Wtorek, 17.09.2019, Imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radny apeluje o poprawę bezpieczeństwa pieszych przy ul. Malborskiej i Fredry

11.03.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny apeluje o poprawę bezpieczeństwa pieszych przy ul. Malborskiej i Fredry
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA
- Mieszkańcy zamieszkujący dzielnicę Zatorze zasygnalizowali problem z brakiem oznakowanych przejść dla pieszych przy dwóch przystankach autobusowych, usytuowanych na ul. Fredry i przy ul. Malborskiej – mówi radny Marek Osik, który złożył w tej sprawie interpelacje do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.
 
W czym tkwi problem? - Przystanki nie posiadają zatoczek. Korzysta z nich duża ilość okolicznych mieszkańców, w tym także dzieci i młodzież dojeżdżająca do szkół na terenie całego miasta, Brak wytyczonych przejść powoduje zagrożenie dla życia i zdrowia osób przekraczających jezdnie bezpośrednio po wyjściu z autobusu, jak i osób wsiadających do autobusu i udających się w kierunku śródmieścia – zaznaczył Marek Osik.
 
Radny KWW Witolda Wróblewskiego zwrócił też uwagę na ul. Fredry, gdzie brak jest oznakowania przejść na pobliskim skrzyżowaniu. Skrzyżowanie ul. Fredry z ul. Malborską jest odcinkiem o wyjątkowo dużym natężeniu ruchu samochodów i pieszych – pokreślił Marek Osik. - Pomimo faktu wybudowania wiaduktu w ciągu ul. Lotniczej jest dalej jednym z głównych i bardzo uczęszczanym wjazdem na dzielnicę Zatorze.
 
 
Piesi przechodzący przez ul. Fredry zmuszeni są do przechodzenia pomiędzy stojącymi samochodami oczekującymi na otwarcie szlabanu przejazdu kolejowego lub wyjazdu z drogi podporządkowanej
 
– dodał Marek Osik.
 
Jak podkreślił radny, Miasto powinno zadbać nie o bezpieczeństwo pieszych nie tylko w okolicach szkół. - Mieszkańcy w pełni doceniają dbałość Miasta o przejścia dla pieszych w okolicach szkół i związaną z tym poprawę bezpieczeństwa uczęszczających tam dzieci i młodzieży, jednakże prosżę także o zadbanie o te miejsca, w których te same dzieci i młodzież wsiadają w drodze na zajęcia szkolnej lub wysiadają wracając do domów na dzielnicy Zatorze – mówił Marek Osik. - W obu przytoczonych przypadkach nie można uznać, że ruch jest tam marginalny, a postawienie tezy, że piesi mają prawo przechodzić w dowolnym miejscu zachowując stosowną ostrożność na pewno nie jest rozwiązaniem problemu i oczekiwań społecznych.
 
 
Mieszkańców cieszy fakt, że dzielnica Zatorze jest częścią miasta, gdzie zgodnie z rejestrem zdarzeń drogowych nie kumulują się zdarzenia drogowe, ale dane statystyczne nie zawsze muszą być zbieżne z odczuciami społecznymi, a tym bardziej nie powinny stanowić argumentacji i przeszkody w realizacji kolejnych przedsięwzięć mających systematycznie poprawiać bezpieczeństwo zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców i w ramach istniejącego prawa
 
– zauważa Marek Osik.
 
18 lutego radny złożył interpelacje do Prezydenta, w której wnosił o podjęcie prac mających na celu wypracowanie przez kompetentnych urzędników rozwiązań zmierzających do oceny czy istnieje możliwość usytuowania odpowiednio oznakowanych przejść dla pieszych, które zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców przyczynią się do zwiększenia poczucia ich bezpieczeństwa. 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ kierowca
  Poniedziałek, 11.03

  ale już zapomniano wspomnieć o autach parkujących na ulicy które zmuszają do zjazdu na przeciwległy pas ruchu i robienia slalomu po ulicy...

 2. 2
  +10
  ~ Senior
  Poniedziałek, 11.03

  Redakcjo. a może odejść od polityki "chodnikowej". i trochę spraw ambitnych. To początek kadencji, więc warto zajrzeć do programów wyborczych. Pan radny wiele obiecał. na wiatr?

