Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"To nie był zwykły koncert. To był piękny spektakl, który bardzo miło się oglądało"-zobacz zdjęcia

20.06.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"To nie był zwykły koncert. To był piękny spektakl, który bardzo miło się oglądało"-zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 19 czerwca, odbył się koncert wychowanków Studia Artystycznego Katarzyny Panicz zatytuowany "W krainie musicali". Na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wystąpiło wielu młodych utalentowanych wokalistów i... tancerzy ze Szkoły Tańca Brodway.

W październiku 2018 roku Katarzyna Panicz postanowiła otworzyć własną szkołę wokalną, studio, w którym kształcić miały się młode talenty wokalne. Pomysł ten mimo wielu wątpliwości okazał się wielkim sukcesem.

Zespoły Szalone i Szalone Małolaty występują na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, w których osiągają bardzo dobre wyniki. Zaledwie półtora tygodnia temu podopieczni Katarzyny Panicz wrócili z międzynarodowego konkursu wokalnego w Koninie. Młodzi wokaliści zajęli tam 1 i 3 miejsce.

Myślę, że jest to jedna z najważniejszych gal w moim życiu, dlatego że Szalone Małolaty, chociaż istnieją 26 lat, to w październiku odważyłam się otworzyć swoją szkołę wokalną już pod nazwą Studio Artystyczne Katarzyny Panicz. W związku z tym występ ten wywołuje we mnie jeszcze większą tremę, tym bardziej że wystąpi dziś wiele nowych dzieci, dla niektórych będzie to debiut. Jestem z dziećmi bardzo związana, dlatego też występ ten jest dla mnie ogromnie ważny i wzruszający

-mówiła Katarzyna Panicz.

Podczas koncertu wychowankowie Katarzyny Panicz przybliżyli elblążanom piosenki pochodzące z wielu musicali. W wykonaniu grupy można było wysłuchać ciekawych utworów takich jak: "Pieśń Piratów" z Musicalu Piotruś Pan, "Gdzie ten, który powie mi" z repertuaru Brathanki. W krainie musicali zabrzmiały dzieła z tak znanych tytułów jak: Hair, The Greatest Showman, Chłopi, a także Disney’owskiej "Vaiany", czy "Anastazji".

Postanowiłyśmy przyjść na dzisiejszy koncert, ponieważ byłyśmy ciekawe co się tu dziś pojawi. Poza tym występuje dziś nasza koleżanka z klasy, której bardzo kibicujemy, ponieważ widziałyśmy, jak bardzo angażowała się w przygotowania i ćwiczenia. Wspólnie chodzimy do Szkoły Muzycznej, w której gramy na klarnecie i fortepianie.

-mówiły Milena i Ola.

Wychowankowie Katarzyny Panicz na scenie prezentują nie tylko dobry wokal, ale również grę aktorską, niezwykłe umiejętności taneczne i sceniczne. Wielu elblążan było zachwyconych całym koncertem, który dzięki niektórym zyskał miano spektaklu.

To nie był zwykły koncert, to był piękny spektakl, który bardzo miło się oglądało. Wcale nie mówię tak, ponieważ moja córka tam występowała. Moim zdaniem było to widowisko, które mogłoby odbywać się częściej w naszym mieście, mimo wieczorowej pory ja rozbudziłem się na wiele kolejnych godzin. Dzieci zaraziły mnie pozytywną energią

-mówił pan Tomasz.

Uroczystość wyreżyserowała i poprowadziła Maja Panicz, córka założycielki i prowadzącej zespół, Katarzyny Panicz, wraz z podopieczną Natalią. Jak wskazuje Katarzyna Panicz, ogromnym zaskoczeniem była rola córki w organizacji całego przedsięwzięcia, jakim było otwarcie własnej szkoły.

Współpracuje ze znanymi artystami, bardzo dużym wsparciem jest dla mnie pani Nina Dziwniel-Stępka, była dyrektor MDK i pani Marta Brozdowska, z którymi współpracuję od lat. Zaprosiłam do współpracy również swoją córkę, która okazała się zarówno dla mnie, jak i dla dzieci dużym i bardzo miłym zaskoczeniem. Dzieci ją pokochały i cieszę się, że są zadowolone na myśl, że będą mieć zajęcia z panią Mają. Dzisiejszy repertuar skomponowałyśmy wraz z Mają, dzięki czemu pojawiły się zarówno piosenki powtarzające się przez lata nasze szlagiery, które podobają się publiczności i zdobywały duo wysokich nagród, jak i nowe utwory pochodzące ze znanych musicali i bajek Disney’owskich

-mówiła Katarzyna Panicz.

