Wtorek, 4.08.2020, Imieniny: Dominika, Jan, Protazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co działo się w grudniu w Elblągu? Zobacz materiał filmowy

30.12.2019, 12:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co działo się w grudniu w Elblągu? Zobacz materiał filmowy
Fot. Redakcja
W grudniu odbyły się Świąteczne Spotkania Elblążan. Zakończyła się też kolejna edycja Kierunku Zdrowie i rozbudowa Ośrodka Terapeutycznego Karan. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał umowy na przebudowę trzech boisk, a także na wykonanie drugiego etapu Targowiska Miejskiego.
 
Bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się Świąteczne Spotkania Elblążan. Nie tylko jarmark wzbudzał wiele emocji. Tym razem na Starówce pojawił się Mikołaj, który siedząc na tronie robił sobie zdjęcia z każdym chętnym (małym i dużym) przechodniem. Po raz pierwszy pojawiła się też świetlna ramka z Piekarczykiem, która największe wrażeniem robiła po zmroku.
 
Za nami ostatnie z cyklu sześciu spotkań jesiennej edycji „Kierunku Zdrowie”. Kampania prozdrowotna dla seniorów ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział prawie 1200 osób.
 
Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny Karan "Dom Zacheusza" przy ul. Królewieckiej zajmuje się leczeniem uzależnień u dzieci i młodzieży. 1,5 roku trwał jego remont, który kosztował 4,1 mln zł. Obiekt powiększył się z 600 na 1300 m kw. W grudniu odbyło się otwarcie przebudowanego ośrodka. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali m.in.: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Biskup Pomocniczy Wojciech Skibicki i i jeden z podopiecznych ośrodka.
 
Prezydent Elbląga podpisał umowę na przebudowę trzech boisk - przy Szkole Podstawowej nr 18, przy Szkole Podstawowej nr 21 oraz przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1. Zakres robót obejmuje m.in. montaż piłkochwytów, wykonanie robót przygotowawczych do budowy hali namiotowo-szkieletowej, roboty elektryczne, roboty sanitarne, wykonanie chodnika i małej architektury tj. kosze na śmieci oraz ławeczki, a także zamontowanie tablicy z regulaminem korzystania z boiska wraz z dołączonym wzorem obuwia jakie może być dopuszczone podczas gry na boisku piłkarskim. Termin realizacji zadania to 29 maja 2020 r.
 
Targowisko Miejskie przy ul. Płk. Dąbka czeka kolejny remont. Przetarg na wykonanie drugiego etapu wygrała elbląska firma. Zakres robót budowlanych w ramach drugiego etapu obejmuje: wyrównanie powierzchni drogi pomiędzy zjazdem w kierunku ul. Robotniczej i placem targowym i  ciągów pieszo-jezdnych,  istniejącego chodnika wzdłuż zjazdu do ul. Robotniczej, a także wykonanie drogi, miejsc postojowych (handlowych) na placu targowym, chodników z kostki betonowej, odwodnienia placu i ciągów pieszo jezdnych, oświetlenia placu targowego, monitoringu wraz z włączeniem do autonomicznego istniejącego monitoringu targowiska, opisu oznaczeń sektorów na płycie targowiska, ekranów chroniących przed wiatrem obok nowych stołów pod wiatą targowiska. Zakończenie tego zadania przewidziane jest do 30 kwietnia 2020 r.
 
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego!

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ bugi
  Poniedziałek, 30.12

  ani w grudniu ani w innych miesiącach, ani w poprzednich latach, samochwała w kącie stała i tak rozpowiadała kolesiostwo razem z bardzo ale to bardzo zapracowanym nowakiem jestescie nieszczęściem tego miasta, a przede wszystkim oszukałes elblążan , gdzie inwestycje w człowieka, dlaczego degradujesz miasto, czy świadomie czy nie nieudacznicy i tylko tyle, miasto umiera , brak wizji, młodzież ucieka.......... ucieka co zrobiłeś w tym temacie do emeryturki , co tam miasto i jakaś tam młodzież, to jest wasza wizja, ciszy spokoju i samozadowolenia ale uśmiech i samozadowolenie I klasa, prezydent ojojojojojojoj

