Poniedziałek, 16.09.2019, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Brak przejścia u zbiegu ul. Panieńskiej, Zagonowej i Sopockiej stwarza zagrożenie. Wiemy, kiedy to się zmieni

16.02.2019, 07:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Brak przejścia u zbiegu ul. Panieńskiej, Zagonowej i Sopockiej stwarza zagrożenie. Wiemy, kiedy to się zmieni
Fot. DS
REKLAMA
Radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kowszyński zwrócił się do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z interpelacją w sprawie bezpieczeństwa pieszych zamieszkałych przy ulicach Panieńskiej, Zagonowej i Sopockiej.
 
- Przejście dla pieszych jest wyznaczane na powierzchni jezdni i oznaczane odpowiednimi znakami drogowymi. Przejścia dla pieszych oznacza się pionowym znakiem informacyjnym D-6 oraz pionowym znakiem P-10. W takim oznaczonym miejscy pieszy ma pierwszeństwo przed uczestnikami ruchu poruszającymi się po tej drodze. Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących
 
– opowiadał Paweł Kowszyński.
 
Radny zwrócił uwagę na brak przejścia dla pieszych w miejscu istotnym dla części elblążan. - Na prośbę mieszkańców, którzy zakomunikowali problem, a zamieszkują przy ulicach Panieńskiej, Zagonowej i Sopockiej, interpeluję w sprawie braku przejścia dla pieszych u zbiegu tych ulic, co w istocie stwarza zagrożenie oraz problemy w związku z koniecznością pokonywania ulicy w nieoznakowanych miejscach przez pieszych – mówił Kowszyński.
 
 
Mieszkańcy zwrócili uwagę, że w tym obszarze nie ma przejśc dla pieszych, które pozwoliłyby na pokonywanie ulic w miarę bezpiecznych miejscach. Taka sytuacja u mieszkańców wzbudza obawy o bezpieczeństwo zwłaszcza, że w tym rejonie pieszymi są również zamieszkujące dzieci i młodzież
– podkreślił.
 
Paweł Kowszyński zwrócił też uwagę, że u zbiegu ulic Zagonowej i Sopockiej znajdują się przystanki autobusowe, do których dojście często odbywa się poprzez pokonanie ulicy w niedozwolonym miejscu. - Brak oznakowanych przejść dla pieszych, jak wskazują mieszkańcy, stanowi dla nich niebezpieczeństwo oraz wzbudza obawy – zaznaczył radny PiS.
 
Dodatkowym problem jest również brak chodnika.
 
Od skrzyżowania ulicy Zagonowej z ulicą Panieńską w stronę ulic Sopockiej na odcinku kilkunastu metrów nie ma chodnika, co zmusza pieszych do poruszania się ulicą, pokonywania ulicy w nieoznakowanym miejscu lub brodzenia w błocie wzdłuż ulicy
 
- dodał Paweł Kowszyński.
 
Radni poprosił Prezydenta o zapoznanie się z wymienionymi przez mieszkańców problemami oraz podjęcie stosownych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z ciągów pieszych przy ulicach Panieńskiej, Zagonowej i Sopockiej.
 
Na tych ulicach rzeczywiście brakuje oznakowanych przejść dla pieszych. Sytuacja wymaga więc uporządkowania nie tylko w tym zakresie, ale również trzeba będzie zastanowić się nad lokalizacją przystanków autobusowych. W tym celu miejsce to zostanie poddane obserwacjom przemieszczanie się pieszych, szczególnie w drodze do i z pracy. W okresie wiosennym przejścia dla pieszych zostaną wyznaczone i właściwe oznakowane
 
– zapewnił Witold Wróblewski.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ babcia
  Sobota, 16.02

  podpowiadam radnemu kolejny problem z tej cżęści miasta . To ogromny pusty teren miedzy Sopocką Biedronką Czerniakowską i Malborską . To nie przystoi ,by w Środmieściu 120 tys miasta na samym wjeżdzie do niego byly takie nieużytki . najwyższa pora to zabudować i nie Autohandlami tylko budynkami mieszkalnymi . To samo Wyspa Spichrzów . Liczę na mlodego radnego z PiS i jego nowoczesne spojrzenie na nasze miasto . Nie chcę by moje miasto nazywano 7 Wsi polaczonych tramwajem .

 2. 2
  0
  ~ Wiocha
  Sobota, 16.02

  To prawda w mieście 130 tyś nie szanują pieszych, mają gdzieś rozwój miasta i tak jak poprzedni wpis nie wie,a tego cyrku na wjeździe do Elbląga. Taki bałagan jest z każdej strony wjazdowej np most kolejowy Zardzewialy kolo mostu UE. Wstyd. A co z trasą nadzalewowa kolejowa.

 3. 3
  +4
  ~ Ciekawski
  Sobota, 16.02

  Panie radny zanim ruszysz jakiś problem to chociaż zapoznaj się z topografia rejonu miasta którego problem chcesz rozwiązać a. W Elblągu nie ma skrzyżowania ulic sopocka/ dojazdowa/ zagonowa . . Sopocka jest krótka ulica na której stoi teraz chyba tylko stacja Shell i te dwa auto złomy z walonymi gratami i kończy się ona u zbiegu ulic bociania/sopocka/zagonowa. Jeżeli uważasz inaczej to rusz się od komputera i sprawdź na miejscu gdzie znajdują się budynki zagonowa 15/17/19/14. Nie powielają pan bzdur z gogle maps. Bo wychodzi na to że jesteś radnym który nie zna miasta.

 4. 4
  --1
  ~ pisnawieki
  Sobota, 16.02

  Panie radny, a to nie wina Tuska albo byłego prezydenta Wilka?

 5. 5
  +3
  ~ Kubuś Puchatek
  Sobota, 16.02

  A przez XXX lat nikomu nie przeszkadzała sytuacja na tych ulicach.

 6. 6
  +2
  ~ zzzzz
  Niedziela, 17.02

  bzdety ***ety

 7. 7
  +2
  ~ zzzzz
  Niedziela, 17.02

  bzdety ***ety

 8. 8
  0
  ~ Mieszkaniec Eg
  Poniedziałek, 18.02

  Dlaczego nie zrobiono tam ronda?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.