, 05.12

  Widziałem zdjęcia z uroczystości niepodległościowych, na których są działacze ONR-u, widać ich wyraźnie z gestem faszystowskiego pozdrowienia, więc kim są? Jestem tego samego zdania że to faszyści kalający dobre imię prawdziwych patriotów.

 6. 6
  +17
  ~ POlitolog
  Wtorek, 05.12

  Pasjonująca rozprawa;) Ciekawe co będzie jak się okaże, że pan Koliński miał rację, czy ONR zostanie zdelegalizowany?;)

 7. 7
  --25
  ~ A-Z
  Wtorek, 05.12

  Mam nadzieję , że konsekwencje będą odpowiednie , aż pan Koliński poniesie karę. Może by tak rachunek lewactwa, a potem rozliczanie innych.

 8. 8
  +19
  ~ obserwator
  Wtorek, 05.12

  ONR, to rezerwy Blyszczyka i nigdy nie zostana zdelegalizowane. Przydadza sie do pacyfikacji myslacych inaczej niz PIS, jak zrobi sie goraco.

 9. 9
  +21
  ~ Wyborca
  Wtorek, 05.12

  Smutne że te dzieciaki z ONR sami nie znają historii swojego ruchu oraz ideologii. Sąd im powinien wszystko w wyroku wyłożyć.Może to będzie skuteczna metoda edukacji .

 10. 10
  +17
  ~ Rebecca A. Bärbel Von Schmidt
  Wtorek, 05.12

  Słusznie! Zdelegalizować tą organizację.

 11. 11
  --14
  ~ do Wyborca
  Wtorek, 05.12

  A lewactwo to z jaką ideologią się kojarzy?. Wydaje mi się , że młodzieży nie trzeba uczyć , młodzież ma dostęp do wszelkich źródeł i sama potrafi oceniać. Powodzenia panie Gierwatowski.

 12. 12
  --15
  ~ df
  Wtorek, 05.12

  no to wyrok karny i kotlinski konczy zabawy w polityke :)

 13. 13
  +12
  ~ Chleba&Róż
  Wtorek, 05.12

  @do Wyborca - To akurat proste, lewica - czy "lewactwo", jak to troll-anonim ujął - kojarzy się przede wszystkim z walką o prawa pracownicze, 8-godzinnym dniem pracy, emancypacją społeczną, prawami kobiet, powszechną a darmową edukacją i służbą zdrowia, solidaryzmem społecznym, równością obywatelską, walką o niepodległość Rzeczpospolitej i zduszeniem faszystowskiej gadziny w 1945 roku. To wszystko fachowo nazywa się socjalizmem, o czym pisali klasycy i myśliciele jeszcze w XIX wieku. Można to również odnieść do myśli rozpowszechnianych przez pewnego lewaka z Nazaretu dużo wcześniej.

 14. 14
  --4
  ~ do Chleba&Róż
  Wtorek, 05.12

  Doskonale wiesz człowieku, chodzi o spadkobierców XX wieku.

 15. 15
  +9
  ~ Wyborca
  Wtorek, 05.12

  Młodzieży nie trzeba uczyć? Szczególnie tej z ONR !! A w II RP ONR zdelegalizowano za patriotyzm?

 16. 16
  +7
  ~ Chleba&Róż
  Wtorek, 05.12

  @troll-anonim - Ależ uprzejmy człowieku, toż o tym ja piszę tu wieku. I mówię to w sposób ci grzeczny, jak postęp się zrobił - społeczny. A ty jak niesforna dziecina, próbujesz mi wmawiać Stalina. Więc naucz się, nim znów się pożalisz - stalinizm to nie jest socjalizm. Socjalizm to demokracja, równość i emancypacja. I żeby już nie przedłużać - pisała Luksemburg to Róża.

 17. 17
  +4
  ~ Dian
  Wtorek, 05.12

  ZDelegalizowac Ta organizacje.Przed wojna byla to faszystowska organizacja.

