Czwartek, 9.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radny zgłosił do Prezydenta... brak skrzynki na zwrotną korespondencję!

11.12.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny zgłosił do Prezydenta... brak skrzynki na zwrotną korespondencję!
Fot. Ryszard Biel

Radny Marek Pruszak zgłosił do Prezydenta Elbląga interpelację, w której zwraca uwagę na  brak skrzynki pocztowej na zwrotną korespondencję w budynku przy ul. Jaśminowej 11.
 

Z tym problemem do radnego Marka Pruszaka zgłosiła się elblążanka. - Z uzyskanych informacji telefonicznej z Warszawy dowiedziałam się, że  zakup dodatkowej skrzynki pocztowej „na zwroty stanowi minimalne koszta, a zamontowanie takiej skrzynki świadczy o pozytywnym kierunku działania w celu ochrony korespondencji zwrotnej, o ochronie danych osobowych i nie stanowi wygórowanych żądań, lecz zgodnych z prawem lokatorów – stwierdziła.
 

W piśmie, jakie elblążanka otrzymała od Macieja Świtkowskiego, dyrektora Departamentu Poczty Ministerstwa Infrastruktury, czytamy: „obowiązek instalacji oddawczych skrzynek pocztowych w budynkach wielorodzinnych, w których wyodrębnione są co najmniej 3 lokale, powinien być realizowany poprzez umieszczenie w ogólnie dostępnej części nieruchomości zestawu oddawczych skrzynek pocztowych w liczbie odpowiadającej liczbie samodzielnych lokali mieszkalnych raz i innym przeznaczeniu, jeżeli posiadają osobny adres”.

 

W budynku wielorodzinnym z kilkoma wejściami przy każdym z nich może być zainstalowany zestaw skrzynek z liczbą skrzynek odpowiadającą liczbie lokali znajdujących się w danej części budynku. Dodatkowo jedna skrzynka może być przeznaczona na zwroty przesyłek listowych. Skrzynkę tę oznacza się napisem „ZWROTY”. Montaż dodatkowej skrzyni „ZWROTY” jest dobrowolny

– informował Maciej Świtkowski.
 

Radny prośbę mieszkanki ul. Jaśminowej skierował do Prezydenta Elbląga. - W związku z interwencją mieszkanki proszę o ustosunkowanie się do sprawy i podjęcie stosownych działań w celu zamontowania skrzynki pocztowej na zwrotną korespondencję w budynku przy ul. Jaśminowej 11 – zaznaczył  w swojej interpelacji Marek Pruszak.
 

Do sprawy doniósł się wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak. - W 2018 r. Zarządu Budynków Komunalnych wymienił wszystkie dotychczasowe skrzynki indywidualne w budynku przy ul. Jaśminowej 11 ponosząc znaczne nakłady finansowe z uwagi na ich zły stan techniczny spowodowany dewastacją przez mieszkańców – zaznaczył.
 

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom jednego z mieszkańców budynku montaż dodatkowej skrzynki na tzw. „ZWROTY” nastąpi w terminie do 31 grudnia 2019 r.

- zapewnił Janusz Nowak.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +33
  ~ Hegemonka
  Środa, 11.12

  radni - skąd oni się urwali ? ze słupa ?

 2. 2
  +55
  ~ Ręce opadają
  Środa, 11.12

  Kpina p. Pruszak.Czym Pan się zajmuje?? Może nie długo będzie Pan interpelowal że ludzie do Urzędu wchodzą w brudnych butach i Wróblewski ma się tym zajać. Kpina człowieku kpina!!!!

 3. 3
  +29
  ~ były MO
  Środa, 11.12

  Pewnie Wilk mu podpowiedział taki temat

 4. 4
  +7
  ~ bym się spalił ze wstydu
  Środa, 11.12

  Albo już wam (wybranym) solidnie odbiło, albo celowo ośmieszacie nie apodyktycznego, konsyliacyjnedo, pracowitego, dbającego o miasto i mieszkańców, administratora z głosowania obejmującego urząd prezydenta miasta, niejakiego Witolda Wróblewskiego. Ten chłop ma fobię - boi się usamodzielnić dyrektorów i urzędników departamentów. To ważna funkcja za taką pensję i jakże odpowiedzialna - kałuże, zebry na jezdni, "z uwagi na ..., - nie"..... Nosorożec ma łaskotliwą skórę i sprawny mózg wobec pytania o skrzynkę na list i kałużę. Nie sądzę aby "radny" Pruszak był tak "inteligentny". Zwalcza administratora jego bronią - satrapa sam o wszystkim decyduje, więc interpelujący pokazują mu do czego się nadaje. A on jest dumny i ważny, że go pytają.

 5. 5
  +33
  ~ Dreptak
  Środa, 11.12

  cóż za niezłomna odwaga pana radnego - proponuje wystąpić z wnioskiem o Krzyż Walecznych dla niego - on mu się po prostu należy...

 6. 6
  +35
  ~ !!!!!
  Środa, 11.12

  Ale jaja !!! Dobrze że punktujecie taką głupotę

 7. 7
  +52
  ~ DDr
  Środa, 11.12

  To niech idzie zgłosić na pocztę polską, to do nich należą skrzynki. Niezły Idiota.

 8. 8
  +29
  ~ Wr12
  Środa, 11.12

  Ludzka głupota niezna granic. Sprawa skrzyki urosła do rangi problemu na miarę p. Pruszaka.

 9. 9
  +24
  ~ hi, hi.
  Środa, 11.12

  No w końcu, wszystkie problemy Elbląga zostały rozwiązane i przyszedł czas na skrzynki. Brawo.

 10. 10
  +5
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Środa, 11.12

  Chwała, że takie sprawy dzieją się na forum publicznym. Oddala to wszelkie podejrzenia o kumoterstwo albo nawet korupcję, które na pewno pojawilyby się gdyby tę skrzynkę ktoś tam po prostu powiesił. Nikt też nie może powiedzieć że rada działa w oderwaniu od zywotnych, nawet najmniejszych problemów trapiacych zwykłych mieszkańców. No a poza tym, musimy się przyzwyczaić do takiej wagi spraw poruszanych przez radę w toku dyskusji, polemik a nawet ostrej walki. Są na miarę budżetu, o którym mówi pan prezydent, że ledwo odbiega od budżetu przeciętnie zarabiających mieszkańców miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.