Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Tanecznym krokiem do Urzędu Miejskiego

24.09.2012, 17:45:27 Rozmiar tekstu: A A A
Tanecznym krokiem do Urzędu Miejskiego

W styczniu br. Rafał Gruchalski odszedł z Telewizji Elbląskiej do Urzędu Miejskiego, by z dziennikarza stać się dyrektorem Departamentu Komunikacji Społecznej. Po niespełna dziewięciu miesiącach, jak wyjaśniał, z przyczyn osobistych, złożył wymówienie. Swoje obowiązki będzie pełnić do 30 września br. Konkurs na jego stanowisko został właśnie rozstrzygnięty. Na nowego dyrektora DKS-u wybrano Hannę Laskę- Kleinszmidt, byłą instruktorkę tańca.

Jak czytamy w uzasadnieniu zawartym w Biuletynie Informacji Publicznej: "Pani Hanna Laska- Kleinszmidt spełnia kryteria wymagane do pracy na w/w stanowisku, wykazała się niezbędną wiedzą z zakresu objętego naborem, co może zapewnić prawidłowe wykonywanie zadań".

Przypomnijmy, że zgodnie z postawionymi oczekiwaniami, nowy dyrektor DKS-u musi posiadać m.in. wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku dziennikarstwo lub marketing/ public relations ewentualnie zarządzanie, ponadto posiadać  studia  podyplomowe z zakresu komunikacji medialnej, zarządzania, marketingu lub Unii Europejskiej albo kształtowania wizerunku organizacji. Ważnym kryterium była również  bardzo dobra znajomość jednego z języków obcych, obowiązujących w Unii Europejskiej, wiedza o mediach i umiejętność sporządzania tekstów informacyjnych. Musi posiadać również ukończone kursy i szkolenia z zakresu komunikacji medialnej, zarządzania strategicznego, kształtowania wizerunku organizacji, posiadać doświadczenie we współpracy z domami mediowymi, znać prawo zamówień publicznych, ustawę o dostępie do informacji publicznej, ustawę o samorządzie gminnym i tę o pracownikach samorządowych, a także orientować się w procesach budżetowania.

Z pytaniami o wykształcenie i doświadczenie zawodowe Hanny Laska-Kleinszmidt zwróciliśmy się do Biura Prasowego UM w piątek, 21 września. Gdy tylko dostaniemy odpowiedź, poinformujemy o tym naszych czytelników. Jak na razie udało nam się ustalić, że Hanna Laska-Kleinszmidt od 2004 roku pracowała w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, której dyrektorem jest radny Antoni Czyżyk (PO). Pełniła tam funkcję m.in. rzecznika prasowego. W Centrum Tańca "Promyk", który jest ściśle związany ze Światowidem prowadziła zajęcia taneczne m.in. z flamenco.

Nie można nie zauważyć, że jest to kolejna osoba związana zawodowo z radnym Antonim Czyżykiem. Jako pierwszy dużo emocji wzbudził radny Marek Kucharczyk (PO), który w listopadzie 2011 roku wygrał konkurs na stanowisko specjalisty ds. marketingu i reklamy oraz projektów finansowanych z funduszy unijnych i krajowych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Marek Kucharczyk przez ostatnie lata pracował w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" na stanowisku specjalisty ds. organizacji imprez oraz prowadził zajęcia w Centrum Tańca Promyk. Od 9 lat jest związany ze Stowarzyszeniem "Młodzi Demokraci". Jest także członkiem Platformy Obywatelskiej w Elblągu, której od kilku lat jest wiceprzewodniczącym.

Kolejnym zaskoczeniem dla internautów było nagłe odejście z pracy Józefa Hytrego, który przez kilkanaście lat pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Jego miejsce zajął Marek Pilichowski, były tancerz, którego trenerem był radny Antoni Czyżyk. Choć Pilichowski przyznał, że zawodowo nie miał nigdy nic wspólnego z ochroną środowiska, stanowczo zaprzeczał, aby jego zwycięstwo w konkursie miało cokolwiek wspólnego ze znajomością z radnym Czyżykiem.

