Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Helga, Karol, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Elbląskie sukcesy w Koninie

11.06.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie sukcesy w Koninie
Fot. Konrad Kosacz

Z 40 Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie młodzi elbląscy artyści wracają z wysoko podniesionymi głowami. I trudno się dziwić, skoro aż trzy z sześciu nagród dla zespołów trafią do naszego miasta. 
 

Poziom festiwalu, jak co roku, był niezmiernie wysoki. Profesjonalizmu i warsztatu wokalnego tym młodym wokalistom mogą zazdrościć dorośli wykonawcy. Do Konina zjechali się goście z całej Europy by wspólnie celebrować to niezwykłe muzyczne święto, którego ukoronowaniem jest Koncert Galowy, podczas którego wykonywane są zwycięskie prezentacje.

W tym roku na imponującej konińskiej scenie zaprezentowały się zespoły z dwóch elbląskich placówek: Brązowy Aplauz w kategorii Zespół Wokalny 13-16 lat za brawurowe wykonanie piosenki „Gdzie ten, który powie mi” z repertuaru zespołu Brathanki, otrzymał zespół SZALONE ze Studia Artystycznego Katarzyny Panicz.

W kategorii Zespół Wokalny do lat 12 Srebrny Aplauz powędrował do zespołu z Młodzieżowego Domu Kultury, który zaśpiewał piosenkę „Dzieci ziemi” z repertuaru Sound’n’Grace, zaś najwyższą nagrodę w tej kategorii, czyli Złoty Aplauz otrzymał zespół Szalone Małolaty ze Studia Artystycznego Katarzyny Panicz za porywające za serce wykonanie piosenki „Ojciec Abraham” z repertuaru zespołu SUKCES.

Oprócz tego Szalone Małolaty mają dodatkowy powód do radości, bowiem zostały uhonorowane nagrodą specjalną. Jako reprezentacja naszego kraju w kategorii Zespół Wokalny do lat 13 pojedzie na konkurs EURO POP w Berlinie, na który otrzymał zaproszenie od Gościa Specjalnego konińskiego festiwalu- Pana Victora Leisa. Jesteśmy niezwykle dumni z młodych Elblążan i pełni uznania składamy na ręce ich oraz ich trenerów gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. 
Informacja Nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Konrad Kosacz


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ warto
  Wtorek, 11.06

  Podajcie nazwiska artystów i opiekunów. Gratulacje dla wszystkich !!!!

 2. 2
  +2
  ~ klik
  Wtorek, 11.06

  @~ warto~ masz rację i portel i info nie podaje nazwisk naszej wspaniałej i utalentowanej młodzieży. A to właśnie ... warto

 3. 3
  +1
  ~ dumny z młodych
  Wtorek, 11.06

  ~klik - niewiele o tym kolejnym sukcesie podają portale zależne od 3 piętra, bo nie ma foto witka i edka, no i nie napisano, że to dzięki nim taki sukces. Bez 3 piętra najlepszy sukces nie jest zauważony przez usłużną "redakcję". To miasto, to folwark dziwaków. A gdzie jest departament kultury? sportu? Te dzieciaki dzięki trenerom i rodzicom osiągają sukces i nie mają tabliczek na szyi - "Dzieci wróblewskiego i pietrulewicza" . Skoro uczniowie wybitni dostali 100 zł na semestr, to czego oczekiwać dla innych utalentowanych młodzieńców. Dziwna zasada - tępić sukces i indywidualności, nikt nie może być lepszy od nas (W,P). Odbija się na starość syndrom ciężkiego dzieciństwa. To miasto zdycha intelektualnie, gospodarczo, moralnie, a ryba psuje się od głowy. Tych dzieci nawet nikt nie powitał.

 4. 4
  +1
  ~ Brawo
  Wtorek, 11.06

  Dumny z młodych jakże trafny komentarz. Na szczęście są pedagodzy, wśród nich Katarzyna Panicz, którzy mimo kłód rzucanych im pod nogi, mimo dołów pod nimi kopanych, idą dalej. Maja pasję i tę pasję udanie przekazują młodzieży. I dadzą radę bez wsparcia 3 piętra, choć to boli.

