Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląskie dekoracje kwiatowe są jednymi z piękniejszych w Polsce

28.09.2016, 07:00:29 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie dekoracje kwiatowe są jednymi z piękniejszych w Polsce
Fot. Ryszard Biel

Internauci ocenili je wyżej od tych upiększających Łódź, Warszawę, Kraków, czy Gdańsk.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu rokrocznie stara się, aby obsadzane kwiatami skwery czy place nie były nudne. Do tej pory mieliśmy już, między innymi: symbole superbohaterów i wzory związane z Euro 2012. Tym razem głównym motywem miejskich kwietników było przesłanie słynnej piosenki Beatlesów „All you need is love” (Wszystko czego potrzebujesz to miłość). Mogliśmy więc oglądać ułożoną z kwiatów pacyfkę, czterolistną koniczynę i skrzydła motyla. To właśnie te dekoracje tak spodobały się internautom, że Elbląg zdobył drugie miejsce w zestawieniu czytelników Portalu Komunalnego.

Wzięło w nim udział 16 miast, wśród nich: Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Gliwice, Częstochowa i Kraków, które zaprezentowały najpiękniejsze, oryginalne oraz innowacyjne dekoracje kwiatowe. W sumie oddano ponad 40 tys. głosów. Na pierwszym miejscu znalazł się Nowy Sącz (43 proc. głosów). Nie dużo gorszy był Elbląg, który zdobył 30 proc. głosów i zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęły dekoracje z Poznania (13 proc.).

Elbląg zachwyca w tym roku pięknymi kompozycjami. Do "namalowania" kwietnych obrazów zastosowano: begonie stale kwitnące, bordową irezynę, srebrzyste mrozy i santoninę, złociste aksamitki oraz niebieski żeniszek. Z wież kwiatowych natomiast spływają różowe pelargonie bluszczolistne. Inna propozycja miejskich dekoracji to kompozycje donic kwiatowych usytuowanych wzdłuż ulicy 1 Maja

- opisują elbląskie kwietniki organizatorzy zestawienia.

Takie udekorowanie miasta jest i piękne i kosztowne. Tegoroczne, elbląskie kwietniki kosztowały miasto blisko 100 tys.zł.

Więcej na temat plebiscytu znajdziemy tu. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Mr.X
  Środa, 28.09

  no i oby tak dalej :)

 2. 2
  +4
  ~ ssd
  Środa, 28.09

  super brawo

 3. 3
  +2
  ~ Zmarnowana Kasa
  Czwartek, 29.09

  W miejscu kwietnika na dolnym zdjęciu przy placu dworcowym planowana była fontanna co byłoby znacznie większą atrakcją niż kwietnik ale widać miasto woli co roku wydawać 100.000,00 zł na kwiaty, które wywala i sadzi od nowa na wiosnę :-(

 4. 4
  --1
  ~ Tulipan58
  Czwartek, 29.09

  Na remonty ulic na dzielnicach..pieniędzy nie ma... A co roku tyle pieniędzy wywalać tyle kasy....to kasa jest...ciekawe...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.89703392982483