Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021. Jak poszło uczniom z Elbląga?

02.07.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021. Jak poszło uczniom z Elbląga?
REKLAMA

2 lipca to dla absolwentów szkół podstawowych ważna data. Dziś poznali wyniki egzaminu ósmoklasisty. Od nich zależy to, czy trafią do wymarzonych szkół średnich. Sprawdzamy, jak poszło młodym elblążanom. 
 

W województwie warmińsko-mazurskim do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło ponad 13 tys. uczniów, w Elblągu 978. Dla ósmoklasistów miniony rok szkolny był wyjątkowo trudny. W maju przystąpili do testów kończących nauczanie podstawowe, po roku zdalnej nauki, wprowadzonej ze względu na pandemię. Czy to odbiło się na wynikach, które uzyskali?
 

Dziś, 2 lipca, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki z egzaminu ósmoklasisty 2021.
 

W Elblągu to średnia z egzaminu z języka polskiego to 60 proc. Tradycyjnie najwięcej problemów młodzieży sprawiła matematyka. Tym razem poszło im jednak lepiej niż młodzieży w 2020 roku. Elblążanie zdali ten przedmiot średnio na 49 proc. (w ubiegłym roku było to 47,2 proc.) Średni wynik uzyskany przez ósmoklasistów z Elbląga z egzaminu z angielskiego (ten język wybrało aż 967 uczniów) to 69 proc. punktów, a z niemieckiego – 53 proc. (13 zdających).
 

W całym województwie warmińsko-mazurskim uczniowie również najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim (średni wynik z tego języka to 61 proc.). Średnia z języka polskiego to 56 proc. Najsłabiej poszła im matematyka (z tej części testu średnio otrzymali 42 proc.). Dla porównania. W całym kraju uczniowie ósmych klas szkół podstawowych z języka polskiego uzyskali średnio 60 proc. punktów możliwych do otrzymania, z matematyki – 47 proc., a z angielskiego 66 proc.
 

Wyniki tegorocznego egzaminu pokazują, że uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniem z języka polskiego, które sprawdzało umiejętność odbioru tekstu kultury i wykorzystania zawartych w nim informacji. Z matematyki uczniowie wykazali się umiejętnością dobierania modelu matematycznego do sytuacji praktycznej – analizowania prostego doświadczenia losowego oraz obliczania prawdopodobieństwa zdarzenia losowego.  Egzamin wskazał również umiejętności, które ósmoklasiści opanowali słabiej. Z języka polskiego trudność sprawiło uczniom między innymi zadanie z zakresu kształcenia literackiego sprawdzające umiejętność rozpoznania rodzaju literackiego, jakim jest epika, i określenia jej charakterystycznych cech. Z matematyki trudne okazało się zadanie otwarte, którego rozwiązanie wymagało stworzenia strategii rozwiązania problemu geometrycznego

 

- podsumowuje wyniki na Warmii i Mazurach Agnieszka Muzyk, dyrektor OKE w Łomży.
 

Więcej informacji o wynikach w województwie warmińsko-mazurskim, poszczególnych powiatach i gminach znajdziemy TUTAJ

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ 100% elblążanin
  Piątek, 02.07

  Wkrótce czeka egzamin z życia....

 2. 2
  +6
  ~ inter
  Sobota, 03.07

  Jak poszło poszczególnym szkołom?

 3. 3
  +3
  ~ na Berdyczów
  Sobota, 03.07

  W związku z informacją (podana dwukrotnie) o zatrudnieniu przez prezydenta (jemu podlegają szkoły) Dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w szkole, bez obowiązku świadczenia pracy a jedynie z prawem kasowania "należności". Pytam prezydenta (pyt. 1-4), bo "zatrudniony " i zatrudniająca milczy: 1. czy to prawda? 2. ilu takich śpiochów - kumpli i członków psl - prezydent zatrudnia, gdzie i za jaką pensję? 3.jaki ma to związek z wygranym przez zatrudniającą (może nie wiedziała, że ten śpioch jest zatrudniony) konkursem na równorzędne stanowisko w innej szkole? 4. jeżeli to prawda, to jak to się ma do "okradania szkół przez rząd? 5. co ma do powiedzenia w tej sprawie niejaki Gerhard pełen frazesów o zasługach prezydenta i walce o pracę dla młodych nauczycieli? Pytam do skutku

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0140998363495