Środa, 5.10.2022, Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Opłaty za SPP będą droższe nawet o 25 proc. „Te zmiany powinny zachęcić kierowców do poruszania się komunikacją miejską"

31.10.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Opłaty za SPP będą droższe nawet o 25 proc. „Te zmiany powinny zachęcić kierowców do poruszania się komunikacją miejską"
Podczas najbliższej sesji Rady Miasta radni będą debatować nad podwyższeniem stawek za korzystanie ze Strefy Płatnego Parkowania. W projekcie uchwały proponuje się wzrost opłaty za pierwszą godzinę parkowania z 1,90 zł do 2,20 zł (podwyżka o 15,8 %) oraz wzrost ceny abonamentów miesięcznych o 20-25%.
 
 
Obowiązujące w mieście stawki opłaty jednorazowej i abonamentowej za postój pojazdów nie były zmieniane od 2013 r. i należą do najniższych w kraju. W tym czasie średnia płaca w gospodarce (w sektorze przedsiębiorstw) wzrosła z 3.837 zł w roku 2013 do 5.410 zł w roku 2020, tj. o 41% zaś minimalne wynagrodzenie wzrosło z 1.600 zł do 2.800 zł, tj. o 75%
 
- czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.
 
 
Zmiany rozpoczyna opłata 50 gr za 15 minutowy postój. Po przyjęciu projektu uchwały tyle samo zapłacimy za... 14 minut. Natomiast opłata za 1 godzinę postoju wynosić będzie już nie 1,90 zł a 2,20zł (za drugą godzinę- 2,40zł, za trzecią – 2,60,za czwartą i każdą kolejną-2,20).
 
Proponowana jest także likwidacja abonamentu dla przedsiębiorców i pracowników. - W zamian proponuje się wprowadzenie ogólnodostępnego abonamentu „S" z wpisem numeru rejestracyjnego ważnego w jednym sektorze. Cena abonamentu zbliżona byłaby do ceny miesięcznego biletu okresowego komunikacji miejskiej – czytamy w projekcie uchwały. - Sprecyzowano również zasady postępowania w przypadku korzystania z samochodu zastępczego. Dokonano zmiany czasu funkcjonowania strefy płatnego parkowania na 9.00 – 18.00. Opłata dodatkowa za nieuiszczenie opłaty postojowej wzrasta z 50 zł do 70 zł.
 
Opłaty za abonament „S”(z wpisem numeru rejestracyjnego pojazdu ważny tylko w jednym sektorze) będzie kosztować: tygodniowy - 20 zł, miesięczny – 60 zł, kwartalny 170 zł, półroczny – 320 zł.
 
W przypadku abonamentu „A” (z wpisem numeru rejestracyjnego pojazdy ważny we wszystkich sektorach SPP) koszt tygodniowy wynosić będzie 30 zł, miesięczny – 100 zł, kwartalny – 280 zł, półroczny 540 zł.
 
Natomiast abonament „O” na okaziciela (bez wpisu numeru rejestracyjnego pojazdu,ważny we wszystkich sektorach SPP) miesięcznie kosztować będzie 120 zł, kwartalnie- 340 zł, na pół roku – 660 zł.
 
 
Proponowane zmiany powinny zachęcić kierowców pojazdów osobowych do poruszania się miejską komunikacją zbiorową, jak również zwiększyć dostępność miejsc parkingowych. Jednocześnie pobierane przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością opłaty oprócz pokrycia kosztów funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania stanowią również źródło finansowania miejskiej komunikacji zbiorowej w Elblągu
 
– podano w projekcie uchwały.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Mieszkanka
  Niedziela, 31.10

  Taki parkometr powinni postawić na ul.Leszno robią nowa nawieszchnieu z parkingiem mieszkańcy nie mają tu jak parkować bo wszyscy pracownicy z pasażu parkują tu od rana . Wszędzie są parkometry więc ul Leszno, Szkolna ciągle są zastawione samochodami Najlepszym rozwiązaniem byłby tu parkometr ja jako mieszkaniec z chęcią bym wykupiła abonament aby mieć gdzie parkować.

 2. 2
  +29
  ~ elblazanin
  Niedziela, 31.10

  Najpierw spieprzyć komunikacje miejska a potem dowalić ludziom pracującym w centrum podwyżka opłat abonamentu. REWELACJA, Do ***... jeszcze opłatę "klimatyczna" dla mieszkańców i pracowników "centrum" A idioci mówiący o przesiadce na komunikację miejską chyba sami opracowywali ten syf czyli JEJ reformę.

 3. 3
  +23
  ~ elblazanin
  Niedziela, 31.10

  Najpierw spieprzyć komunikacje miejska a potem dowalić ludziom pracującym w centrum podwyżka opłat abonamentu. REWELACJA, Do ***... jeszcze opłatę "klimatyczna" dla mieszkańców i pracowników "centrum" A idioci mówiący o przesiadce na komunikację miejską chyba sami opracowywali ten syf czyli JEJ reformę.

 4. 4
  +12
  ~ Mietek
  Niedziela, 31.10

  Parkingi nie potrzebują ciepła energii i co się dzieje pewnie PIS winny oszołomy.

 5. 5
  +6
  ~ Elka
  Niedziela, 31.10

  Do mieszkanki. Wykupienie abonamentu nie skutkuje tym że pani będzie miała miejsce do parkowania. To jedno. A drugie to jak teraz mieszkańcy nie płacą. Ciekawe czy zostawią. Ha

 6. 6
  --2
  ~ MBAW
  Niedziela, 31.10

  25% ? Serio ,? To zdecydowanie za mało.

 7. 7
  +26
  ~ Mirosław,
  Niedziela, 31.10

  Wpierw naprawcie komunikację miejską którą zepsuliście a potem wtedy weźcie się za opłaty parkingowe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. 8
  +28
  ~ Jack Daniels
  Niedziela, 31.10

  Elbląska Rada Miejska potrafi nawet zepsuć kowadło.

 9. 9
  +5
  ~ ZAPLANOWALI NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ
  Niedziela, 31.10

  https://www.youtube.com/watch?v=YSxquG3PXkQ Wydymają obywateli i wyrzucą jak wydmuszki.

 10. 10
  --8
  ~ Elblazanin
  Poniedziałek, 01.11

  Szczerze to powinna zwiększyć się także strefa płatnego parkowania w mieście

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0709619522095