Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii GOSPODARKA

Miejskie zieleńce z miłosnym przesłaniem. Elbląg ozdobi w tym roku 100 tys. roślin za 100 tys. zł

10.06.2016, 14:30:43 Rozmiar tekstu: A A A
Miejskie zieleńce z miłosnym przesłaniem. Elbląg ozdobi w tym roku 100 tys. roślin za 100 tys. zł
Fot. Ryszard Biel

Z początkiem czerwca Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął obsadzanie letnimi kwiatami elbląskich skwerów, placów i zieleńców. W tym roku głównym motywem miejskich kwietników będzie przesłanie słynnej piosenki Beatlesów „All you need is love”. Przy placu Jagiellończyka trwa układanie z kwiatów pacyfki - symbolu walki o pokój i miłość. Od kilku dni przy pasażu na Hetmańskiej oglądać można statek z żaglem w postaci serca a na placu Dworcowym - kompas.

Co roku projektanci Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu wymyślają nowe wzory na klomby, które  wiosną i latem upiększają miasto. Dwa lata temu miejskie kwietniki nawiązywały swoim wyglądem do obchodzonego w 2014 r. jubileuszu 777-lecia naszego miasta. W zeszłym roku na zieleńcach podziwiać można było logotypy najbardziej znanych bohaterów masowej kultury: Batmana, Supermana, Spidermana, Flash Arrowa, Kapitana Ameryki i Asa z filmu „Hydrozagadka”.

W tym roku elbląskie zieleńce sprzyjać będą zakochanym. Mottem tegorocznych kwietników jest bowiem przesłanie znanego hitu zespołu The Beatles - „All you need is love” (wszystko czego potrzebujesz to miłość). W najbliższych dniach będziemy je mogli odczytać na kwietniku przy placu Jagiellończyka. Obok tytułu piosenki pojawi się znak rozpropagowany przez amerykańskich hippisów - pacyfka.

Na kwietniku przy ul. 1 Maja, jak również w małej części parku Kajki, wkrótce odnajdziemy kwiaty ułożone w postaci serc. Z kolei już teraz serca tworzące skrzydła motyla, liście kwiatu i płatki koniczyny czterolistnej, podziwiać możemy przy ul. Czerwonego Krzyża. Gotowy jest także kwietny klomb przy pasażu na ul. Hetmańskiej (elipsa obok herbu miasta), który przyjął kształt statku z żaglem w postaci serca. Pracownicy ZZM zakończyli także obsadę zieleńca na placu Dworcowym, który utworzył kwietny kompas (o wskazówkach także w postaci serca).

Wszystkie wspomniane kwietniki wykonywane są, jak co roku, z kwiatów o długim okresie kwitnienia (będą kwitnąć nawet do listopada): begonii stale kwitnącej, żeniszka, irezyny, santoliny, starca i aksamitki. Oprócz kwietników dywanowych, miasto będą zdobić również wieże kwiatowe i donice miejskie obsadzone głownie pelargoniami, wilcem o barwnych liściach, komarzycą oraz gipsówką. 

Obsadę zieleńców zaczęliśmy w miniony piątek, 3 czerwca. Całość zamierzamy zakończyć na Dni Elbląga, które odbędą się w dniach 24-26 czerwca

- mówi Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu.

Do dekoracji miasta w tym roku wykorzystanych zostanie łącznie ok. 100 tys. roślin, zakupionych za 103 tys. zł.


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Miejskie zieleńce ( zdjęć 20 )
Dodano: 2016-06-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ to_jest_to
  Piątek, 10.06

  Zdjęcie 8 w porządku :)

 2. 2
  +3
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 10.06

  Centrum miasta pięknie , a na ""Zatorze" trawa zeszło roczna jest nie koszona .Prawdopodobnie w tym rejonie kwiaty nie rosną inny klimat inaczej mówią ubogi .

 3. 3
  +5
  ~ Prawie zarosnieta
  Piątek, 10.06

  Zapraszam na Barona.punktowce..nie długo nie będzie widać bloku,,trawa,,pokrzywy,,po "pachy ""wstyd...za co płaci sie podatki.

 4. 4
  +4
  ~ ika
  Sobota, 11.06

  W parku Kajki pięknie trawa przystrzyżona, a zanim na ul. Fałata rośnie trawa po pachy

 5. 5
  0
  ~ to trzeba wiedzieć
  Poniedziałek, 13.06

  Za część terenów odpowiada miasto, za inne spółdzielnie, a za jeszcze inne osoby prywatne.

 6. 6
  +2
  ~ nad jarem
  Środa, 15.06

  Panie dyrektorze - przykro mi ,ale uwazam ze chyba nie ma sie czym chwalic , ze wydalo sie az 100 tys. na kwiatki - jak brakuje podstawowych rzeczy takich jak - kosze na smieci - podam pierwszy przyklad z brzegu - ul. Ogolna / idac od Zawady / 1 kosz niedaleko Lidla , a po drodze sa przeciez sklepy spozywcze - zero koszy - byl rok temu telefon w tej sprawie zeby postawic choc jeden kosz na wysokosci ul. Ogolnej 25 i co - I NIC . Druga sprawa to brak jakiegokolwiek nadzoru nad zatrudnionymi ludzmi do obcinania trawy - zostawiaja beztrosko mniejsze lub wieksze poletka z zielskiem na 1 m wysokosci - przedmowca pisze ,ze trzeba wiedziec , ze za rozne czesci terenu odpowiadaja rozne podmioty , ale to chyba lenistwo tych panow nie pozwala obciac 1 lub 3 m kwadratowych wiecej

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0990018844604