Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Seniorzy chętnie wybierają "Kierunek: Zdrowie". Rozpoczęła się jesienna edycja popularnego cyklu

13.11.2019, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Seniorzy chętnie wybierają "Kierunek: Zdrowie". Rozpoczęła się jesienna edycja popularnego cyklu
Fot. Ryszard Biel

Napary, soki, wywary. Jak je zrobić, aby sobie nie zaszkodzi, a skorzystać z dobroczynnej mocy ziół? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali dziś seniorzy, którzy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez zielarza Jerzego Ruczyńskiego. Było to pierwsze spotkanie z jesiennego cyklu "Kierunek: Zdrowie". W kolejne środy elblążanie dowiedzą się jak dbać o stawy, w czym tkwi tajemnica zdrowych jelit, poznają również zalety diety śródziemnomorskiej i naturalnych kosmetyków.

Po raz czwarty, pod hasłem "Kierunek: Zdrowie", mamy okazję się spotykać z ludźmi, którzy mają wiedzę, doświadczenie w różnych dziedzinach, dotyczący właściwego żywienia i zdrowego trybu życia. Dziękuję wszystkim za udział. Cieszę się, że jesteście. To będą ciekawe zajęcia. Życzę wszystkim miłego spędzenia czasu i zdobycia wiedzy, którą później będzie można wykorzystać dla zdrowia

- tymi słowy prezydent Elbląga Witold Wróblewski przywitał uczestników spotkania.

Jesienna edycja cyklu "Kierunek: Zdrowie", pod hasłem „LICZ na zdrowie i 3MAJ formę”, rozpoczęła się w Ratuszu Staromiejskim, w środę, 13 listopada. Tradycyjnie już spotkania skierowane do seniorów cieszą się dużą popularnością. Nie inaczej było i tym razem. Sala ratusza była szczelnie wypełniona słuchaczami.

Chętnie biorę udział w takich wydarzeniach. Gdy dowiedziałam się o tych, również postanowiła, przyjść. Nawet dzisiejsza, deszczowa pogoda, mnie do tego nie zniechęciła

- mówi Teresa Górska, uczestniczka spotkania.

Przyznam, że martwiła się dziś o frekwencję. Jak widać, zainteresowanie jest duże. Wiele z tych osób brało już udział w poprzednich edycjach "Kierunku: Zdrowie". Cieszę się, że te zajęcia przypadły im do gustu i są z nami po raz kolejny. Do tej pory spotkania odbywały się wiosną. To czwarta edycja cyklu. Wyjątkowa, bo jesienna, jednak tak jak poprzednie poświęcona wszystkim tym działaniom, które dotyczą poprawy zdrowia seniorów

- mówi Teresa Urban z Elbląskiej Rady Seniorów.

Tematem pierwszego spotkania były zioła. Zielarz Jerzy Ruczyński, na prośbę seniorów, po raz kolejny wprowadził ich w świat mieszanek ziołowych dla zdrowia i urody. - Dziękuję za możliwość przekazania wiedzy. Postaram się zrobić to jak najlepiej. Uprzedzam jednak, że niektóre tematy będą wracały, jak bumerang. Są jednak ważne. Nam się wydaje, że wszystko wiemy, a później okazuje się, że jest inaczej. Najczęściej mówimy, wziąć zioła i zaparzyć, to nie jest żaden problem. Jednak jeśli chcemy, aby te zioła działały głębiej, musimy mieć większą wiedzę - mówił zielarz.

Uczestnicy pierwszego spotkania z cyklu "Kierunek: Zdrowie" nie mają wątpliwości, że warto wziąć udział w kolejnych. - W domu niczego nowego się nie dowiemy, co najwyżej wgapimy się jak zawsze w telewizor. Warto się ruszyć i przyjść na takie spotkanie - przekonuje pan Wiesław.

Na te spotkania chodzę praktycznie od początku. Ważne jest, aby dowiadywać się nowych rzeczy. Zdrowa żywność, zioła, ekologia i środowisko to tematy ważne dla nas wszystkich. Uważam, że sensowne jest organizowanie takich spotkań, tym bardziej że ludzie mało wiedzą o tych sprawach

- dodaje Mariusz Tuliszewski.

Spotkania odbywać się będą co środę, do 18 grudnia w godz. 13.30 – 15.30, w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25. Podczas wykładów i warsztatów specjaliści przekażą seniorom wiedzę między innymi na temat tego, jak dbać o stawy, czy w czym tkwi tajemnica zdrowych jelit. Będą również zajęcia naturalnych kosmetyków, czy zalet diety śródziemnomorskiej. Spotkaniom towarzyszyć będą degustacje zdrowej żywności.

Organizatorem kampanii jest prezydent Elbląga Witold Wróblewski, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów, a partnerem Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Kierunek:Zdrowie ( zdjęć 28 )
Dodano: 2019-11-13 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ walka o budżet
  Środa, 13.11

  No. Jest! Poważnie martwi się brakami w budżecie .

 2. 2
  --1
  ~ Rety
  Środa, 13.11

  I one wszędzie obie. Rodzin nie mają i wnuków.

 3. 3
  --2
  ~ ???
  Środa, 13.11

  Agnieszka juz dawno tutaj nie mieszka

 4. 4
  0
  ~ legalne zioła (na co?)
  Czwartek, 14.11

  Senior wśród seniorek. Antek i "radni" ronią krokodyle łzy, bo rząd ich skrzywdził , a "prezydent" raczy się ziołami. Po 50-tce gwałtownie dziecinniejemy niektórzy.Wygląda to jak słoń morski w haremie na Antarktydzie.

 5. 5
  --1
  ~ makart
  Czwartek, 14.11

  czy Wróblewski i jego pracownice nie powinni uczciwie pracować w tych godzinach w urzędzie??

 6. 6
  0
  ~ Pafnucy
  Czwartek, 14.11

  Komu to ma służyć. Lansowi prezydenta? Pani rzecznik i panie z biura prezydenta uwijają się jak przysłowiowe mrówki....żeby tylko było pięknie i majestatycznie... Słabe to wszystko, ale na zdyscyplinowany elektorat działa...niestety

 7. 7
  0
  ~ wicia
  Czwartek, 14.11

  ... wybitny ... skąd taki tytuł "naukowy"?

 8. 8
  0
  ~ kiki
  Czwartek, 14.11

  A jak komuś te mieszanki zaszkodzą, to odszkodowania będzie ponosił prezydent?

 9. 9
  0
  ~ tam pasuje
  Czwartek, 14.11

  ~kiki - jemu nic nie zaszkodzi. Zakonserwowany ... .

 10. 10
  +3
  ~ Kryspin
  Czwartek, 14.11

  Zdrowy tryb życia i przekaz wizualny opony od traktora na brzuchu prelegenta kłóci się sam z sobą. Już wiarygodniej wyglądają te szczupłe i zadbane panie na widowni.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.