 3. 3
  +11
  ~ ukazują autorytarną wiochę
  Poniedziałek, 11.03

  Czy takimi sprawami nie powinien się zajmować DDiM? Będzie wiosenne malowanie ulic, to do cholery niech ktoś przed tym przemieści się ulicami i poprawi co należy. Wicia, weź się do roboty. Masz koszulkowy program czytany przez edka do nierozumiejących , a ciągle realizujesz program klasyka "ja tam , qrwa, siedzę 5 lat". Poprawa cyklu świateł na skrzyżowaniach czy bezpieczeństwa innych skrzyżowań leży, bo wybory już były. wicia , weź i daj samodzielność departamentom a ty je tylko rozliczaj i gdy dostajesz takie sygnały to telefon do dyr. dep. a ten dostaje s r a czki i robi co trzeba. Oczywiście o ile nie jest kumplem trzeciego piętra. Takie info i działania "radnych" mają chyba wykończyć mieszkańców. Siedziałeś wicia w ławce u edka przed wyborami i co? Bezpieczeństwo ucznia nieaktualne.

 4. 4
  +10
  ~ wicia
  Poniedziałek, 11.03

  Czyżby radny z KWW miał zamiar zmienić przynależność klubową? Czy przejrzał wreszcie na oczy że program z którym szedł pospołu z włodarzem, już go nie "bawi"? I czy spotkania w gronie KO nie są przypadkowe?

 5. 5
  +11
  ~ bbb
  Poniedziałek, 11.03

  co wy tak promujecie tego Osika, radny to radny tamto, a w sumie to tylko paplanina

 6. 6
  +10
  ~ ryba cuchnie od głowy
  Poniedziałek, 11.03

  Wszystkie te "interpelacje" i "zwracanie" się do "prezydenta" to wstyd dla niego, że mając bizantyjski UM i podwładnych, on sam decyduje o sprzątaniu chodnika. To świadczy o jego klasie i chęci bycia ważnym. Gdyby Wiesiek miał sam pójść po "browara" to by stracił recht na ławeczce. Ma od tego ludzi. Ale mentalności i nabytych cech już się nie zmieni. A to wstyd dla administratora 130 tysięcznego miasta.

 7. 7
  --6
  ~ Alibaba
  Poniedziałek, 11.03

  Pan Marek dobrze zauważył i prawidłowo, że działa. W pobliżu skrzyżowania Fredry z Malborską nie ma przejścia dla pieszych. Przechodzą między autami gdzie popadnie.

 8. 8
  +2
  ~ KIEROWCA zawodowy
  Poniedziałek, 11.03

  A co mówią przepisy ,tam gdzie nie ma przejścia wyznaczonego dla pieszych przechodzimy przez skrzyżowanie , a jeżeli jest dalej jak 100 metry od tych miejsc przechodzimy w każdym miejscu zachowując szczególne bezpieczeństwo .Ten przepis był dobry jak na tej dzielnicy chodzili krowy na pastwisko ,a obecnie chodzą dzieci do szkoły i przejścia muszą być wyznaczone i oznaczone znakami .

 9. 9
  +11
  ~ stanislaw
  Poniedziałek, 11.03

  A o paleniu w piecach śmieci, plastiku i grom wie jeszcze czego przez elity z barakow przy Skrzydlatej nie apelowali?Wyszukiwanie na siłe różnych rzeczy żeby pokazać,że sie coś robi; tylko czemu nie zauważa się rzeczy faktycznie istotnych,bo chyba wdychanie rakotwórczych substancji ma większy wpływ na nasze zdrowie niż fakt przejścia przez ulice po pasach,czy 10 metrów dalej.Notabene ul.Fredry i Malborska są takimi ruchliwymi ulicami,że faktycznie trzeba stać pół dnia żeby przejść przez ulicę.Żałosne.Może pan wielce radny zauważyłby też np.konieczność podwyższenia koryta rzeki Kumieli na dzielnicy Zatorze i na zakrecie przy Malborskiej,gdzie zawsze wylewa,a nie zajmuje sie ***ołami.No ale na farbę na zebrę nie trzeba tyle zachodu i starań jak na umocnienie wałów.

 10. 10
  +4
  ~ jurek.w
  Wtorek, 12.03

  Alibaba - A właśnie, że są na samym skrzyżowaniu i bezpieczne bo przed skrętem samochody zwalniają. Interpelacja bez sensu jak 90 %

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.