Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Urząd znalazł rozwiązanie - niech pracownicy Ośrodka "Krasnal"ustępują miejsca pacjentom i korzystają ze... SPP

15.03.2016, 14:00:46 Rozmiar tekstu: A A A
Urząd znalazł rozwiązanie - niech pracownicy Ośrodka "Krasnal"ustępują miejsca pacjentom i korzystają ze... SPP

Powracamy do problemu z parkowaniem  przy Ośrodku Rehabilitacyjnym "Krasnal". Temat ten zgłaszał kilkakrotnie radny Robert Turlej. Władze Miasta zdają się nie widzieć, jak wielki jest to problem dla pacjentów chcących skorzystać z rehabilitacji. Proponowane rozwiązanie zakłada, że pracownicy ośrodka mają ustępować miejsca pacjentom i... korzystać ze Strefy Płatnego Parkowania.

Ośrodek Rehabilitacyjny "Krasnal" znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Królewieckiej i Stoczniowej. Do 2014 r. Na parkingu wyznaczonych było sześć miejsc postojowych dla pacjentów, z których mogli korzystać w czasie rehabilitacji. Jednak wraz z przebudową drogi 503 elblążanie stracili taką możliwość.

Rodzice dowożący dzieci na zajęcia zwrócili się do Ratusza z prośbą o przekazanie kilku miejsc parkingowych do dyspozycji pacjentów. Powód wydaje się oczywisty. - Często musimy szukać wolnego miejsca objeżdżając całą okolicę. Rzadko się zdarza, że coś się znajdzie w pobliżu. Jesteśmy więc zmuszeni nosić na rękach swoje schorowane dzieci nawet po kilkaset metrów. Dlaczego Miasto nic z tym nie robi? - pytali w grudniu ub.r. elblążanie.

Pod koniec ub.r. radny Robert Turlej zgłosił interpelację w tej sprawie.

W otrzymanej odpowiedzi stwierdzono, że w obrębie Centrum znajduje się dostateczna ilość miejsc postojowych w strefie płatnej oraz bezpłatnej. Zgadza się, ale z jednym istotnym zastrzeżeniem. Miejsca postojowe znajdujące się w bliskiej odległości od Centrum "Krasnal" są od wczesnych godzin porannych zajmowane przez pracowników okolicznych firm

- zaznaczył radny.

Robert Turlej dostrzega w tym duży problem. - Dzieci korzystające z usług rehabilitacyjnych w większości przypadków posiadają bezradność ruchową, dlatego też ich rodzice powinni mieć możliwość parkowania w bliskiej odległości od wejścia. Wielu z nich nie ma orzeczonego stopnia niepełnosprawności dlatego też, nie mogą korzystać z miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych - podkreślał. -  Problem istnieje i nadal nie został rozwiązany. 

Radny chciał, aby urzędnicy przygotowali propozycje, jak można byłoby pomóc elblążanom. Temat ponownie został poruszony podczas ostatniej sesji RM. Tym razem, jeszcze podczas trwania obrad, głos w tej sprawie zabrał wiceprezydent Janusz Nowak.

Zauważona została potrzeba ułatwiająca dostęp dla osób przywożonych na rehabilitację. Propozycja była taka, aby pracownicy, którzy parkują na terenie Centrum Rehabilitacji "Krasnal" przenieśli swoje samochody na SPP i umożliwi to osobom dowożącym skorzystanie z tych miejsc

- stwierdził.

Oznaczałoby to, że każdy pracownik musiałby wykupić abonament w wysokości 50 zł (ważny w obrębie jednego sektora), by móc zwolnić miejsca postojowe pacjentom. Czy takie rozwiązanie jest sprawiedliwe dla pracujących w ośrodku osób? I czy korzystanie przez nich ze SPP daje gwarancję, że inni mieszkańcy naszego miasta nie skorzystają z wolnego miejsca, nie bacząc na to, że jest ono przy ośrodku?

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 15.03

  No rzeczywiście Janusz trzeba było czekać tyle czasu aby dać taka odpowiedz? Inna sprawa masz rację bo wszystko rozchodzi się o kulturę tak jazdy jak i parkowania i odnoszenia do drugiego człowieka.

 2. 2
  +15
  ~ realista
  Wtorek, 15.03

  Czyli tłumaczas na polski, wezcie sie rodzice od...cie, nie ma kasy i koniec. Taka odpowiedz wstyd!!! Kogo wy ludze wybraliscie?

 3. 3
  +35
  ~ jegomosc
  Wtorek, 15.03

  Może tez urzędnicy UM dadza dobry przykład i skorzystają ze SPP a nie za szlabanem parkują a petent jest głęboko w ......

 4. 4
  +8
  ~ d
  Wtorek, 15.03

  KPINA

 5. 5
  +20
  ~ w22
  Wtorek, 15.03

  Dokładnie, urzędasy zwolnijcie miejsca parkingowe dla petentów! Ciekawe, gdzie parkuje pan Nowak?

 6. 6
  +9
  ~ matka
  Wtorek, 15.03

  Wstyd !!!!!!! Panie Nowak proszę się zastanowić nad tym co Pan chce Pan zaproponować

 7. 7
  0
  ~ kierowca
  Wtorek, 15.03

  Wystarczy że będzie zakaz postoju powyżej np. jednej godziny i już z okolicznych firm nie będą parkować.

 8. 8
  +14
  ~ ___
  Wtorek, 15.03

  Ja pier___, co za czerwony umysł. Czy pan Janusz ma wykupiony abonament w SPP, czy też parkuje za darmo na firmowym parkingu. Kto na niego głosował? Czy człowiek z takim podejściem do osób niepełnosprawnych powinien reprezentować Urząd. W normalnym kraju już by się podał do dymisji, a u nas jeszcze dostanie nagrodę. Proponuję nagrodę "kamienne serce" od organizacji reprezentujących niepełnosprawnych. Nagrodę wręczyć przez zamknięte okno w środku nocy.

 9. 9
  +10
  ~ ano
  Wtorek, 15.03

  Parkują tu pojazdy z firmy obok byłego alstomu.

 10. 10
  --5
  ~ pacyfista
  Wtorek, 15.03

  Oczywiście przyjście do pracy pieszo, przyjechanie rowerem czy tramwajem wykracza poza pewne umysły. Więcej miejsc parkingowych to więcej samochodów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.