Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rafał Gruchalski zrezygnował z funkcji Dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej (aktualizacja)

31.08.2012, 11:44:40 Rozmiar tekstu: A A A
Rafał Gruchalski zrezygnował z funkcji Dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej (aktualizacja)
fot. arch. redakcji

Rafał Gruchalski nie będzie dłużej pełnił obowiązków Dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Elblągu. Stanowisko to zajmował od stycznia 2012 roku.

Tę informację przysłał na naszą skrzynkę redakcyjną czytelnik. „Podobno chodzi o złe przeprowadzenie konsultacji społecznych w/s strategii promocji i nowego logo miasta” - zasugerował. Jednak, jak poinformowała nas rzecznik prasowa Urzędu Miasta Anna Kleina, Rafał Gruchalski zrezygnował z pełnionej funkcji, podając jako przyczynę względy osobiste.

Rzeczywiście, w Biuletynie Informacji Publicznej, informacja o naborze na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej pojawiła się już wczoraj.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą od dziś (31 sierpnia) do 10 września 2012 roku. Nowy dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej będzie musiał wykazać się m.in. wykształceniem wyższym magisterskim o kierunkach: dziennikarstwo lub marketing/ public relations lub zarządzanie i studiami podyplomowymi, z zakresu komunikacji medialnej lub zarządzania lub marketingu lub Unii Europejskiej albo kształtowania wizerunku organizacji, bardzo dobrą znajomością jednego z języków obcych obowiązujących w Unii Europejskiej, wiedzą o mediach i umiejętnością sporządzania tekstów informacyjnych.

Oprócz wymagań podstawowych, przed nowym kandydatem postawiono również wymagania dodatkowe. Musi on  m.in. posiadać ukończone kursy i szkolenia z zakresu komunikacji medialnej, zarządzania strategicznego, kształtowania wizerunku organizacji, posiadać doświadczenie we współpracy z domami mediowymi, znać prawo zamówień publicznych, ustawę o dostępie do informacji publicznej, ustawę o samorządzie gminnym i tę o pracownikach samorządowych, a także orientować się w procesach budżetowania.

Nie można również zapomnieć o cechach prospołecznych, które posiadać musi idealny kandydat na to stanowisko. Uprzejmość, systematyczność, skrupulatność, kreatywność, dokładność w wykonywaniu pracy, umiejętność nawiązywania kontaktów, obowiązkowość, lojalność, aktywność i cieszenie się nieposzlakowaną opinią – to cechy, które bardzo ceni sobie Urząd Miasta Elbląg.

Jednocześnie, także wczoraj, na BIP-ie pojawiła się jeszcze jedna informacja dotycząca utworzenia nowego stanowiska urzędniczego w elbląskim Ratuszu. Prezydent Grzegorz Nowaczyk ogłosił wakat na Kierownika Biura Prezydenta Miasta. - Jest to już kolejny konkurs na Stanowisko Kierownika Biura Prezydenta – wcześniejsze nie zostały rozstrzygnięte – podaje Anna Kleina.

Jednocześnie pragniemy podziękować czytelnikowi naszego serwisu za szybkie zwrócenie nam uwagi w tej kwestii.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aktualizacja:


Skontaktowaliśmy się z dyrektorem Rafałem Gruchalskim prosząc go o krótki komentarz w wyniku zaistniałej sytuacji. Dyrektor potwierdził informacje, że o jego rezygnacji z obecnie pełnionej funkcji zadecydowały względy osobiste -   Moja rezygnacja w ogóle nie ma związku z przeprowadzanymi wcześniej konsultacjami społecznymi i tym, co się dzieje u mnie w pracy - powiedział nam Rafał Gruchalski - To jest sprawa osobista, niezwiązana z obowiązkami, które teraz pełnię, tym bardziej, że jeśli chodzi o rezygnację z pełnionej funkcji składałem ją jeszcze przed konsultacjami społecznymi - zaznacza.

Czy spotkamy jeszcze Rafała Gruchalskiego w Urzędzie Miasta Elbląg? - Pracuję do 30 września i do tego czasu pełnię swoje obowiązki - podkreśla dyrektor DKS - Jeśli chodzi o moje dalsze plany, to na razie nie chciałbym o nich mówić - kończy Rafał Gruchalski.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 18

%88.9 %11.1


Komentarze do artykułu (53)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ płomienny
  Piątek, 31.08

  Jest to kolejna osoba, która rezygnuje z kierowniczego stanowiska w UM. Źle się dzieje, oj źle. Ciekawi mnie jakie są głosy wewnątrz PO, czy są głosy zniechęcenia do działań i pomysłow prezydenta?

 2. 2
  +12
  ~ ~ Figo
  Piątek, 31.08

  Zrezygnował? Niemożliwe może został zmuszony do rezygnacji.

 3. 3
  +10
  ~ zombi
  Piątek, 31.08

  Niedługo wszyscy bedą się "ewakuować" z urzędu tz. ci mądrzejsi - to kwestia czasu

 4. 4
  +22
  ~ won PO z e-ga
  Piątek, 31.08

  Brawo!!!!! przejrzał na oczy. Całą ta elblaska PO powinna zostać pognana na Sybir!!!!!!!!!!!!!!!!! razem z ich lizusami, kolesiami i rodzinkami.

 5. 5
  +7
  ~ ~miś gabryś
  Piątek, 31.08

  ile płacą pensji? Wymagania wobec kandydata wyśrubowane znacznie.

 6. 6
  +11
  ~ nieufny
  Piątek, 31.08

  Wymagania jakie postawili pewnie już dopasowane pod kogoś ;)

 7. 7
  +8
  ~ Elblążanin
  Piątek, 31.08

  Z takimi wysokimi wymaganiami nikogo w Elblągu nie znajdą :(

 8. 8
  +30
  ~ kiep
  Piątek, 31.08

  no i mamy pierwszą ofiarę "ślimaka"! to logo pochłonie jeszcze kilka istot ludzkich zobaczycie...

 9. 9
  +24
  ~ eb
  Piątek, 31.08

  i po co to panu było, było spokojnie pracować w TV Elbląskiej i mieć święty spokój. Ceniłem pana dociekliwość i kulturę osobistą. Nie nadawał się Pan promującą Nowaczyka, bo jego już nie da się usprawiedliwić niczym

 10. 10
  +11
  ~ złośliwy
  Piątek, 31.08

  Pan z ratusza ogłosił wakat na Kierownika Biura Prezydenta Miasta. Puchnie nam administracja i jest to jeden z elementów kompromitujących przywódców PO. Bo przecież miało być mniej, a jest więcej, tzw. "około biurkowych", urzędników. Nikodem Dyzma też miał swojego "przewodnika" i całkiem nieźle na tym wychodził. Tylko, że trwało to bardzo krótko.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.045686006546