Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Peace not PiS". Kolejny protest w Elblągu. Demonstrację próbowano zakłócić

30.10.2020, 20:42:23 Rozmiar tekstu: A A A
"Peace not PiS". Kolejny protest w Elblągu. Demonstrację próbowano zakłócić
Fot. RB

Kolejny dzień protestów w Elblągu. Kilkuset przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego przeszło ulicami miasta. Na trasie czekały na nich grupki "obrońców" kościołów i kiboli. Interweniowała policja.

Od ubiegłego czwartku (22 października) w całej Polsce trwa strajk kobiet będący reakcją na wyrok upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Dziś (30 października) kilkadziesiąt tysięcy osób protestuje w Warszawie. Podobne akcje, na mniejszą skalę, odbywały się w wielu miastach Polski, również w Elblągu.

 

To skandal i kolejny zamach na demokrację. Dlatego protestujemy. Zasłanianie się pandemią i zakazem protestów to obłuda ze strony polityków PiS. Chyba zdawali sobie sprawę z tego, jaki mamy okres, składając wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. To było świadome działanie

 

- mówi pan Andrzej, jeden z uczestników dzisiejszego przemarszu w Elblągu. 

Przeciwnicy zaostrzenia aborcji w piątek wieczorem zorganizowali w Elblągu kolejny "spacer". Kilkaset osób przemaszerowało ze Starego Miasta, ulicami: Bożego Ciała, Robotniczą, Brzeską, Płk. Dąbka, w okolice Placu Jagiellończyka. Manifestujący mieli ze sobą transparenty z napisami m.in. "Peace not PiS" czy "Solidarność jest kobietą" i skandowali m.in. "Moje ciało, moja sprawa" czy "Kobiety się wkur...ły, żarty się skończyły". - Walczymy o prawa kobiet, o prawa wyboru i możliwość rodzenia dzieci z miłości, nie powinności. Nie akceptujemy decyzji TK - przekonywały organizatorki wydarzenia. 

 

Chcemy pokazać, że jako młodzież, przyszłe matki, przyszłe żony jesteśmy nieugięci. Nie chcemy, żeby ktoś mieszał w naszym życiu, podejmował za nas decyzje

 

- dodaje Julia, jedna z organizatorek piątkowego protestu.Dzisiejszy przemarsz próbowały zakłócić kibole. Grupki agresywnych mężczyzn pojawiły się przy ul. Robotniczej i na Placu Jagiellończyka. Interweniowała policja. Protest uzakończył się na ul. Teatralnej okrzykami: "Dziękujemy" pod adresem funkcjonariuszy. - Jesteśmy we współpracy z policją. Chcemy im podziękować. To wspaniałe co dla nas robią i jak bardzo są wyrozumiali - mówiła jeszcze przed marszem Ala, współorganizatorka akcji. 

Przypomnijmy. Protesty to reakcja na wyrok TK, który uznał, że przepis pozwalający na przerywane ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niekonstytucyjny. Decyzja ta w praktyce oznacza wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji - obecnie na tej podstawie dokonywanych jest 98 proc. legalnych aborcji. Na to nie zgadzają się kobiety w całym kraju.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%42.9 %57.1


Galeria / "Peace not PiS". Kolejny protest w Elblągu, demonstrację próbowano zakłócić ( zdjęć 40 )
Dodano: 2020-10-30 | Fot. RB
0

Komentarze do artykułu (47)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ wer
  Piątek, 30.10

  Dobrze że Elbląg nie wymięka. Wyskrobać PIS ojczyzna cierpi

 2. 2
  +5
  ~ gratuluję
  Piątek, 30.10

  Prezesuńcio jednym bezmyśnym kopem ropiep..ył całą siłę PIS

 3. 3
  +15
  ~ .
  Piątek, 30.10

  Chcieliście 500+ to teraz macie!

 4. 4
  --8
  ~ za pamięci
  Piątek, 30.10

  byle fundamentalistów ORDO IURIS nie zastąpili Ekstremiści z LGBT którzy też dzieci strasznie kochają

 5. 5
  +2
  ~ Stoicki Obserwator
  Piątek, 30.10

  Jeżeli wg nich "jej płód czyli jej ciało" to czy jeśli facet odejdzie od takiej furiatki w trakcie ciąży to tez będzie żądała alimentów? Przecież facet z tym płodem wg niej nie ma nic wspólnego :) To jak to wreszcie jest? Dziecko jest wspólne czy nie? :)

 6. 6
  +21
  ~ Lolek
  Piątek, 30.10

  A te buraki w kapturach to niby obroncy kosciola?????? Polowa z nich jak nie wszycy wogole nie chodza do kosciola szukaja tylko okazji do bojki ( z kobietami) takimi baranami sie ksieza bronia??????wstyd panie proboszcz.

 7. 7
  --5
  ~ PłódToPłódDzieckoToDziecko
  Piątek, 30.10

  ~Stoicki obserwator: Płód jego nie jest, ale stworzył w nieswoim ciele, więc po części się przyczynia :) Jego winą jest stworzenie czegoś, czego nikt nie chce. Dlatego płaci alimenty, jeśli płód wyjdzie i będzie już stworzeniem ;)

 8. 8
  --16
  ~ Arc
  Piątek, 30.10

  "próbowały zakłócić kibole." - hahaha widać, ze pisała lewacka feministka. A tym: "Decyzja ta w praktyce oznacza wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji" pokazała, że oprócz tego jest także załganą pseudo reporterką. Decyzja TK odnosi się tylko i wyłącznie do zabijania dzieci, które są podejrzewane o niepełnosprawność, zaś nic się nie zmienia jeśli chodzi o ciążę z gwałtu lub zagrażajacą zyciu matki - eh lewaki jakie wy durne... Ps. milicja to dno jak nie jeszcze niżej.

 9. 9
  +3
  ~ Piekło Mężczyzn
  Piątek, 30.10

  Ogólnopolski strajk mężczyzn 11/11/20 #stopalimentom Mój hajs mój wybór.! Razem Bracia !

 10. 10
  +3
  ~ Arc
  Piątek, 30.10

  PłódToPłódDzieckoToDziecko - ty jesteś ciagle (jak to bredzicie) zlepkiem komórek i tak juz pozostaniesz, którego nikt nie chce - wiec powiedz gdzie cie znajde abym mógł dokonać na tobie aborcji. Ps. Stoicki Obserwator dobre pytanie ale z pustakami lewackimi normalnie nie pogadasz.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4345519542694