Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Budowa piątego Lidla na finiszu. Kiedy planowane jest otwarcie sklepu?

16.11.2020, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budowa piątego Lidla na finiszu. Kiedy planowane jest otwarcie sklepu?
Fot. Adrian Sajko

Budowa marketu przy ul. Kochanowskiego zmierza ku końcowi. Finisz inwestycji sieci Lidl Polska w Elblągu zaplanowano na przełom 2020 i 2021 roku. Kiedy otwarcie sklepu?

W maju na terenie przy ul. Kochanowskiego, u zbiegu z ul. Reja, rozpoczęto budowę piątego sklepu Lidl w Elblągu. Po siedmiu miesiącach jest on już praktycznie na ukończeniu. Na otwarcie nowego marketu poczekamy jednak dłużej, niż początkowo zakładano.

Budowę nowego sklepu Lidl Polska w Elblągu planujemy zakończyć na przełomie 2020 i 2021 roku. Natomiast obiekt zamierzamy otworzyć wiosną w przyszłym roku. W tym momencie jest zbyt wcześnie, byśmy mogli przekazać bardziej szczegółowe informacje

- mówi Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Teren przy ul. Kochanowskiego na zabudowę czekał od lat. Kiedyś w tym miejscu funkcjonował kompleks szklarni. W 2014 roku działkę od prywatnego właściciela kupiła spółka Lidl Polska. Dwa lata później, właściciel sieci, odkupił od miasta za ponad 350 tys. znajdującą się po sąsiedzku, działkę przy ul. Żeromskiego, pod parking dla klientów. Budowa ruszyła wiosną tego roku i zmierza ku końcowi. Powstanie tu sklep o powierzchni ok. 1,3 tys. m kw. i ponad 120 miejsc parkingowych. Inwestor wykonał również kompleksowy remont nawierzchni jezdni na ul. Kochanowskiego (na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Komeńskiego).

Przypomnijmy Lidl przy ul. Kochanowskiego będzie piątym marketem tej sieci w Elblągu. W tej chwili w naszym mieście takie markety funkcjonują już przy ul. Ogólnej (dwa), ul. Dębowej i ul. Browarnej. Jako ostatni otwarty został Lidl przy ul. Ogólnej (vis a vis Centrum Handlowego Ogrody). Miało to miejsce w sierpniu 2018 roku.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Mieszkaniec
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 16.11

  Jestem tak podniecony tą informacją, że chyba pójdę i stanę już w kolejkę. Miasto Biedronek, Lidlów i Żabek, szczyt marzeń, gratulacje.

 2. 2
  +7
  ~ 1125
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 16.11

  W.W zwany " Słupnik" słuchaj ,ile powstało nowych silnych firm za twojej kadencji?? Ilu inwestorów tu siągneliscie ?itp szkoda słów ,zrobiłeś nędzę z tego miasta i układ małomiasteczkowy . Najgorszy obraz samorządu ,sprzedać ziemię byle komu byle na co,za sprzedaż dworca Zdrój ,uwierz nie odpuszczę ci tego grabażu miasta Elbląg.

 3. 3
  +3
  ~ Ewa
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 16.11

  Super piękna okolica

 4. 4
  +4
  ~ Uuu
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 16.11

  Gratuluje widoku z okien

 5. 5
  +2
  ~ A inni
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 16.11

  Kiedy inne marki handlowe w Elblągu. Decathlon ,Auchan . Dosyc biedronek.

 6. 6
  +7
  ~ Machupichcę
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 16.11

  Żadna z sieci handlowych nie buduje marketów dla "widzimisię". Żaden z zarządzających takimi sieciami nie staje przed mapą i nie rzuca lotką wskazując kolejną lokalizację. Budowa takiego sklepu poprzedzana jest wielomiesięcznymi badaniami. Budują, bo taka jest potrzeba. Bo tak działa wolny rynek. Widzieliście kiedyś pusty parking (oprócz godzin nocnych) przed którąś Biedrą lub Lidlem ? Czy udało Wam się kiedyś podejść do kasy z marszu ? No nie ! I można psioczyć do bólu, a sklepy te powstawać będą, bo o tym decyduje popyt. A biadolenie o patriotyzmie i odpływie kapitału ma się nijak do rzeczywistości. Ok. 90% produktów wytworzonych jest w PL, a użalanie się nad drobnymi sklepikarzami nie ma sensu, gdyż w większości zaopatrują się ... , no gdzie ? W Makro czyli Metro Aktion Geselschaft

 7. 7
  0
  ~ mieszkanka
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 16.11

  To aby postawić piąty Lidl wycięli tyle pięknych drzew .Ja i tak nie chodzę do biedronek i lidlów .Nasze miasto będzie usłane samymi blaszakami .Kto na to pozwala ?

 8. 8
  +4
  ~ Ponvj
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 17.11

  Redakcja napisała, że podobno jest Lidl na Browarnej. Otóż nie, bo jest na Portowej

 9. 9
  0
  ~ samoobsługowy
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 17.11

  jak nie będzie kas samoobsługowych to porażka...

 10. 10
  0
  ~ Do Machupichcę
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 17.11

  Nie rozumiesz. Nie chodzi o to ze sklep, ale dlaczego znowu LIDL? kolejny 5ty lidla, tak jak mamy 16 biedronek? Czy to nie jest podejrzane. My mieszkancy na tym tracimy, bo miasto opanowala ta zaraza, a zmowa cenowa nie jest tu tajemnica.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95012617111206