Wtorek, 3.10.2023, Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

"Wiem, że się robi ciepło i ludzie mają inne zajęcia, ale trzeba też myśleć o innych". Za nami Bieg na 6 Łap

14.06.2015, 08:00:49 Rozmiar tekstu: A A A
"Wiem, że się robi ciepło i ludzie mają inne zajęcia, ale trzeba też myśleć o innych". Za nami Bieg na 6 Łap
Fot. Adrian Sajko
REKLAMA

Zdarzają się sytuacje, w których ludzie traktują zwierzęta jak zabawki, chwilowy kaprys. Oddają je do schroniska, bo już się nimi znudzili bądź stały się dla nich kłopotliwe. Kilkaset psów w klatkach czeka z utęsknieniem na kogoś, kto otoczy je miłością i opieką. Po raz dziewiąty grupa elblążan zebrała się, by wspólnie przeprowadzić akcję Bieg na 6 Łap.

Tym razem elbląskie schronisko odwiedziło około dwudziestu mieszkańców naszego miasta, którzy z czworonożnymi przyjaciółmi wyruszyli na dwugodzinny spacer po Bażantarni.  - Akcja Bieg na 6 Łap ma na celu zwiększenie szans adopcji dla piesków ze schroniska w Elblągu - tłumaczy Katarzyna Bukowska, koordynator Biegu na 6 Łap w Elblągu. - Ich socjalizacja jest bardzo ważna.

Pomysł zorganizowania takiej akcji zrodził się trzy lata temu. Zyskał on rangę ogólnopolskiej inicjatywy, dzięki której podopieczni schronisk z różnych stron Polski otrzymują trochę uwagi od ludzi. Bieg na 6 łap zawitał również do Elbląga i szybko zyskał aprobatę.

 

Chcemy również poprzez tę akcję zachęcić ludzi do aktywności fizycznej. Jeżeli nie mają pomysłu na weekend, to przynajmniej raz w miesiącu spotykamy się w schronisku. Dzielimy się na dwie grupy - biegające i maszerujące, więc każdy może znaleźć swoje tempo

 

- zapewnia Katarzyna Bukowska.

Osoby, które chcą wziąć udział w Biegu na 6 łap muszą mieć ukończony 16 rok życia. Oczywiście mile widziani są rodzice z dziećmi, jednak dzieci muszą być pod opieka osoby dorosłej. Zapisy przyjmowane są na facebook'owym fanpage-u akcji oraz na adres mailowy 6lapelblag@gmail.com.  - To dla nas ważne pod względem organizacyjnym. Dzięki temu wiemy, ile piesków trzeba będzie przygotować  - mówiła Katarzyna Bukowska.

- Uważam, że pomysł jest bardzo fajny. Od jakiegoś czasu zbierałam się, żeby przyjść - przyznaje Małgorzata Jasińska, która do elbląskiego schroniska przyszła z dwoma synami - 10-letnim Kacprem i 7-letnim Szymonem. - Do przyjścia ostatecznie namówiła mnie koleżanka. Chłopaki uwielbiają psy, więc to dla nich było przyjemne spędzanie wolnego czasu - stwierdziła.

- Było bardzo fajnie - powiedział 7-letni Szymon. - Pieski były grzeczne. Pod koniec Kacprowi piesek chciał uciec.

- Razem go złapaliśmy - dodał 10-letni Kacper. - Warto pomagać pieskom. Bardzo się cieszyły z tego spaceru.

Wśród uczestników Biegu znalazła się Małgorzata Poseld.  

Wzięłam udział w tej akcji, bo kocham pieski. Biedne siedzą w tych klatkach. To dla nich bardzo ważne, by wyjść na spacer. Szkoda, że mało ludzi na to przychodzi. Wiem, że się robi ciepło i ludzie mają inne zajęcia, ale trzeba też myśleć o innych. Są ludzie wrażliwi na krzywdę zwierząt, niektórzy nie

- zaznaczyła.

Uczestnicy spotkanie zgodnie stwierdzają, że pieskom potrzebna jest tego rodzaju akcja. - One strasznie lgną do ludzi. Chętne są, żeby wyjść. Na początku ciągnęły, bo wyszły dopiero co z klatki. Mogłoby więcej osób przychodzić na takie spotkania, bo jednak psów w schronisku jest bardzo dużo, a nas było ok. 20 -  zauważyła Małgorzata Jasińska.

Ze względu na ładną pogodę i okres przedwakacyjny, czerwcowy bieg nie bił rekordu jeśli chodzi o ilość uczestników. - Pojawiło się kilkanaście osób. Ważna jest każda osoba, bo liczy się każdy piesek więcej, który może iść na spacer - podkreśliła Katarzyna Bukowska. - Miesiąc temu w Biegu uczestniczył najmłodszy jak dotąd uczestnik. Był nim trzymiesięczny Tadziu. Takie spacery są naprawdę dla każdego.

Następny Bieg zostanie zorganizowany we wrześniu. - Osoby, które uczestniczyły w dotychczasowych biegach mają pozwolenie, aby przychodzić do schroniska i wychodzić z pieskami na wspólny spacer - dodała Katarzyna Bukowska.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Bieg na sześć łap z OTOZ Animals. ( zdjęć 38 )
Dodano: 2015-06-13 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Arek
  Niedziela, 14.06

  A gdzie kagańce?

 2. 2
  +2
  ~ Ana Hana
  Niedziela, 14.06

  Arek jak nie znasz przepisów to się nie udzielaj. Obowiązek noszenia kagańca mają agresywne psy lub psy, które spuszcza się ze smyczy w miejscach odosobnionych....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0954151153564