Sobota, 13.08.2022, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co we wrześniu działo się w Elblągu? Zobacz materiał filmowy

06.10.2021, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co we wrześniu działo się w Elblągu? Zobacz materiał filmowy
Fot. Kadr z filmu
We wrześniu odbyła się sesja Rady Miasta, podczas której radni głosowali m.in. w sprawie zaskarżenia do sądu decyzji wojewody warmińsko-mazurskiego unieważniającego uchwałę przyznającą stypednia studentom medycyny oraz w sprawie nadania nazwy "Skwer Kobiet" terenowi u zbiegu ul. Pocztowej z al. Armii Krajowej. Co jeszcze w ostatnim czasie działo się w Elblągu?

Radni podczas wrześniowej sesji głosowali m.in. w sprawie zaskarżenia do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie rozstrzygnięcia nadzorczego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego stwierdzającego nieważność uchwaływ sprawie określenia zasad przyznawania stypendium studentom kształcącym się w szkole wyższej na kierunku lekarskim.
 
U zbiegu ul. Pocztowej z al. Armii Krajowej powstanie Skwer Kobiet. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji RM. - Równouprawnienie kobiet jest procesem długotrwałym i na przestrzeni historii ludzkości przebiegającym z wieloma zakłóceniami. W dalszym ciągu w wielu krajach kobiety są osobami drugiej kategorii, dyskryminowanymi, nieposiadającymi równych praw z mężczyznami, często doświadczającymi przemocy  z ich strony. Prawa kobiet zdobywane były i w dalszym ciągu są wielkim wysiłkiem. Nadanie nazwy „Skwer Kobiet” skwerowi położonemu w Parku Planty, u zbiegu ulicy Pocztowej z Aleją Armii Krajowej będzie w sposób symboliczny przypominać o odwadze, determinacji oraz mądrości wielu kobiet, które walczyły o równouprawnienie, w tym o prawa wyborcze i prawa do edukacji kobiet - czytamy w projekcie uchwały dotyczącej Skweru Kobiet. 
 
Rozpoczyna się budowa połączenia drogowego pomiędzy ulicami Akacjową i Lotniczą. Teren budowy został przekazany wykonawcy. Budowa drogi potrwa 10 miesięcy.
 
Miasto wybrało wykonawcę dwóch hal sportowych przy Szkole Podstawowej nr 18 i Szkole Podstawowej nr 21. Budowa hali przy podstawówce przy ul. Węgrowskiej ok. 2 mln 328 tys. zł (brutto), a hali przy podstawówce przy ul. Godlewskiego 3 mln 183 tys. zł (brutto).
 
Ruszył pilotażowy program „Mobilne KTG” - W ramach pilotażu ciężarne kobiety zamieszkałe w Elblągu będą mogły bezpłatnie wypożyczyć system do zdalnego monitorowania dobrostanu płodu – KTG Pregnabit – informował Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - O wypożyczenie urządzenia KTG Pregnabit mogą ubiegać się kobiety w ciąży pojedynczej, od 35 tygodnia ciąży podwyższonego ryzyka, zamieszkałe na terenie Miasta Elbląg. Kobiety spełniające powyższe warunki i chcące wziąć udział w programie muszą zgłosić się do Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego pod nr telefonu 55 239-30-28, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Beznadzieja
  Środa, 06.10

  Nic

 2. 2
  +9
  ~ Janko Muzykant
  Środa, 06.10

  A może by Pan Prezydent podał co dotychczas zostało zrealizowane i nie zrealizowane z zatwierdzonego Budżetu Obywatelskiego na 2021r

 3. 3
  +10
  ~ MIESZKANIEC
  Środa, 06.10

  Ceny prądu i gazu w górę , a ja kopciuszka będę musiał uruchomić i dawać czadu i SMOGA mam opał ekologiczny .

 4. 4
  +9
  ~ Heh
  Środa, 06.10

  A co się moglo dziać w tym nudnym jak p...A mieście

 5. 5
  +7
  ~ ??
  Środa, 06.10

  Zawsze zastanawia mnie jedno, czego tu się boją? Bardziej prawdy czy wulgaryzmow?bo jak piszą eulgaryzmy to nie kasują a jak prawdę to nie kasują i nie puszczajà komentarzy, coś z tą wolnoscią slowa tu nie tak

 6. 6
  +5
  ~ parodia
  Czwartek, 07.10

  skoro remont tamtego mostu kosztował 600 tysięcy zł to tego pewnie 1 milion zł, no pięknie Wróblewski, tylko pogratulować szastania kasą, niedawno 200 tysięcy na olimpię, 160 tysięcy dla Koseckiej na pomnikowe fanaberie, 600 tysięcy jeden most i 1 milion drugi most, to się nadaje chyba do CBŚ

 7. 7
  +7
  ~ Emil
  Czwartek, 07.10

  Martwię się o stan zdrowia prezydenta. Twarz mu się wylewa spod kołnierza, facet wypowie ledwie dwa słowa i dyszy jakby maraton przebiegł. Coś złego się z tym człowiekiem dzieje. Czas zadbać o zdrowie Wróbelku ty nasz kochany.

 8. 8
  +6
  ~ a blokuj ile chcesz
  Czwartek, 07.10

  ~Emil - popieram, ale się nie martwię. tak wygląda człowiek który głosi prawdę, a trzecia prawda jest szczególnie ciężka. Ponadto ten facet zajeździł harleya - tak zeznawał w mediach mu podległych - więc bardziej współczuję harleyowi i płytom chodnikowym, których podobno słuchał. Jego zastępcą jest koalicjant z zawodu medyk, więc otwierając śmietniki jest pod opieką. Przydał by się dietetyk aby wyjaśnić, że pokarmy płynne są bardzo tuczące. A oblicze? No cóż , jak tego z zagrody w Pampelunie przed biegiem:)

 9. 9
  +2
  ~ Stańczyk
  Piątek, 08.10

  zarządcy wysyłają nowe taryfy wody i ścieków. prawie nie mam pretensji do WiK. Ale to co się dzieje w "cieple", świadczy, że już całkowicie nie panujecie nad tą firmą. Jest tam zresztą w radzie nadzorczej martwa dusza pan wice. Elblążanie płaćcie haracze na ich dietki

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1578710079193