Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jeśli nic się nie zmieni pracownicy UM wejdą w spór zbiorowy z Prezydentem!

29.02.2024, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jeśli nic się nie zmieni pracownicy UM wejdą w spór zbiorowy z Prezydentem!

W czwartek, 29 lutego, MOZ NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych przy Urzędzie Miejskim złożyło pismo do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Była to reakcja na nagrody finansowe, które Prezydent przyznał uznaniowo dyrektorom departamentów. - Zarzucamy pracodawcy złą wolę, albowiem środki na nagrody dla Dyrektorów Departamentów zostały rozdysponowane w czasie prowadzenia rozmów dotyczących podwyżek płac dla pracowników UM – stwierdza Aleksandra Żuchowska, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej.
 

 

 


W ostatnim tygodniu lutego br. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski przyznał, według uznania, nagrody dyrektorom departamentów. Na ten cel z kasy miasta przeznaczył ponad 75 tys. zł.
 

 

Prezydent Elbląga nagrodził wyróżniające się osoby z kadry kierowniczej Urzędu Miejskiego za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej zrealizowane na przestrzeni dwóch ostatnich kadencji samorządu. Nagrody uznaniowe – w tej samej kwocie, zostały przyznane głównie za wieloletnie zaangażowanie w realizację zadań na rzecz rozwoju Elbląga i społeczności lokalnej, w tym za realizowanie projektów finansowanych ze środków zewnętrznych, inicjowanie i tworzenie nowych rozwiązań ulepszających pracę w Urzędzie Miejskim oraz za dobre oceny pracy dokonane przez organy kontroli zewnętrznej. Wypłacono średnio 3433 zł na jednego pracownika, co łącznie stanowi kwotę 75 521,27 zł

 

 

 

- informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu.

 

 


Pracownicy UM, którzy czekają na podwyżki stracili cierpliwość. - MOZ NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych przy Urzędzie Miejskim w Elblągu składa stanowczy protest przeciwko rozdysponowaniu przez pracodawcę środków z funduszu płac na nagrody dla Dyrektorów Departamentów Urzędu Miejskiego w Elblągu, bez uzgodnienia zasad podziału tych środków z zakładowymi organizacjami związkowymi – czytamy w piśmie złożonym dziś w sekretariacie Prezydenta Elbląga.
 

 

 

 

Zarzucamy ponadto pracodawcy złą wolę, albowiem środki na nagrody dla Dyrektorów Departamentów zostały rozdysponowane w czasie prowadzenia rozmów dotyczących podwyżek płac dla pracowników UM w Elblągu, gdzie problemem dla pracodawcy jest ustalenie średniej kwoty podwyżki na godziwym poziomie z przyjętą przez pracodawcę argumentacją o odmowie spełnienia postulatów związkowych z uwagi na brak wystarczających środków na ten cel

 

 

 

– podkreśliła w piśmie Aleksandra Żuchowska.

 

 


Termin spotkania z przedstawicielami związku w sprawie negocjacji podwyżek nie jest jeszcze znany. - Jeśli nie uzyskamy zadowalającej propozycji, tj. 500 zł brutto dla każdego pracownika obligatoryjnie to wchodzimy w spór zbiorowy z pracodawcą – zapowiedziała w rozmowie z nami Aleksandra Żuchowska.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (69)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +148
  ~ Felix
  Czwartek, 29.02

  Najgorszy prezydent w historii tego maista. wraz z zastepcami bardzo szkodzili i szkodza naszemu miastu. Trzeba ich stad wypedzic cala ta ekipe z radnymi wlacznie. Ostatnie 9 lat to sa lata zmarnowane. Przykro na to patrzec. Niegospodarnosci konca nie widac.

 2. 2
  +29
  ~ tak jak Pis
  Czwartek, 29.02

  Im się to poprostu należało.

 3. 3
  +68
  ~ Bezczel
  Czwartek, 29.02

  Ze mieli jeszcze czelność wyciągać łapy po nagrody, to zasluga pracowników ze ten wóz jeszcze się toczy!!!

 4. 4
  +77
  ~ Male klamstewka ?
  Czwartek, 29.02

  Jak widac skarbnik potrafi wyczarować kasę dla elyty! POdobno na koniec roku nie bylo kasy aby zaplacic za zobowiazania finansowe??? Tak to tlumaczono ???

 5. 5
  +67
  ~ Wujek Dora Rada
  Czwartek, 29.02

  Do Michasia...chłopie powiedz swojemu szefowi, żeby się już nie kompromitował i niech idzie na urlop. Tu przy okazji zachęcam Redakcje do sprawdzenia, czy Wielki ptaszek weźmie ekwiwalent za urlop czy też już powinien wziąć urlop przed 7 kwietnia?

 6. 6
  +75
  ~ Taczki pod ratusz
  Czwartek, 29.02

  No to już jest skandal totalny. Jak ten najgorszy Wróblewski szasta kasą. Co za łajdak.

 7. 7
  +68
  ~ Mamba
  Czwartek, 29.02

  Ten facet nie ma wstydu! Jak tam, chłopaki z PO, ta kasa im sie po prostu należała? W czym Wróblewski jest lepszy od PiSu, który tak krytykowaliście?

 8. 8
  +57
  ~ Brawo Pani Olu
  Czwartek, 29.02

  Najwazniejsze ze w koncu wiemy ktore związki walczą bronią pracownika a które stoją za pracodawcą!!!

 9. 9
  +60
  ~ jak to?
  Czwartek, 29.02

  Skandal!!! Tyle pieniędzy za co??? Sami na PiS walą a robią to samo!!!

 10. 10
  +53
  ~ Uznajemy albo nie
  Czwartek, 29.02

  PO wyborach na bank trzeba przeprowadzić audyt budzetu boctak byc nie moze ! Dla hednych jest kasa a dla drugich qurw... uznanie bądź jego brak

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0782980918884