 18. 18
  +6
  ~ Opus Dei
  Wtorek, 05.12

  Ok a ja żądam zajęcia stanowiska przez naszą blondynkę, która tak chętnie jest tu cytowana przez redakcję, a która uczestniczyła wraz z mężem w marszu organizowanym przez nich. Co sądzi o tej sprawie ? Czy ta organizacja jest jak opisu wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_Narodowo-Radykalny ?!

 19. 19
  +5
  ~ Blondi wywołana do tablicy...
  Środa, 06.12

  Hallo - Blondi, a cóż to za niepolityczne milczenie ?? - WC na podwórku już były, ciepła woda już była, tramwaje ponazywane, Straż Miejska w chwilach ciszy dożywia kloszardów, policja przeprowadza staruszki przez jednię. A Blondi ? - Blondi chowa w zakamarkach flagę ONR-u, i biegnie natychmiast do łazienki.... po co ? - Umyć rękę, bo z tym ONR-em wylądowała z ręką w nocniku i mocno waniajet od niej !

 20. 20
  +1
  ~ lewak
  Środa, 06.12

  naziści to ci co polskie obozy śmierci założyli i prowadzili wiem bo czytam zachodnią prasę. gdzie oni się ukrywali przez cały PRL, musi być w lasach może gdzieś w puszczy Białowieskiej. Pan Koliński powinien ważyć słowa bo jak jakiś idiota wpisał się w cudzą retorykę. Być może ONR ma pewne znamiona ruchu faszystowskiego, ale generalnie z kur....twem nie walczy się wyzywając delikwentkę od ku... , Należy piętnować nieobyczajne zachowanie i proponować realne i interesujące alternatywy. Lewica w Polsce niestety została oswojona przez kapitalizm i nie ma tym ludziom praktycznie nic do zaoferowania. Młodość się buntuje takie jej prawo i natura. Kto zagospodaruje tych ludzi ten wygra. "Wyklęci" zaś powinni być szczegółowo zweryfikowani żeby odsiać ***ów od ludzi być może wartościowych.

 21. 21
  0
  ~ Chleba&Róż
  Środa, 06.12

  @lewak - Oenerowskie korzenie to nie tylko faszyści, ale też regularni naziści właśnie i hitlerowscy kolaboranci liżący buty Hansowi Frankowi, którzy podczas kilku tzw. "wydarzeń" (to eufemizm na pogromy organizowane przez nich pod okupacyjnym protektoratem władz hitlerowskich) krzyczeli na ulicach polskich miast: - Niech żyje wielki Hitler! Proszę poszukać sobie w necie informacji o tzw. NOR (Narodowa Organizacja Radykalna), założonej przez przedwojennych członków ONR - jeśli jeszcze towarzysz o nich nie słyszał, to oko towarzyszowi zbieleje, gwarantuję. A gdzie członkowie ONR ukrywali się w PRLu? Ano w ówczesnym sejmie, w katolickim stowarzyszeniu PAX, pod opiekuńczymi, nacjonał-katolickimi skrzydełkami Moczarowców i samego Bogusia Piaseckiego, drogi towarzyszu lewaku;)

 22. 22
  +1
  ~ Chleba&Róż
  Środa, 06.12

  Innym przykładem oenerowskiego kapusia i hitlerowskiego kolaboranta był np. Antoni Opęchowski, narodowiec i katolik, który zakapował w 1941 r. Gestapo wielkiego patriotę i działacza PPS Stanisława Dubois"a. Ten bohater i bojownik przesłuchiwany był wtedy na Pawiaku pod konspiracyjnym nazwiskiem - Niemcy nie znali jego prawdziwej tożsamości. Po tym doniesieniu ONR-konfidenta został on osadzony w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, gdzie zginął rozstrzelany pod Czarną Ścianą (Ścianą Śmierci) przy Bloku 11. Przed tym jednak zakładał i organizował z innymi działaczami PPS oraz Witoldem Pileckim obozową konspirę.

