Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Szalone Małolaty mają już 25 lat! "Rozsławiają nasze miasto i reprezentują je w bardzo pozytywny sposób"

10.09.2018, 17:00:38 Rozmiar tekstu: A A A
Szalone Małolaty mają już 25 lat! "Rozsławiają nasze miasto i reprezentują je w bardzo pozytywny sposób"
Fot. Ryszard Biel
Wczoraj, 9 września, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, odbył się niezwykły koncert z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia zespołu ,,Szalone Małolaty”.
 
Uroczystość poprowadziła Maja Panicz, córka założycielki i prowadzącej zespół, Katarzyny Panicz. W wykonaniu ,,Szalonych Małolat” można było usłyszeć m.in. piosenkę z filmu animowanego pt.: ,,Vaiana- skarb oceanu”- ,,Na drodze tej”.

Nie mogło jednak zabraknąć uroczystych podziękowań i gratulacji.
 
Jest mi niezmiernie miło, że możemy się spotkać na jubileuszu 25- lecia istnienia zespołu ,,Szalone Małolaty”. Jestem zagorzałym fanem tego zespołu i w niektórych wyjazdach miałem okazję uczestniczyć. Dziewczyny są bardzo utalentowane i zdobywają wiele nagród, uczestnicząc w różnych miejskich przedsięwzięciach, takie jak festiwale międzynarodowe, wyjazdy za granicę np. do Włoch lub Stanów Zjednoczonych, konkursy wojewódzkie czy występy ogólnopolskie. Dzięki temu rozsławiają nasze miasto i reprezentują je w bardzo pozytywny sposób
 
– mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
 
Prezydent zaznaczył, że zespół cieszy się w Elblągu dużym zainteresowaniem. - Gratuluję wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój zespołu i dziewczynom, które włożyły dużo pracy, poświęcając się zespołowi. Życzę im dalszych sukcesów, a rodzicom dziękuję za poświęcony czas i wsparcie w realizacji pasji swoich dzieci. Natomiast Pani Dyrektor życzę dalszej opieki nad zespołem - dodał Witold Wróblewski.
 
 
25 lat to wystarczający czas, by pokazać się ludziom miasta, regionowi i całemu krajowi. Zespół wciąż intensywnie się rozwija i pokazuje jak wyjątkowe talenty mają młodzi ludzie. Miałem przyjemność podziwiać zespół w Elblągu, a także w Olsztynie. Można było wtedy poczuć więź, jaka na scenie zrodziła się między młodymi dziewczynkami a profesjonalnymi artystami, co było bardzo imponujące. Życzę jubilatom sukcesów i dalszego rozwoju, a zespołowi by kolejne nowe pokolenie wciąż reprezentowało nasz kraj. Gratuluję wszystkim zaangażowanym w rozwój zespołu, szczególnie pani Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Edycie Lichacz oraz Pani Katarzynie Panicz, która przez tyle lat z ogromnym rozmachem prowadziła zespół
 
- mówił Marszałek Województwa Warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin.
 
- Gratuluję dyrekcji MDK, całemu gronu pedagogicznemu i wszystkim członkom zespołu za wieloletni trud pracy dydaktycznej, wyzwania wychowawcze, artystyczne, entuzjazm oraz zaangażowanie, które znajdują uznanie w oczach kolejnych pokoleń. Są powodem do dumy i satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć. Życzę również pomyślności, wytrwałości, dalszego rozwoju i doskonalenia warsztatu pracy, a także efektywności w realizowaniu działań oraz nieustającej wiary w swe talenty - zaznaczył Waldemar Klocek, Wiceprezes Warmińsko-mazurskiego Klubu Biznesu.
 
Organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej dzieci i młodzieży ,,Szalone Małolaty.”
 

 

Daria Pilarska

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Szalone Małolaty 25 lecie ( zdjęć 148 )
Dodano: 2018-09-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Wojciech Minkiewicz
  Wtorek, 11.09

  Byłem uczestnikiem tego wydarzenia i w treści przemówienia Marszałka pojawiają się słowa, które ze sceny nie padły. Nazwisko Katarzyny Panicz, osoby która stworzyła ten zespół 25 lat temu i jest z nim od początku jako jedyna przez te wszystkie lata zostało wymienione po raz pierwszy po 30 minutach dziękowania wszystkim innym osobom - zasłużenie i nie. Pierwsza Katarzynie Panicz podziękowała w swoim przemówieniu Prezes Stowarzyszenia (...) Szalone Małolaty, po czym rozległy się owacje na stojąco. Tak na marginesie... Proszę rzetelnie przedstawiać relację. Pozdrawiam!

 2. 2
  +3
  Redakcja
  Wtorek, 11.09

  Z nagrania przemówień wynika, że Marszałek podziękował p. Panicz. Nie jako pierwszy, ale podziękował. pozdrawiamy

 3. 3
  +2
  ~ Patrycja Lipinska
  Wtorek, 11.09

  https://www.facebook.com/1599821179/posts/10212134477229400/ Nie zgadzam się z treścią państwa artykułu . Pan Marszałek nie wspomniał słowem o założycielce zespołu Katarzynie Panicz !!!!! Proszę od korygowanie artykułu i podawanie rzetelnych informacji

 4. 4
  +1
  ~ Anna Milosz
  Wtorek, 11.09

  Ja również byłam uczestnikiem tego wspaniałego, magicznego wydarzenia i również nie zgadzam się z treścią Państwa artykułu, ponieważ z ust Pana Marszałka nie padło nazwisko Katarzyny Panicz, ani nie zostały złożone na jej ręce żadne podziękowania ... zrobiła to po ok 30 minutach Prezes Stowarzyszenia czym wywołała owacje na stojąco wśród publiczności .

 5. 5
  +2
  ~ betti
  Wtorek, 11.09

  To przykre...ale często tak jest ,że mówi się o otoczce,a nie o tych co ,,mrówczą"" pracę wykonują! Podziękowania dla p.Panicz

 6. 6
  0
  ~ Matka Polka
  Wtorek, 11.09

  Występ dzieci i młodzieży zawdzięcza się nie jednej osobie , a wielu ludziom zaangażowanym w ich artystyczny rozwój. Przede wszystkim są to RODZICE ,którzy od najmłodszych lat inwestują w swoje pociechy,a także nauczyciele przedszkola , klas młodszych , nauczyciele muzyki w szkole , instruktorzy rytmiki , tańca, teatru i gry na instrumentach. Trzeba pamiętać o tym ,że do tego zespołu przyjmowani są tacy, którzy potrafią już śpiewać i prezentować się na scenie. Przed koncertem kolejny sztab ludzi - do śpiewu, do ruchu scenicznego , do nagrań piosenek i organizacja samego występu. Koło zamyka się znowu na RODZICACH , bo wszystko kręci się wokół prób , strojów ,fryzur, wyglądu i opłat. Ale cóż się nie robi ,żeby podziwiać swoje DZIECKO i słyszeć oklaski po jego występie!!!

 7. 7
  +1
  ~ ????
  Wtorek, 11.09

  Czyżby pani AM startowała że tak się lansuje/

 8. 8
  0
  ~ do betti
  Wtorek, 11.09

  No cóż, jeśli chodzi o honorowanie czy honorarium- lepiej nie idźmy tą drogą

 9. 9
  +1
  ~ Waldi
  Wtorek, 11.09

  Jak są pieniądze to z niejednej okazji można zrobić widowiskowe "szoł".

 10. 10
  0
  ~ Zachwycona
  Wtorek, 11.09

  Karynko, rządzisz:) Gratuluję wszystkim zaangażowanym - żeby nikogo nie pominąć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.105495929718