Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Seniorzy powrócili do lat młodości podczas dancingu - zobacz zdjęcia

29.05.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Seniorzy powrócili do lat młodości podczas dancingu - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 28 maja, w Kamieniczkach Elbląskich przy ul. Świętego Ducha odbyło się ostatnie spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej pn. „Kierunek: Zdrowie". Tego dnia nie zabrakło ruchu, a przede wszystkim tańca. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Lazurki ze Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej Lazarus.

W Kamieniczkach Elbląskich odbyło się 6. spotkanie seniorów w ramach "Kierunku Zdrowie". Na początku seniorzy mogli rozgrzać się przy znanych prawie wszystkim piosenkach takich jak "Kawiarenki'” czy "Jedzie pociąg z daleka".

 

Później nadszedł czas na pierwsze losowanie nagród, w którym wzięły udział osoby, które co najmniej cztery razy uczestniczyły w zajęciach. Tego dnia nie tylko siódemka była szczęśliwa. Upominki otrzymali wszyscy uczestnicy loterii.

Byłam naprawdę zaskoczona, pierwszy raz coś wygrałam, dlatego nie podeszłam od razu po nagrodę. Choć ten upominek będzie mi przypominał o tym, że brałam udział w takich zajęciach i mam nadzieję, że będę miała okazję być tu za rok

- mówiła pani Elżbieta.

Następnie nadszedł czas na uroczyste podziękowania i podsumowanie kampanii.

Kiedy rozpoczynaliśmy "Kierunek Zdrowie" miałem duże wątpliwości czy osoby starsze będą zainteresowane takimi spotkaniami. Nie zawsze seniorzy chętnie wychodzą domów. Ideą tego projektu było pokazanie seniorom zdrowy tryb życia, wyciągnąć osoby starsze sprzed telewizorów i przedstawić różne ciekawe propozycje dotyczące zdrowia, stylu życia. W tym roku jest to już 3 edycja, w tamtym roku pytałem seniorów, czy się podobało, czy warto te spotkania powtarzać. Dziś to pytanie też padło, więc zobowiązałem się, że będziemy kontynuować "Kierunek Zdrowie" w przyszłym roku. Tym bardziej że osób chętnych jest coraz więcej, które przychodzą na zajęcia. W każdym roku staramy się poruszać, przedstawiać inne tematy tak, ażeby się nie pokrywać. Dlatego też poprosiłem wszystkich uczestników, aby podali swoje propozycje na przyszłoroczne zajęcia. Cieszę się, że wśród seniorów jest tak duży odzew a przede wszystkim, że chcą.

-mówił Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Wczorajsze spotkanie miało nieco inny charakter niż dotychczas. Elbląscy seniorzy tego dnia nie uczestniczyli w wykładach, lecz w dancingu. Podczas którego wielu z uczestników powróciło do lat młodości. Na Sali stworzony był pociąg, który porywał wszystkich obecnych na spotkaniu uczestników, nie zabrakło również tańca klasycznego. Walczyka rozpoczął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski wraz z panią Teresą Urban pełnomocniczką ds. seniorów. Następnie przyszedł czas na tzw. Taniec odbijany, w którym Prezydent Elbląga był rozchwytywany.

Wszystkie zajęcia były warte uwagi. A dzisiejsze spotkanie mile mnie zaskoczyło, naprawdę było warto tu być. Zaimponował mi pan Prezydent, pięknie tańczył. W dodatku zatańczył z prawie każdą z nas i żadnej nie odmówił, a to oznaka wysokiej kultury

-mówiła pani Maria Zawłocka.

Świetna inicjatywa, potrzebna nam seniorom. A dzisiejszy dancing wspaniały, poczuliśmy się, jak byśmy znów byli młodzi. Niezwykłe uczucie i radość, która nas przepełnia. Te sześć spotkań dało nam bardzo wiele, nie tylko w kwestii zdrowia i wiedzy. Przede wszystkim możliwość bycia razem, spotkania z innymi, wyjście z domu, to dla nas ogromna wartość. Oby więcej takich spotkań.

-mówiła pani Janina.

Tegoroczny cykl spotkań elbląskich seniorów dobiegł końca. Zgodnie ze złożoną obietnicą „Kierunek Zdrowie” będzie kontynuowany i na długo wpisze się w program miejskich wydarzeń.

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Kierunek Zdrowie ( zdjęć 76 )
Dodano: 2019-05-29 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ mieszkaniec
  Środa, 29.05

  i jak zwykle Wróblewski musi się okazać, nich się w końcu weźmie do roboty, bo wszystko w tym mieście niszczeję, a ten biega tylko do zdjęć, wstyd!!!

 2. 2
  +1
  ~ Jogi
  Środa, 29.05

  Witold Słupnik i młodzież z ZSMP - obraz młodego, prężnego miasta. Brakuje jeszcze Władka Mańkuta z harmoszką i Henryka Słoniny z kiełbasą i żurkiem.

 3. 3
  +6
  ~ Adam J.
  Środa, 29.05

  Pan prezydent zapewnił sobie głosy w kampanii wyborczej.

 4. 4
  +7
  ~ Dede
  Środa, 29.05

  Trzeba taki szajs odp..... by w demokracji wygrywać. Poglądy ? Dyskusje nad modelami zarządzania czy gospodarki ? Gdzie tam ! Starszym się trzeba przypodobać, bo MŁODZI NIE CHODZĄ NA WYBORY ! ( i mają to na co zasługują)

 5. 5
  +11
  ~ pięknie
  Środa, 29.05

  Oto główny uzdrawiacz poszukujący słupów i wpłat wśród seniorów. Bez niego nie wiedzieli by w którą stroną się kręcić. Nie ma departamentów odpowiedzialnych za współpracę z seniorami? Musi znowu "błyszczeć" on? Po kilku dniach znowu stanął przed obiektywem zdobywając tytuł mistera potańcówki - linia, masa, suplementy. Dzięki za spełnioną obietnicę - tańsze o 20% ciepło i pełną parą realizowany remont Szarych Szeregów . Jedyne foto pasujące do niego, to foto na tle basenu adolfa wypełnionego kasą biednych słupów. Chłopie - rozum i przyzwoitość, a takie występy po pracy i prywatnie. Ale widać, że można walić w bęben nie tylko na potańcówce, a bęben tego nie rozumie.

 6. 6
  +9
  ~ kanclerski łeb
  Środa, 29.05

  Nikodem Dyzma też pięknie tańczył a na Titanicu grają do dzisiaj. Do roboty na 3 piętro Nikuś.

 7. 7
  +8
  ~ Kierunek Zdrowie?
  Środa, 29.05

  Do Pięknie - czy w końcu Prezydent i radni rozliczą się, jak wdrażany jest ich główny program wyborczy "Bezpieczny Senior"? Potańcówka rzecz miła, ale tysiące seniorów mają inne problemy na pochyłym grzbiecie. Klajstrowanie.

 8. 8
  --4
  ~ Senior
  Środa, 29.05

  Do tępych, nienawistnych, a wara wam od nas, naszych potańcówek, żal wam zgorzkniali elblong. Też będzicie starzy, a pan prezydent to człowiek o wielkim sercu

 9. 9
  +4
  ~ Halo
  Środa, 29.05

  Seniorzy sie bawią z prezydentem a młodzież ucieka z miasta Elbląg się cofa. Masakra

 10. 10
  0
  ~ Oholo
  Środa, 29.05

  Jacy mieszkańcy takie miasto! Miasto to nie jeden prezydent, miasto tworzą ludzie, i jak im się nic nie chce, o przepraszam, chętnie narzekają, to tak mamy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.140636920929