 23. 23
  +3
  ~ wer
  Środa, 06.12

  Jeżeli teraz jakiś Francuz Anglik lub Niemiec dowie się że w Polsce działa organizacja nazistowska to będzie wiedział dlaczego czyta u siebie w prasie o "polskich obozach śmierci". Czy nie lepiej nadać im jakąś bardziej swojsko brzmiącą nazwę może durnie bogoojczyźniani lub coś orginalniejszego zwłaszcza że nie podejrzewam ONR o głębię ideowa niemieckiego rasizmu i nacjonalizmu opartego o "naukowe" podstawy. Jakbym p Kolińskiego sadził dostałby 500zł na dom dziecka i przeprosiny na portalu internetowym i pejsbuku. No chyba że w tym statucie ONR jakieś głupoty rasistowskie są powypisywane, ale czytał nie będe. Te 500 zł p K to nie za obrazę tylko za płyciznę umysłową pańską oczywiście

 24. 24
  0
  ~ @Chleba&Róż
  Środa, 06.12

  Podobają mi się twoje komentarze brzmią jakbyś wiedział/a co piszesz. Przyznaję się nie zgłebiam każdej niszowej ideologii moja wiedza o korzeniach ONR jest żadna ale ufam własnemu zdrowemu rozsądkowi co do oceny sytuacji. czuwaj towarzy-szu/szko ;)

 25. 25
  --1
  ~ kornel kolega
  Środa, 06.12

  A ja się zastanawiam dlaczego tak boli część społeczeństwa to, ze w naszym kraju większą część młodzieży stanowią środowiska patriotyczne. Polska to kraj katolicki i nasze wspólne dobro

 26. 26
  +3
  ~ Aga
  Środa, 06.12

  Brawo Panie Robercie. Gratuluję odwagi w nazwaniu tego czegoś po imieniu bez owijania.

 27. 27
  +2
  ~ Minus
  Środa, 06.12

  Nigdy nie byłam i nie jestem rasistką.Jak to wytłumaczyć , że pan prezydent został wybrany w demokratycznych wyborach przez społeczeństwo Polski. Jest głową państwa więc z jakiej racji ma Go" rozliczać" inna nacja?https://wiadomosci.wp.pl/andrzej-duda-zdrajca-wszystkiego-dowie-sie-z-petycji-min-grzegorza-brauna-6195089444653185a.

 28. 28
  +3
  ~ EuPi
  Środa, 06.12

  No to pan Zbyszek działa! Ja potwierdzam to samo co mówi Koliński. To jest proces polityczny! Możecie mnie zamknąć, wszystkich nie zmkniecie. Stalin jako wasz wzór, też w ostateczności przegrał. I kto tu jest lewakiem?

 29. 29
  --3
  ~ Kiki
  Środa, 06.12

  Najwiekszym dziadostwem w Polsce i na swiecie jest Lewactwo.To trzeba wypalac goracym żelazkiem.

 30. 30
  +5
  ~ wasyl
  Środa, 06.12

  ten cały ONR to karki i kibole, którzy na marszu udają wielkich patriotów, poubierani w te swoje śmieszne ciuchy, a na codzień łobuzeria i nic pożytecznego

 31. 31
  --3
  ~ anemiczna
  Środa, 06.12

  Kibice i środowiska z nimi związane to wzór patriotyzmu

 32. 32
  +4
  ~ dysonans poznawczy
  Środa, 06.12

  Generalnie należy stwierdzić że lewicowe poglądy w żaden sposób nie wykluczają patriotyzmu, zaś patriotyzm w żadnym razie nie stoi w konflikcie z lewicowym światopoglądem. Problemem są zawsze ciemni durnie i chamowaci manipulanci rządni władzy obu stron nie odróżniający rzeczy istotnych od drugoplanowych dla nich Stalin zawsze będzie dyskwalifikował socjalizm a Hitler wartości wspólnoty narodowej i ich obronę. Tylko zintegrowany naród oparty na zasadach poszanowania potrzeb i wartości drugiego człowieka w relacjach wewnętrznych może wnieść istotny wkład do wspólnoty miedzyludzkiej. Na pohybel idiotom i łajdakom