 5. 5
  +3
  ~ Rodzic
  Środa, 12.06

  Czy nie ma w Polsce innych festiwali wokalnych , tylko jeden w Koninie ? Warto zweryfikowć poziom swojego zespołu w innym miejscu, a nie ciągle od ponad 20 lat w tym samym Koninie.

 6. 6
  0
  ~ znowu elblążek 3 piętrowy
  Środa, 12.06

  ~Rodzic - ty nie jesteś rodzic, ty jesteś z 3 piętra. Taka sama gadka jak o muzeum za czasów Pani Marii - nisza, zlikwidować. Teraz , gdy "nasz" objął funkcję bez konkursu, to muzeum jest ok. Jeśli twoje dziecko 20 lat jeździ do Konina, to zawieź je raz do Jegłownika lub z witoldem na tańce i śpiewy do emerytów. Znasz inne konkursy dla dzieci niż Konin? Utwórz zespół i pakuj tam po nagrody. I nie używaj szyldu "Rodzic", bo rodzic to brzmi dumnie i dla dziecka jest on nawet przed bogiem . Użyj swojej nazwy - "nierób urzędas".

 7. 7
  --2
  ~ rodzic idiota ?
  Środa, 12.06

  ~rodzic - w komentowaniu nie ma konieczności podawania nazwiska, ale to dobrze , że się przedstawiłeś. Ty jesteś z "tych" idiotów?

 8. 8
  +2
  ~ Obserwator
  Środa, 12.06

  -rodzic- Szalone Malolaty i Szalone Katarzyny Panicz od lat jeżdżą na Międzynarodowy Festiwal w Koninie oraz do Włoch , do Gdyni, wcześniej zdobyły Grand Prix w Wyszkowie , Będzinie , Gdańsku i wielu innych. Proszę sobie poczytać na stronie Katarzyny Panicz na fb ile nagród zdobywały. I na Pani/pana miejscu nie używałabym zwrotów idiota bo to jest obraźliwe . I pisze się ELBLĄSKI a nie ELBLONSKI

 9. 9
  +3
  ~ Brawo
  Środa, 12.06

  Rodzic, konkurs bardzo prestiżowy, międzynarodowy na niesamowicie wysokim poziomie, wiec nie ma co się dziwić, ze tam się jeździ. A ze od 20 lat, to chyba tylko dobrze świadczy i o festiwalu i o jeżdżących, zwłaszcza gdy się wraca z nagrodami. Ale to taka nasza mentalność, zamiast się cieszyć, motywować to lepiej hejt szerzyć i deprymować zwycięstwo. A tak jak pisze Obserwator, akurat Pani Katarzyna Panicz i jej dzieciaki są bywalcami wielu festiwali, na wszystkich zbierają brawa i najwyższe laury. Szkoda tylko, ze w Elblagu zaczęła być traktowana jako ktoś niewygodny...

 10. 10
  +1
  ~ dumny z młodych
  Środa, 12.06

  Proszę, z szacunku do tych młodych entuzjastów w dążeniu do bycia lepszym, nie wyrażajmy się o ich sukcesach niczym ten o nieszczęsnym nicku "rodzic". Wiadomo powszechnie, że toczy się walka dworu kww o konfitury , a dwór gotowy jest zmieszać wszystko co dobre z szuwarami z basenu adolfa i dodać efekt przerobu zachodniego Rubna. Odzyskał witold muzeum, I LO, walczy o dobre schronisko dla zwierząt, niczego nie zreformował w mieście tam gdzie siedzą jego ludzie, w tym PSL. Nie dziwi obojętność wobec osiągnięć ludzi spoza kww i zakusy na , wg niego, łatwą posadę dla swojaka. Ciekawe jak przebiegają "konkursy" na "poszukiwanych przez miasto" dyrektorów szkół i przedszkoli. Edek zniknął sprzed obiektywu więc sprawdza kto jedynie "spełnia wymogi formalne". Przejdzie 100% słupów i wpłatomatów

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.