Czwartek, 26.05.2022, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Egzamin ósmoklasisty 2021: "Matematykę mamy już za sobą. Łatwo nie było"

26.05.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Egzamin ósmoklasisty 2021: "Matematykę mamy już za sobą. Łatwo nie było"
Fot. Adrian Sajko/egzamin ósmoklasisty w SP nr 21 w Elblągu

Tak dużo łatwiej wcale nie było, mówią ósmoklasiści o kolejnym dniu egzaminu. Dziś, 26 maja, zmierzyli się z królową nauk. Jakie zadania musieli rozwiązać? Arkusz znajdziesz na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 

W środę, 26 maja, dokładnie o godz. 9 rozpoczął się drugi dzień egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie mieli 100 minut na rozwiązanie 21 zdań z matematyki - maksymalna liczba punktów, którą można z niego uzyskać to 25. Królowa nauk co rok sprawia młodzieży najwięcej problemów. Tym razem, ze względu na pandemię, zrezygnowano z części materiału. Czy dzięki temu egzamin był łatwiejszy? Sami ósmoklasiści mają mieszane odczucia. 

Te puszki chyba będą mi się śniły w nocy (w jednym z częściej komentowanych przez młodzież zadań uczniowie musieli obliczyć cenę puszki karmy dla psa - przyp. red.). Cieszę się, że matematykę mam już za sobą. Czy zdania były trudne? Nie było wcale tak łatwo, choć zadania na egzaminie próbnym były jednak chyba trochę trudniejsze. Dla mnie, to był zdecydowanie najcięższy dzień egzaminu. Jutro język angielski, ale tu nie mam obaw

- mówi Zuza, tegoroczna ósmoklasistka z Elbląga.

Wyszłam trochę przed czasem, żeby już nic nie zmieniać. Wiem, że niektórzy mieli problemy. Wydaje mi się jednak, że poszło mi całkiem nieźle. Czy tak jest, przekonam się, gdy zobaczę rozwiązania? Jestem dobrej myśli

- dodaje Julia, uczennica SP nr 21.  

 

W Elblągu do egzaminacyjnego maratonu przystąpiło ponad 900 uczniów, w całej Polsce ponad 360 tys. Jutro, 27 maja, ósmoklasiści napiszą test z języka nowożytnego - najwięcej osób tradycyjnie wybrało język angielski. 

 

Przypomnijmy. Tegoroczny egzamin odbywa się w reżimie sanitarnym. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc. Ławki w salach muszą być tak ustawione, aby między uczniami zachowany był co najmniej półtorametrowy odstęp w każdym kierunku.
 

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Arkusze będą publikowane na stronach internetowych: Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13.
 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0646169185638