Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląski port zostanie przejęty przez państwo? Poseł Krasulski: Na pewno nie trafi w ręce prywatne

09.07.2022, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski port zostanie przejęty przez państwo? Poseł Krasulski: Na pewno nie trafi w ręce prywatne

Państwo miałoby przejąć od samorządu port morski w Elblągu? Taki scenariusz rozpatrują politycy PiS. - Jeśli samorząd nie ma możliwości finansowych, aby przeprowadzić modernizację, przygotować port do otwarcia kanału, być może odsprzedanie części akcji na rzecz Skarbu Państwa byłoby rozwiązaniem -  mówi poseł Leonard Krasulski.

 

 

Planowane niebawem uruchomienie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną sprawia, że również zainteresowanie elbląskim portem jest coraz większe. Rząd nie jest najwyraźniej zadowolony z jego przygotowania. Do sprawy w tym tygodniu odnieśli się wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka i elbląski poseł PiS Leonard Krasulski. Jak podkreślili politycy, rozwiązaniem problemu mogłoby być przejęcie portu przez Skarb Państwa. 

 

Rozwój regionu i rozwój portu jest możliwy kiedy rzeczywiście stworzymy ten czwarty port RP. Czyli ten port, w którym Skarb Państwa będzie miał większościowy udział

 

– powiedział, cytowany przez Radio Gdańsk, wiceminister aktywów państwowych.

 

Zdaniem polityków samorząd elbląski nie pozyskał pieniędzy na modernizację portu z programu inwestycji strategicznych, bo nie złożył wniosku. Zamiast tego stara się o pozyskanie środków z funduszy unijnych, które nadal są zamrożone. 

 

Czy rzeczywiście elbląski port zostanie przejęty przez państwo? Jak mówi w rozmowie z info.elblag.pl poseł Krasulski jest to ostateczność, ale elbląski samorząd rzeczywiście nie radzi z przygotowaniem na otwarcie kanału.

 

Port w Elblągu jest bardzo ważny. Chcemy wiedzieć, jak będzie funkcjonował. Przekop Mierzei jest już na finiszu, a port nadal nie jest przygotowany. To niepokoi. Miasto powinno podjąć konkretne działania i to teraz. Jeśli samorząd nie może tego zrobić, albo nie ma możliwości finansowych, być może odsprzedanie części akcji na rzecz Skarbu Państwa byłoby rozwiązaniem. Na pewno nie chcemy, aby ten port trafił w ręce prywatne, bo takie głosy też było słychać. Nie po to wydano 2 mld zł. Nie taka była idea. Ten port ma funkcjonować dla rozwoju regioniu

 

- podkreśla Leonard Krasulski. 

 

Jak dodał poseł niebawem w naszym mieście powstanie Urząd Morski w Elblągu, który na miejscu będzie się zajmował sprawami związanymi z funkcjonowaniem portu. - To nie będzie delegatura Urzędu Morskiego w Gdyni, a odrębna instytucja - podkreśla Leonard Krasulski. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (40)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ bluselka
  Czwartek, 07.07

  środki z funduszy unijnych są obecnie zamrożone z powodu harcow rzadu

 2. 2
  +4
  ~ Jarosław
  Czwartek, 07.07

  Elbląski samorząd po prostu nie ma pieniędzy na inwestowanie w port , więc powstanie Urzędu Morskiego w Elblagu jest słuszne i powinno nastąpić ,jak najszybciej . Będzie to dobre nowe miejsce pracy dla zdolnych działaczy i sympatyków PiS z naszego miasta. Czekamy na kolejne działania naszego posła , może na obiecaną przez PiS reaktywację województwa elblaskiego .Nie takie rzeczy dla dobra polaków robiono w ostatnich 7 latach . Przy okazji przypominamy o ciągnącej się od kilku lat obietnicy PiS budowy biurowca na Wyspie Spichrzów .

 3. 3
  +4
  ~ kek
  Czwartek, 07.07

  Ale ci pisowcy to debile. Władze Elbląga napisały prośbę do rządu o dofinansowanie z funduszy unijnych aby rozbudować port. Kasy nie będzie bo pis blokuje wypłatę środków unijnych. Teraz pisowcy kwaczą że Elbląg nie ma środków na rozbudowę. Takiej obłudy jak pisowska nigdy w tym kraju nie było.

 4. 4
  +9
  ~ lol
  Czwartek, 07.07

  Czy ja dobrze rozumiem że łamaniem praworządności pis blokuje środki europejskie m.in. dla miasta na rozbudowę portu jednocześnie krzycząc że miasto nie ma pieniędzy na rozbudowę portu?

 5. 5
  --4
  ~ Nax
  Czwartek, 07.07

  KPO blokuje głąbie opozycja totalna.Nie widzisz co mówił trzaskowski jak dojdzie do władzy i co mówią w europarlamencie zdrajcy narodu(Targowica) .Jesteś zaślepiony tym rudzielcem poddanym niemiaszkom za kawałek stanowiska .

 6. 6
  +8
  ~ chester
  Czwartek, 07.07

  nax zrzuć łupież z głowy/jak twój wódz/a ujrzysz swiat w innych barwach

 7. 7
  +6
  ~ do~ Nax
  Czwartek, 07.07

  A niby jak opozycja blokuje KPO? Proszę o konkrety a ni czcze gadanie.

 8. 8
  +9
  ~ beno
  Czwartek, 07.07

  do Nax-masz może na zbyciu euro po 3 zeta?

 9. 9
  +17
  ~ mis
  Czwartek, 07.07

  tutaj sie trzeba zgodzic z poslem krasulskim nie po to wydano 2 miliardy zlotych zeby teraz prywaciaze przejeli port za marne grosze i zbijali na tym kase na to napewno nie ma zgody bojetnie czy ktos lubi lub nie pisiorow a chetnych nie brakuje

 10. 10
  --2
  ~ Radek
  Czwartek, 07.07

  Nax ty pisowski smieciu. Won z Polski. Dość ją zdewastowaliście zwyrole i złodzieje. Antypatrioci.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0981569290161