- Wygranie konkursu postrzegam w kategorii sukcesu. Cieszę się, że potrafiłem przekonać do siebie komisję kwalifikacyjną. Być może pomogły mi w tym wartości, o których mówiłem wcześniej, a które wypracowałem również jako sportowiec i tancerz. To jedyne powiązanie z tańcem, jakie przychodzi mi do głowy. Poza tym patrząc na tempo rozwoju tańca w Elblągu oraz jego wielopokoleniowość i tradycje myślę, że nie jestem ostatnim tancerzem, który podjął pracę na takim czy innym stanowisku - mówił Marek Pilichowski w sierpniu br., w wywiadzie dla info.elblag.pl.

Czy jego słowa okażą się prorocze i kolejne konkursy będą wygrywać osoby związane z CSE „Świadowid” i Centrum Tańca Promyk?
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 34

%11.8 %88.2


Komentarze do artykułu (65)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ o rany
  Poniedziałek, 24.09

  tylko b..ba od talibów może zrobić czystki w tym mieście

 2. 2
  +17
  ~ zett
  Poniedziałek, 24.09

  normalnie masakra, bez komentarza

 3. 3
  +19
  ~ Cappo Di Tutti
  Poniedziałek, 24.09

  Oj tylko wypije kawusie i nie omieszkam z satysfakcja poinformowac o tym CBA.

 4. 4
  +1
  ~ Weryfikator
  Poniedziałek, 24.09

  Ameryki nie odkryliście pisząc, że do Urzędu dostają się ludzie z namaszczenia. Konkursy to fikcja. Ale tak samo było i za prezydenta Henryka S. z tym, że wtedy do urzędu szli ludzie z namaszczenia takich osób jak Lucyna Sz. Podsumowując, to nic nowego tym artykułem nie wnieśliście.

 5. 5
  +26
  ~ obserwator
  Poniedziałek, 24.09

  Tragedia, skandal, zadufanie, buta, arogancja itd. itp.... brak słów na działanie Nowaczyka. Czyżby istniał "układ elbląski" - taneczny. Radny Czyżyk jest personalnym? Ludzie opamiętajcie się!!! Ilu jeszcze wybitnych tancerzy musi zaneźć pracę. A co z tymi co nie tańczyli? Czy tylko na pośredniak?

 6. 6
  +8
  ~ Cappo Di Tutti
  Poniedziałek, 24.09

  Bravo za zdjęcie szanowna redakcjio. Jakze wymowne-zakaz wjazdu fachowcom wykształconym do UM ELBLĄG,a zielone światło maja kolesiów i znajomi królika. # Jako ciekawostkę zapodam. Niejaki pan ........... wyłudził od ZBK kolejne mieszkanie. Dzis idzie do działu windykacji przy ul. Tysiąclecia podpisać aneks na mieszkanie na ul Teatralnej. Tyle,ze ten pan poprzednie dwa mieszkania w pijackim widzie zdewastował. Ostatnie przy ul Traugutta. Co pan na to panie Musiejk? Spec od rozdawnictwa mieszkan pijakom dewastatorom? U ludzie uczciwi czekają w kolejce...

 7. 7
  +28
  ~ AntyKomuch
  Poniedziałek, 24.09

  Z całym szacunkiem i dobra wola dla tej władzy to jest naprawdę niePOrozumienie!!!!!!!!! Mam pytanie czy osoby decydujące konsultują się z innymi osobami, zasięgają informacji maja doradców????

 8. 8
  +19
  ~ KN
  Poniedziałek, 24.09

  Nominacja nowej dyrektor DKS jest mocno dyskusyjna chociaż o wybranej osobie trudno cokolwiek powiedzieć, poczekajmy na publiczną prezentację jej CV (podobno są tam duże przerwy w zatrudnieniu związane z urlopami wychowawczymi). Dyskusyjność tego wyboru to afront dla obecnych pracowników UM, którym można było dać szansę awansu np. poprzez pełnienie przez pewien czas funkcji p.o. dyrektora. To co się dzieje teraz wygląda na szybkie zapychanie wakatu, trochę z łapanki.

 9. 9
  +7
  ~ teraz ja
  Poniedziałek, 24.09

  może ktoś z kaliningradu, ze względów strategicznych byłoby to wskazane Panie Prezydencie../

 10. 10
  +18
  ~ miesz
  Poniedziałek, 24.09

  "Taniec z Gwiazdami" -po elbląsku

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1409301757812