Tego dnia nie zabrakło gratulacji, wzruszeń, a przede wszystkim radości i owacji na stojąco przy prawie pełnej sali.

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Szalone Małolaty gala ( zdjęć 152 )
Dodano: 2019-06-20 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ 3 piętro było?
  Czwartek, 20.06

  Kolejne gratulacje ! Super ! A edek był? Podobno interesuje się miastem i jego rozwojem. A witek? A antek? Kto z nich był by docenić pracę młodzieży i opiekunów? Ważniejsza była dyskusja usprawiedliwiająca lenistwo i kolesiostwo. Jaki elektorat, tacy "wybrańcy".

 2. 2
  --2
  ~ po wodzenia
  Czwartek, 20.06

  Kasiu, nie gal tylko gali nauczycielko , była,, I sukcesów z córką.

 3. 3
  +2
  ~ Bylo
  Czwartek, 20.06

  Co nie widziałaś na zdjęciu? Bo twoim sensem życia jest obserwacja samorządowców w mediach. A byli, byli! Lepiej poczytaj biblię.

 4. 4
  0
  ~ Tomek
  Czwartek, 20.06

  Gala przepiękna , dzieci spisały się na medal, publiczność dopisała, i władze miasta też (i nie tylko Elbląga, który reprezentował wiceprezydent Edward Pietrulewicz). Miłą niespodzianką była obecność na gali prezydenta miasta Sopot pana Jacka Karnowskiego i senatora RP Jerzego Wcisła. Super. Aby tak dalej. Dzieciaki górą😊👍

 5. 5
  0
  ~ sprzeczność
  Czwartek, 20.06

  ~Było - jeżeli o tych samych myślimy i ty ich nazywasz "samorządowcami", to jesteś jednym z nich a ten "samorząd" ma biblię na Sycylii. Dziwię się dlaczego tak inteligentne zwierzę nazwano świnia, skoro ta nazwa powinna być zarezerwowana.

 6. 6
  +1
  ~ super
  Czwartek, 20.06

  @Tomek - no, jeżeli edek tam był to wystarczy. Jedynie można dodać że to dzięki niemu i , jak to mówisz, władzom miasta, kultura tak się rozwija.Władze dbają.

 7. 7
  --4
  ~ To samo IP
  Czwartek, 20.06

  Super, sprzeczność, 3 piętro było?, pan tak sobie sam pisze, i sam ze sobą dyskutuje?

 8. 8
  +2
  ~ Iza
  Czwartek, 20.06

  Brawo dla dzieci, brawo dla rodziców, brawo dla Pani Kasi i jej zespołu. A to że uczestniczyli też władza Elbląga, Sopotu świadczy o klasie i szacunku do ludzi kultury. Powodzenia dla zespołu. Śpiweajcie dalej, bo robicie to profesjonalnie i na wysokim poziomie!

 9. 9
  +1
  ~ Tomek
  Czwartek, 20.06

  Gala przepiękna , dzieci spisały się na medal, publiczność dopisała, i władze miasta też (i nie tylko Elbląga, który reprezentował wiceprezydent Edward Pietrulewicz). Miłą niespodzianką była obecność na gali prezydenta miasta Sopot pana Jacka Karnowskiego i senatora RP Jerzego Wcisła. Super. Aby tak dalej. Dzieciaki górą😊👍

 10. 10
  +2
  ~ ubawiony
  Czwartek, 20.06

  ~ten spod 7 - śledczy? Wysoko siedzisz cenzorze z UB. Wystarczy być przyzwoitym, pracowitym, moralnym i będziesz miał owację wyborców przy urnie. Rozumiem, że brak klaki uwiera, ale skoro dajesz powód występując tam gdzie hipokryzja wyłazi ci z buta, to licz się z obserwacją. Rachunek sumienia ci pomoże. A "redakcję" masz w garści i kieszeni.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.