 2. 2
  +8
  ~ agi
  Poniedziałek, 30.12

  no jak nic nie zrobil Pan prezydent, za grosze sprzedaje poł miasta i po znajmości rozdaje posadki, co lepsze w miescie

 3. 3
  +10
  ~ o wszystkim, albo milczenie
  Poniedziałek, 30.12

  To dużo się działo jak na 130 tyś. miasto. Osiągnięcia nobilitują administratora miasta. A dlaczego "pan prezydent" nie chwali się uchwałami RM która, pod jego dyktando , dba o to aby portfele mieszkańców im nie ciążyły. Dlaczego też nie chwali się, że zmienił nazwisko na Kosiniak - Kamysz i galopował po mieście z taką tabliczką niczym kobyła z klapką na oku? No i ciągłe chwalenie psl z Gustlikiem - czy nie może ten facio być bezpartyjnym samorządowcem dla miasta i mieszkańców? Chęć bycia członkiem jest silniejsza? W kampanii ze słupowatym kww zapewniał, przez umiejącego czytać czerepaka, że jest pozbawiony partyjnego członka. Takie "miesięcznice" poniżają sprawowany przezeń urząd. Jest naturą członka, że staje na wezwanie choć nie zawsze jest skuteczny i z satysfakcją dla mieszkańców.

 4. 4
  +11
  ~ kaszana
  Poniedziałek, 30.12

  nie rozpędzajcie się bo poda was do sądu co skutecznie to robi!!!!!!!! czemu sie tym nie chwali, przecież sam daje precedens by pisano o nim źle albo jeszcze gorzej, a potem gniewa się , że elblążanie rozgoryczeni, po sądach włoczy Żyrandola nie potrzeba o młodzież zawalczyć , ale to trzeba mieć wiedze jak to zrobić, a nie czekac na emeryturę wstyd a dla tych, którzy oszukali to referendum,w całej polsce wzrost gospodarczy i progresja tylko my zaciskamy pasa, bo nie powstają żadne inwestycje w kapitał ludzki tylko łatanie dziur, sprzatanie po pieskach, i non-stop pokazywanie się w mediach, jakby startował w castingu do roli Rambo bilans 5 lat wróblewskiego - wybitnego menadżera , wybitnego z towarzyszem nowakiem wespół- zespół mniej niż zero!!!!!!! kapitał ludzki to byłby sukces

 5. 5
  +13
  ~ mieszkaniec II
  Poniedziałek, 30.12

  Wracając do słynnego już jak wynika z artykułów z przed 7 lat remontu ul. Piechot to to co dotychczas urzędnicy uważali za remonty to faktycznie było jedynie łataniem najgłębszych dziur. Tak jak to było w 2012 roku opisane jest do dzisiaj. Krawężniki połamane i zapadnięte , wpusty uliczne zatkane i nieczyszczone, włazy studzienek natomiast wprost przeciwnie wystają ponad nawierzchnię, chodniki to szkoda nawet pisać. Całkowita długość ulicy wynosi ponad 300 m a prezydent obiecuje remont na długości 260m. Gratuluję poczucia humoru prezydentowi i jego pracownikom odpowiedzialnym za stan dróg.

 6. 6
  +3
  ~ Wuyrzezwiej w końcu
  Wtorek, 31.12

  Witia, to do Ciebie. Zaszyj się bo inaczej alkomat będzie potrzebny w UM i wstyd będzie.

 7. 7
  +5
  ~ snieg
  Wtorek, 31.12

  A o padającym śniegu w nocy z 28/29 się zapomniało wspomnieć?

 8. 8
  +4
  ~ jan-49
  Wtorek, 31.12

  panie wroblewski przestan pan pieprzyc jak polamany pana i cala ta"super rade"na taczki i do kanalu jeszcze jest 2019 a juz roznosza podwyzki za smieci a co bedzie dalej?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.