Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zobacz, co w lipcu działo się w Elblągu (materiał filmowy)

05.08.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz, co w lipcu działo się w Elblągu (materiał filmowy)
Fot. Adrian Sajko

Miasto otrzymało dofinansowanie na budowę dwóch aktywnych przejść dla pieszych, wieża Katedry św. Mikołaja została udostępniona turystom, ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego - to tylko część tego, co w lipcu działo się w Elblągu.

 
W Elblągu powstaną trzy nowe aktywne przejścia. Miasto otrzymało 100 tys. dofinansowania na budowę dwóch przejść. Trzecie zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przejścia powstaną przy ul. Mickiewicza - skrzyżowanie z ul. Sochaczewską oraz tuż obok skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego, a także przy ul. Brzeskiej (na wysokości bloku nr 28).
 
Wieża Katedry św. Mikołaja została otwarta dla zwiedzających. Po raz pierwszy na mocy porozumienia Parafia przekazała elbląskiemu Muzeum opiekę nad wieżą. Katedra, do wierzchołka krzyża, liczy 97 metrów. Taras widokowy znajduje się na 67 metrze. Wieża czynna jest od wtorku do piątku w godz. 10.00 - 17.00, w soboty 10.00 - 14.00, w niedziele 14.00 - 17.00. W poniedziałki wieża będzie nieczynna.
 
W Elblągu pojawiły się kwietne łąki. Można je zobaczyć m.in. na pasie rozdzielającym jednie przy ul. Armii Krajowej, w Parku Dolinka czy przy Trasie Unii Europejskiej.
 
Ruszała kolejna IX edycja Budżetu Obywatelskiego. Do 7 sierpnia br. w Urzędzie Miasta można składać wnioski z pomysłami. W tej edycji pula środków na realizację zwycięskich zadań wynosi 3, 5 mln zł – po 500 tys. zł na każdy z pięciu okręgów oraz 1 mln zł na inicjatywę ogólnomiejską. Dodatkowo w każdym z okręgów zostanie wydzielona kwota po 30 tys. zł na małe projekty. Wartość każdego z nich nie może przekroczyć 10 tys. zł.
 
O tym, co działo się w lipcu w naszym mieście rozmawialiśmy z Wiceprezydentem Elbląga Januszem Nowakiem. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.
 

 


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Nul czyli nic
  Wtorek, 04.08

  Jakie łąki ,kosili trawniki nie zbierali trawy skoszonej gnije to i śmierdzi. NIC się nie dzieje, wsiowe atrakcje. Porównanie BO Elbląga 3,5 mln zł a olsztyn 6,600 mln zl. J ,ja sobie robicie. Ciag dalszy upodlenia Elbląga.

 2. 2
  +6
  ~ Tomaszek
  Wtorek, 04.08

  Wieża owszem otwarta, ale że płatna już nie napisaliście.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.