Środa, 5.05.2021, Imieniny: Irena, Waldemar, Iryda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg kwiatami malowany. 100 tysięcy sadzonek ozdobi miasto i zachęci do turystyki

25.05.2017, 10:00:44 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg kwiatami malowany. 100 tysięcy sadzonek ozdobi miasto i zachęci do turystyki
Fot. Ryszard Biel

Cieszą oko, poprawiają humor i skłaniają do spacerów. Elbląskie kwietniki, zdaniem ich projektantki, mają wiele zalet. W tym roku będą przypominały o atrakcjach turystycznych i jubileuszu PTTK Ziemi Elbląskiej. Właśnie powstają.

W tym roku nasadzimy blisko 100 tysięcy kwiatów. Pierwsze "obrazy" malowane roślinami zaczęły się już pojawiać

- mówi Iwona Morawska, główna dekoratorka w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Elblągu.

Prace ruszyły, między innymi na placu Kazimierza Jagiellończyka, czy przy ul. Armii Krajowej. Gotowy jest prawie herb przy ul. Hetmańskiej. Wszystkie kwietniki powinny zostać obsadzone jeszcze w czerwcu, przed dniami Elbląga.

Inspirację czerpię z różnych źródeł. Czasami, ktoś podsunie mi jakiś pomysł. Tak było w tym roku, jeszcze w ubiegłe wakacje zwrócił się do mnie PTTK Ziemi Elbląskiej. Prosili o zaprojektowanie kwietnika na Placu Kazimierza Jagiellończyka związanego z ich 70-leciem. Poszłam krok dalej. W tym roku oczy elblążan będą cieszyły kwietniki związane z turystyką

– mówi Morawska, która od lat projektuje elbląskie kwietniki.

Kwietnik przy ul. Hetmańskiej ozdobi w tym roku motyw związany z Kanałem Elbląskim. Znajdujący się tuż obok herb Elbląga, także otrzyma nawiązanie do ruchu turystycznego. W narożnikach kwietnego herbu pojawią się białe kółka z kolorowymi środkami, oznaczające początek lub koniec szlaku. Z kolei na ul. Czerwonego Krzyża, pojawią się polskie krainy geograficzne: góry, morze, mazurskie jeziora.

Nie zawsze łatwo jest przelać pomysł na projekt. Takie "malowanie" trochę ogranicza, bo zwyczajnie brakuje kolorów. Największy problem mam o dziwo z zielonym, ale sobie radzę. Mam nadzieję, że i w tym roku elbląskie kwietniki będą cieszyły oczy elblążan, zachęcały ich do spaceru, a może nawet dalszej wędrówki

- dodaje Morawska.

W ubiegłych latach na elbląskich zieleńcach mogliśmy podziwiać, między innymi logotypy bohaterów: Batmana, Supermana, Spidermana, Flash Arrowa, Kapitana Ameryki i Asa z filmu „Hydrozagadka” w 2015 roku, a w ubiegłym roku motywy nawiązujące do piosenki Beatlesów „All you need is love”.

Elbląskie kwietniki rok rocznie startują również w konkursach. W ubiegłym roku Elbląg został drugim najpiękniej ukwieconym miastem w Polsce, w konkursie ogłoszonym przez Portal Komunalny.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Adf
  Czwartek, 25.05

  Brawo Wy!

 2. 2
  +4
  ~ zaax
  Czwartek, 25.05

  brawo i dziękujemy.!!!!

 3. 3
  +2
  ~ Zg
  Czwartek, 25.05

  Elblag z roku na rok jest piękniejszy dużo zieleni i te piękne klomby kwiatowe spółdzielnia sielanka tez dba o zieleniec chociaż przy budynku 77 Falata można by dosądzić kwiatki lub krzewy balkony ukwiecone ładnie

 4. 4
  --3
  ~ Polak.
  Czwartek, 25.05

  tak zachęcą do turystyki ale tej wyjazdowej z miasta... - 100tyś. kwiatów - ile to kasy na to wydali i pracowników i projekty??? Ja piernicze, kolejne pieniądze w głoto (dosłownie) - a miasto zadłużone i opłaty wzrastają - najnowsze za parkometry chcą zwiększyć

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0571060180664