 33. 33
  0
  ~ Chleba&Róż
  Środa, 06.12

  @dysonans poznawczy - zgadzając się generalnie z tym wpisem podniosę tylko jeden drobiazg, a mianowicie fakt, że to nie "naród", który jest pojęciem XIX-wiecznym, skompromitowanym w XX wieku i dziś już cokolwiek przebrzmiałym, ale społeczeństwo obywatelskie, które jest oparte na wspomnianych w komentarzu zasadach stanowi istotną wartość i wkład do wspólnoty między ludzkiej. Acz oczywiście brawa za ten komentarz:)

 34. 34
  +1
  ~ dysonans poznawczy
  Środa, 06.12

  Przy dzisiejszej płynności definicyjnej pojęć trudno dezawuować kategorię "naród" na rzecz "społeczeństwa obywatelskiego". Pierwsze jest jednoznaczne i zrozumiałe dla większości obywateli po za tym kategoria społeczeństwo obywatelskie mieści się jak najbardziej w definicji narodu przyjmijmy że to najwyższy stopień samoorganizacji narodu. ;) Np Julian Tuwim z urodzenia i pochodzenia Żyd jak najbardziej spełnia wymóg przynależności do narodu polskiego z racji postawy i działalności, czego nie można powiedzieć o wielu współczesnych np Olek Kwaśniewski który przepraszał w moim imieniu za zbrodnie w Jedwabnem nie do końca wyjaśnioną i to z czasów niemieckiej okupacji. Weźmy np termin "lewica" czy ktokolwiek o zdrowych zmysłach kojarzy SLD z lewicą a w powszechnym przekazie są tak klasyfikowani

 35. 35
  0
  ~ Chleba&Róż
  Środa, 06.12

  @dysonans poznawczy - Z faktu, że coś jest trudne, nie znaczy jeszcze, że jest niemożliwe albo dziejowo niekonieczne;) Dam przykład, o ile z moim ulubionym Tuwimem pełna zgoda, to jak np. zaklasyfikować tu takiego Olisadebe, albo z innej mańki, Podolskiego? Wielu urodzonych w innych krajach obywateli Rzeczpospolitej jest wiernymi i oddanymi Polsce członkami naszego społeczeństwa, ale trudno ich zaliczyć jednoznacznie do kategorii "naród" (do tych zresztą niuansów odwołują się dziś m.in. neofaszyści z ONR czy inni zapiekli narodowcy, wykrzykujący swoje brednie o "białej Polsce" [tylko zimą, przypominam;)] podczas choćby ostatniego marszu niepodległości czy wydarzeń w Poznaniu. (...)

 36. 36
  0
  ~ Chleba&Róż
  Środa, 06.12

  (...) Dlatego i z tych powodów, i w obliczu postępującej dziś globalizacji, od której nie ma odwrotu tak, jak nie było go od automatyzacji pracy czasu epoki przemysłowej, jestem jednak skłonny zapomnieć wreszcie o XIX-wiecznym pojęciu "narodu" i skupić się na obywatelstwie i takimż właśnie, otwartym społeczeństwie przyszłości.

