Niedziela, 2.04.2023, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Lewica apeluje do Prezydenta i RM: Port powinien zostać w rękach miasta

18.07.2022, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Lewica apeluje do Prezydenta i RM: Port powinien zostać w rękach miasta

Z ogromnym niepokojem przyjęliśmy wiadomość o chęci przejęcia komunalnego portu w naszym mieście przez władze państwowe. Elbląski port był i jest naszą chlubą oraz szansą rozwojową  miasta, czytamy w stanowisku Zarządu Elbląskiej Nowej Lewicy w sprawie komunalnego portu w Elblągu przesłanym do redkacji.


Wieloletnie wysiłki kolejnych władz, w tym lewicowego Prezydenta Henryka Słoniny, zaangażowanie wielu elblążan i ponad stumilionowy kapitał zainwestowany w budowę i rozbudowę portu zaowocował stworzeniem możliwości przyjmowania w naszym porcie jednostek o nośności ponad dwudziestu tysięcy ton. Wkrótce oddany do użytku kanał przez Mierzeję Wiślaną i pogłębienie toru wodnego do portu umożliwi przyjmowanie dużo większych jednostek. To pozwoli na pełne wykorzystanie wybudowanych nabrzeży i magazynów składowych po latach spowolnienia pracy portu spowodowanego napiętymi stosunkami z Federacją Rosyjską.


Nie godzimy się na to, by po latach ciężkiej pracy profity z dochodów portu trafiały do kasy państwowej, a nie budżetu miasta.

Apelujemy do Prezydenta i Rady Miejskiej, aby zrobili wszystko co możliwe, by Port Morski w Elblągu pozostał własnością elblążan. Deklarujemy jednocześnie, że będziemy wspierać działania naszych władz oraz wpływać na parlamentarzystów Nowej Lewicy, by nie popierały pomysłu „nacjonalizacji” portu.

 

Janusz Nowak

przewodniczący Zarządu Elbląskiej Nowej Lewicy

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ daxx
  Poniedziałek, 18.07

  Lewaica nie chciała przekopu, a teraz narzeka :O

 2. 2
  +12
  ~ menel
  Poniedziałek, 18.07

  Tylko jak nygusów zmusić do pracy ?

 3. 3
  +16
  ~ marian
  Poniedziałek, 18.07

  Nie tak dawno opozycja , a dokładnie Panie z PO opowiadali i pisali ,że do Elbląga nie przepłyną poważne statki , A co się okazuje ,że będą przepływać kolosy ,czy wam nie wstyd, jaką macie wiedzę , wiedza propagandy i nienawiści do partii która dobrze rządzi . Brawo PIS,

 4. 4
  +15
  ~ tom
  Poniedziałek, 18.07

  " jednostek o nośności ponad dwudziestu tysięcy ton" no no ładnie. Kto pisze takie artykuły??? Za chwilę okaże się, że mogą tu wchodzić stutysięczniki.

 5. 5
  +25
  ~ elblong
  Poniedziałek, 18.07

  Jestem za tym aby port był państwowy z ewentualnymi udziałami miasta. Dość miejskich synekur obsadzanych przez swoich ludzi potocznie nazywanych wpłatomatami. Infrastruktura, która jest naturalnym monopolem zawsze powinna zostać w rękach państwa.

 6. 6
  +18
  ~ zmiany
  Poniedziałek, 18.07

  lewica zawsze była za upaństwowieniem wszystkiego - jakieś zmiany ideologiczne

 7. 7
  +15
  ~ Dede
  Poniedziałek, 18.07

  Koniecznie! To oznacza tyle stanowisk dla lokalnej szajki!

 8. 8
  +17
  ~ Ola
  Poniedziałek, 18.07

  Oddać państwu bo elbląska szajka nigdy nic z nim nie zrobi Państwo może wkoncu wybuduje prawdziwy port

 9. 9
  +24
  ~ lekarza na gwałt!
  Poniedziałek, 18.07

  Janusz Nowak i wszystko jasne. Wróblewski powiedziałby - "bredzi", i tu miałby rację. Kto rządzi miastem? Nowak. Kto nadzoruje port - Nowak. Kto unika działań w sprawie portu - Nowak. Pełna schizofrenia - Nowak z lewa apeluje do Nowaka w lustrze. miałeś chłopie złoty róg i nic nie robisz od czasu wycinki lasu pod przekop. Zaczyna się kampania i Gelert, Leszczyna znają się na przekopie. Nowak w walce o głosy zapomina o swoich słowach i czynach oraz zaniedbaniu i myślach. Wystarczy by Nowak przedstawił projekt portu i obrotnicy i pozyskiwał kasę na ich rozwój nawet od diabła. O co ci Nowak chodzi? Może warto być na starość przyzwoitym a nawet komunistą nie tylko dla koryta. Cały czas obrzydzają przekop i równocześnie głoszą takie brednie - to o Nowaku mówił Wróblewski?

 10. 10
  --2
  ~ Kompletne bzdury
  Poniedziałek, 18.07

  Autor artykułu to chyba jakiś pisowiec, przez kanał przepłynąć może max 3.5 tys ton

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0519561767578