Sobota, 27.11.2021, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Konwój wstydu" w Elblągu. Cieśliński: Przeproście i oddajcie pieniądze Polaków

05.04.2018, 15:45:02 Rozmiar tekstu: A A A
"Konwój wstydu" w Elblągu. Cieśliński: Przeproście i oddajcie pieniądze Polaków
Fot. Ryszard Biel

Billboardy z wizerunkami polityków, którym była premier Bata Szydło przyznała wielotysięczne nagrody ruszyły w Polskę. Dzisiaj "Konwój wstydu" dotarł do Elbląga. Platforma Obywatelska chce potrząsnąć wyborcami Prawa i Sprawiedliwości?

Od 65 do 80 tys. zł rocznie tyle wynoszą nagrody finansowe przyznane w ubiegłym roku ministrom PiS. Platforma Obywatelska chyba dobrze czuje, że takie kwoty w kieszeniach rządzących mogą rozeźlić suwerena. Ugrupowanie postanowiło wskazać wyborcom dokładnie kto i ile wziął. Wzywają również "nagrodzonych" do oddania pieniędzy.

Przeproście i oddajcie pieniądze Polaków, bo za chwilę będziecie musieli oddać też i władzę, a wtedy na pewno was rozliczymy

- apelował poseł Piotr Cieśliński (PO) podczas wizyty w Elblągu.

Twarze polityków PiS między innymi Mateusza Morawieckiego, Mariusza Błaszczaka czy Antoniego Macierewicza i konkretne kwoty znalazły się na mobilnych billboardach, które ruszyły w Polskę. Na trasie "Konwoju wstydu", bo tak PO nazwało happening, jest Gdańsk, Warszawa, Białystok, Kraków, a także Elbląg. W czwartek, 5 kwietnia, billboard z twarzą Zbigniewa Babalskiego i informacją, że wiceminister rolnictwa wziął 51 tys. zł można było zobaczyć na ulicach Elbląga. Na dłuższą chwilę zaparkował na Placu Słowiańskim, gdzie "powitali" go politycy PO.
 

- W lipcu 2016 roku PiS zgłosił projekt ustawy, który podwyższał wynagrodzenia dla ministrów, posłów. To spotkało się z oburzeniem i sprzeciwem całego społeczeństwa, jak i całej opozycji. PiS szybko wycofał się z tego niepopularnego projektu, ale tylko pozornie. Po cichu stworzył cały system dodatkowych pensji, które pani premier Beata Szydło nazywa nagrodami. Cóż to za nagrody, które są otrzymywane co miesiąc w wysokości 50 proc. wynagrodzenia bez względu na to, czy się na nie wybitnie zasłużyło, czy też nie - przekonywał Piotr Cieśliński (PO), poseł, podczas spotkania z dziennikarzami w Elblągu.

Pani premier Beata Szydło powiedziała, że "Te pieniądze im się po prostu należały". Jak większość Polaków, uważamy, że im się te pieniądze nie należały. Do polityków, którzy nie powinni wziąć żadnej premii, należy Zbigniew Babalski, poseł z Ostródy, z naszego regionu, wiceminister w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które działa teoretycznie i nie rozwiązuje polskich problemów, które za chwilę doprowadzi do ruiny polską gospodarkę hodowlaną. Od 2 lat ministerstwo rolnictwa udaje, że w Polsce nie ma problemu ASF. Afrykański Pomór Świń, przeszedł już Wisłę, wśród miast zagrożonych jest Braniewo i Elbląg. Czy ten minister powinien otrzymywać dzisiaj premię za to, że zniszczył inspekcję weterynaryjną, że za chwilę zniszczy polskie gospodarstwa, a 220 tys. rodzin zostanie bez środków do życia? Panie ministrze ja pana wzywam do oddania tych pieniędzy do skarbu państwa, do dymisji. Jest mi wstyd, że jest pan posłem z naszego regionu

- wtórował jemu Jerzy Wcisła (PO), senator RP.

Zbigniew Babalski to nie jedyny beneficjent "dojnej zmiany" w województwie warmińsko-mazurskim. Jak podkreśli politycy PO na liście nagrodzonych znajduje się również wojewoda Artur Chojecki z kwotą 15 tys. zł premii.

