Środa, 18.05.2022, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

"Pan Tadeusz" na początek. Ósmoklasiści rozpoczęli egzamin

25.05.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Pan Tadeusz" na początek. Ósmoklasiści rozpoczęli egzamin
Fot. Adrian Sajko

Ponad 900 uczniów ostatnich klas elbląskich szkół podstawowych przystąpiło do egzaminu ósmoklasisty. To pierwszy tak ważny sprawdzian w ich życiu. Dziś, 25 maja, musieli zmierzyć się z językiem polskim i... "Panem Tadeuszem". Tuż po godz. 13 arkusze pojawią się na stronie CKE.

Wcześniej usłyszeliśmy, że egzaminatorzy lubią "Pana Tadeusza" i to się dziś sprawdziło. Myślę, że sam egzamin z języka polskiego, jeśli ktoś wcześniej się przygotował, powtórzył sobie materiał, był nawet łatwy

- mówi Wiktoria Szwaczyk z klasy VIII a Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu. 

 

Dziś, 25 maja rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Pierwszego dnia uczniowie musieli wykazać się wiedzą z języka polskiego. Jak wynika z pierwszych relacji ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 4 lekturą, która pojawiła się na egzaminie, był "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. W kolejnych dniach będą zdawali matematykę (26 maja) i język obcy nowożytny (27 maja). 

Nauczycieli od: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego dużo z nami powtarzały. Sami również sporo siedzieliśmy nad podręcznikami. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do egzaminu. Język polski był w miarę prosty. Jutrzejszy egzamin będzie dla mnie trudniejszy. Dziś już nie będę robiła sobie żadnych powtórek. To nie ma sensu. Myślę, że spędzę ten dzień ze znajomymi, postaram się trochę odstresować przed matematyką

- mówi Oliwia Winke, tegoroczna ósmoklasistka. 
 

Wybieram się do "ekonomika" więc wyniki, szczególnie z matematyki, są dla mnie ważne. Jednak lubię matematykę, a dodatkowo pani dobrze nas przygotowała, więc przed tym egzaminem czuję się spokojna

- dodaje Wiktoria Szwaczyk.

 

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy i konieczny do ukończenia szkoły podstawowej. Od jego wyników zależy również to czy młodzież będzie mogła kontynuować edukację w wymarzonych szkołach średnich. W Elblągu do egzaminu przystąpiło ponad 900 uczniów, w całej Polsce ponad 360 tys. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie.

Arkusze będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ :)
  Wtorek, 25.05

  Rok pandemii, a te debilki nie nauczyły się zakładania masek

 2. 2
  0
  ~ ATYNA R
  Środa, 26.05

  Po co te egzaminy i stresy.8 lat nauki ,ale dla nauczycieli co ich nauczyli egzamin .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0070750713348