Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co działo się podczas marcowej sesji RM? (zobacz materiał filmowy)

24.03.2021, 17:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Co działo się podczas marcowej sesji RM? (zobacz materiał filmowy)
Fot. Kadr z filmu

W czwartek, 18 marca, podczas sesji RM radni zagłosowali "za" uchwałą w sprawie powstania Zespołu Szkół i Placówek Sportowych, a także w sprawie powstania Centrum Usług Społeczych. Radni podjęli także uchwałę dot. apelu do rządu o więcej pieniędzy dla Warmii i Mazur.
 

Podczas sesji radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie utworzenia Zespołu Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu poprzez połączenie: Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. 1 września działalność rozpocznie Zespół Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu. Jak zaznaczył Prezydent Elbląga Witold Wróblewski to kolejny krok w kierunku utworzenia w naszym mieście Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu niebawem zostanie przekształcony w Elbląskie Centrum Usług Społecznych. Do zadań CUS-u będzie należeć podejmowanie działań mających na celu zaspokajanie potrzeb wspólnoty samorządowej, w tym potrzeb osób, rodzin, grup społecznych, grup mieszkańców lub ogółu mieszkańców, w zakresie usług społecznych, a także koordynacja usług społecznych; kompleksowa pomoc osobom i rodzinom w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości; życiowe usamodzielnienie osób i rodzin oraz ich integracja ze środowiskiem, oraz pomoc osobom i rodzinom we właściwym wypełnianiu ich funkcji i zadań. CUS rozpocznie działalność od 1 lipca br.


Radni zaapelowali do rządu o więcej pieniędzy dla Warmii i Mazur. Sprzeciwiają się m.in. "rażącej dyskryminacji w poziomie wsparcia finansowego przewidzianego na rozwój regionalny województwa w perspektywie 2021-2027".

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Dla kogo
  Środa, 24.03

  Elbląg to Żuławy i Powiśle a warmia i mazury to olsztyn i Suwałki.

 2. 2
  +4
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 24.03

  A przy okazji nikomu nie mówiąc likwidacja klas sportowych piłka ręczna w SP 9 Elbląg.....

 3. 3
  +4
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 24.03

  Czy to prawda- likwidacja klas sportowych piłka ręczna w SP 9 Elbląg ?

 4. 4
  +10
  ~ aż tyle
  Środa, 24.03

  Chłopie (z psl) !!! Zlituj się nade mną i przestań się popisywać. Piękne oblicze, ale chyba jedno oko ucieka.

 5. 5
  0
  ~ Twardy
  Czwartek, 25.03

  Kiedy Olimpia poda do publicznej wiadomości informację o klubowej kasie, w tym temacie przeciętny elbląski kibic wie tyle ile powie wszechmogący księżulo. W normalnym klubie jest transparętność finansów np.: https://widzew.com/-/widzew-lodz-przedstawil-kibicom-stan-klubowych-finansow I tak powinno być również w Olimpii.

 6. 6
  +2
  ~ karaczan
  Czwartek, 25.03

  juz ledwie dyszy, dlugo nie pociagnie.

 7. 7
  +5
  ~ kkk
  Czwartek, 25.03

  A to ciekawe ten pan jest zadowolony, tylko że mieszkańcom jakoś nie jest do śmiechu ...?

 8. 8
  0
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 25.03

  Kiedy będzie film z sesji Rady?

 9. 9
  +2
  ~ narcyzy kwitną wiosną
  Czwartek, 25.03

  Siedzi w fotelu kochany Wituś, siedzi i mówi :Nowak likwiduj; Siedzi i dyszy, dmucha i sapie aż pot z rozgrzanego czerepa kapie; Nagle ruch , poszedł w UM, a tam w jednym salonie same wałkonie, w drugim chudasy siedzą bez kiełbasy, w innym dyrektor bez prawa głosu - bywają tacy , nic to jest wobec innych z zakazem pracy. I tylko sajko jest w ciągłym biegu , jego aparat pstryka niejedno lecz zawsze widać Witka pracusia z nochalem wyżej plastra macusi. I nic nie dziwi w mieście tak mocno, jak spoconego Witka pomysł na konto, bo jego konto to rzecz w naszym mieście, która razem z nim puchnie i pędzi przed siebie, przez górę (Chrobrego), przez resztki basenu poniemieckiego , przez centrum z zad u pia co Wituś widzi ze swojego UMia. To się śni naszemu wybrańcowi zawsze gdy przymknie oko.

 10. 10
  0
  ~ Jamaleg
  Piątek, 26.03

  Miną tego pana zdradza jego myśli, a brzmią one tak. Co by tu jeszcze zrobić by wqrwić mieszkańców i obrzydzic im życie w tym mieście

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95602798461914