"Konwój wstydu" w województwie warmińsko-mazurskim odwiedzi kilka miejscowości. Oprócz Elbląga trafi między innymi do Iławy i Działdowa.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 42

%83.3 %16.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (47)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ j23
  Czwartek, 05.04

  racja golą państwo gorzej niż kto inny , a i podatnika też ogolą jak baranki ........, tylko dlaczego maja oddać na Caritas?- może na domy dziecka ale państwowe bądz świeckie fundacje , ale tak zadecydował najwyższy....guru

 2. 2
  +28
  ~ Frytek
  Czwartek, 05.04

  Jak za PO sie nagradzali to konwoju nie było,wszystko co się udało kombinować to nie było podane do publicznej wiadomości.cała ta polityka to jedna wielka kloaka

 3. 3
  +29
  ~ głupota
  Czwartek, 05.04

  Spotkanie grupy karierowiczów z dziennikarzami pod fontanną .Kompromitacja połączona z żenadą .

 4. 4
  --8
  ~ klik
  Czwartek, 05.04

  Wreszcie, trzeba pokazywać jak ta "dobra zmiana dba, ale ... o siebie.

 5. 5
  +22
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 05.04

  Największym problemem Polski jest zidiociała opozycja, bo za jej przyczyna również rządzący dostają głupawki. Ludzie z koalicji PO- PSL za czasów których okradziono budżet Polski na kwotę około 300 miliardów złotych, za które można by było bez kredytu zbudować autostrady nie dwu ale trzypasmowe, ludzie za rządów których afera goniła aferę a każda z nich została zamieciona pod dywan i aby nie mogły być ścigane skrócono okres przedawnienia, ludzie którzy skubnęli Polakom 150 miliardów z OFE, nie mając dzisiaj żadnego programu szukają taniej sęnsacji. Homo sowietikus w czystej postaci. Prezes Kaczyński odpowiada na to równie głupio i proponuje o 20% obniżenie diet poselski - zagłosujecie za? A może przebijecie w swojej głupocie i powiecie obniżamy o 50%. Cywilizowany świat płacze !!!

 6. 6
  +17
  ~ Czytelnik
  Czwartek, 05.04

  Co prawda to prawda emerytom dali naprzyklad mi 25 zł na miesiąc a sami to się nachapali bo ponoć im się należy jak psu peto kiełbasy. A emeryci i reszta to kó... a co!!!!!!!!!!

 7. 7
  +33
  ~ Mua
  Czwartek, 05.04

  Żenada i hipokryzja. Co Pan Wcisła z panem po lewej zrobili dla Ega przez swoje kadencje - radnego, senatora i posła? Pytam co? Zarobili 9892,30 brutto podstawa plus 2473 brutto diety = 12,4 brutto x 12= 150.000 brutto ( niecałe) plus kasa na biuro, ( prowadzą raczej z kimś, więc tez nie stracą), plus dodatki. Reasumując na czyscioche ok 9000 netto. Idźcie Panowie do normalnej pracy bo Eg Was nie potrzebuje, tak samo jak Pana Wilka, Krasulskiego, Sadowskiego, pani Gelert, etc... My chcemy prawdziwych zmian, ( a nie odgrzane, strare kotlety)ludzi kreatywnych z pomysłem, z wizją, sprawnych samorządowców i dobrych managerów. A ten Wasz słaby PR i ludzi za to odpowiedzialnych to szybko wymieńcie, ludzie nie są głupi i to widzą, ze tj sztuczne, nieprawdziwe.

 8. 8
  +22
  ~ 1120
  Czwartek, 05.04

  za PO byli prezesi przez 1 miesiąc brali tyle po odwołaniu przez okres roku. I co roku zmiana prezesów

 9. 9
  +24
  ~ Zapomnieli
  Czwartek, 05.04

  Niech peowcy odpowiedzą za donoszenie na Polskę do UE i za miliardy strat. Dowód TVP sypie każdego dnia przykładami. P. O bez honoru tego nie zaprzeczycie. Wygnac was z polski.

 10. 10
  +22
  ~ eWA ..............
  Czwartek, 05.04

  PYTAM panów z MAFII - PO dlaczego nie było tyle szumu kiedy za 8 - lat kiedy rządzili pobrali 472 miliony złotych na nagrody , gdzie był wtedy poseł MAFII - PO pan piotr cieśliński ........

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9922821521759