 37. 37
  +2
  ~ dysonans poznawczy
  Środa, 06.12

  Proces rozmiękczania tzw twardych wartości i mieszania pojęć cały czas trwa i z pewnością nie służy budowie społeczeństwa obywatelskiego. Jednoznaczność oceny dobra i moralności dla większości ludzi jest niezbędna jak biegun magnetyczny dla kompasu. Nie każdy potrafi wymacać drogę w ciemności kiedy wszystko staje się relatywne z powodu potrzeb nowego tworzącego się systemu społecznego podporządkowanego mamonie. "Faszysta" to wróg pozorny mamy o wiele potężniejszego wroga który nawiasem mówiąc faszystów w Niemczech stworzył prze II wojną

 38. 38
  0
  ~ dysonans poznawczy
  Środa, 06.12

  społeczeństwo otwarte globalizacja to się pięknie nazywa, sama idea też jest piękna ale rządzi tym "diabeł" a my nie wiemy gdzie ma rogi. Warto mieć jakąś kotwicę żeby w razie czego mieć jak wrócić do domu. Z narodem jak z człowiekiem jest zdolny wnieść coś nowego do świata dopiero kiedy dojrzeje.

 39. 39
  +1
  ~ dysonans poznawczy
  Środa, 06.12

  Usynowienie Olisadebe, dla mnie było po prostu śmieszne. Polski obywatel powinien się umieć swobodnie wysłowić się czytać i pisać w naszym języku zapoznać z historią i kulturą Polską oraz obyczajami, zdać egzamin minimum i zamieszkiwać na stałe w naszym kraju minimum 10 lat pracując i płacąc podatki. Tak jest w prawdziwie cywilizowanych krajach.

 40. 40
  +1
  ~ A-Z
  Środa, 06.12

  Kto czym wojuje, ten od tego ginie. Mam nadzieje , że to będzie koniec partii Razemhttp://fakty.interia.pl/polska/news-onr-zada-delegalizacji-partii-razem,nId,2474414

 41. 41
  --3
  ~ Robert Koliński
  Środa, 06.12

  @A-Z - Marzenie ściętej głowy. Ale w drugą stronę, delegalizacja faszystów z ONR jest całkiem prawdopodobna:) Zdelegalizować ONR po Marszu Niepodległości. Tego domaga się wiceminister z PiS: http://natemat.pl/224593,zdelegalizowac-onr-po-marszu-niepodleglosci-tego-domaga-sie-wiceminister-na-konferencji-o-antysemityzmie

 42. 42
  --1
  ~ ppp
  Czwartek, 07.12

  nierób wytoczył sprawę nierobowi

 43. 43
  0
  ~ A-Z
  Czwartek, 07.12

  W każdym ugrupowaniu może znaleźć się fanatyk i to jest złe, czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają i system się zmienił.Marsz Niepodległości był niedawno, czy tam był pan Gierwatowski, no nie doczytałam.A jak wiadomo to każde Stowarzyszenie ma swój statut i określone działania i za pewne musi być zgodne z prawem polskim. Wyrywkowe działanie uczestników nie może obwiniać Reszty, a już wspomnienie, że Piłsudski zdelegalizował ONR a było to 150 lat temu, to już całkiem w obecnych czasach nie ma uzasadnienia. Ile to wypowiedzi przedstawicieli partii Razem mi się nie podobało i nasuwało zastrzeżenia ico? Jednak wierzę w to , że każdy chce dbać o dobre imię i o poszanowanie. . Uważam, że o ile miałoby miejsce bezpodstawne "szkalowanie" nie mające potwierdzenia , to powinno to być kara

 44. 44
  0
  ~ Robert Koliński
  Piątek, 08.12

  Hoł hoł hoł;) "Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie wykreślenia z rejestru stowarzyszeń Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR), Młodzieży Wszechpolskiej i stowarzyszenia Marsz Niepodległości - poinformował zastępca prokuratora generalnego Robert Hernand." link: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/postepowanie-w-sprawie-wykreslenia-onr-z-rejestru-stowarzyszen,796746.html

 45. 45
  0
  ~ Marianna
  Wtorek, 06.02

  Brawo ONR, gonić lewacwto.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.