Wtorek, 28.11.2023, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Sport i pomoc w jednym. Przed nami kolejny Bieg na 6 Łap

09.01.2015, 14:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Sport i pomoc w jednym. Przed nami kolejny Bieg na 6 Łap
Fot. archiwum redakcji

Popularyzacja aktywności fizycznej wśród mieszkańców Elbląga oraz pokazanie i wyprowadzenie psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt to główne cele akcji Biegu na Sześć Łap, który nastąpi 10 stycznia. 

 
Już jutro odbędzie się IV edycja Biegu na Sześć Łap. Zbiórka trwa do godziny 10:30, na parkingu leśnym przy wiacie „Rusałka”, który znajduje się w odległości ok. 300m od schroniska (w stronę Dąbrowy). Uczestnicy będą musieli pokonać sześciokilometrową trasę. W międzyczasie ogłoszone zostaną dwie przerwy. Będzie to chwila oddechu dla biegaczy i moment napojenia zwierząt.
 
Organizatorzy apelują by odpowiednio przygotować się do tego przedsięwzięcia. - Pogoda jest zmienna, znów zrobiło się mokro i jesiennie. To taki okres, w którym należy ubrać się ciepło, kilkuwarstwowo. Jeżeli będzie niska temperatura, należy wziąć dodatkowe rzeczy, by po biegu móc przebrać przepocone i przemoknięte ubrania. Nie możemy doprowadzić do wychłodzenia organizmu  - informuje Katarzyna Bukowska, koordynatorka wydarzenia. 
 
Osoby, które nie ukończyły 18 lat muszą mieć podpisane oświadczenie od rodziców, które pozwoli na wzięcie udziału w akcji. – Jest to dla nas zabezpieczenie. Ważne jest, żeby rodzice zdawali sobie sprawę, że będzie to wysiłek fizyczny i że dziecko będzie miało kontakt ze zwierzętami – mówią organizatorzy.
 
Do tej pory Bieg na Sześć Łap cieszył się dużą frekwencją. W zeszłym miesiącu w akcji wzięło udział ok. 30 osób, a tym samym ok. 30 psów zostało jednocześnie wyprowadzonych z boksów.
 
Na początku myśleliśmy tylko o grupach biegaczy, ale coraz więcej miłośników zwierząt zgłasza się do nas. Ci, którzy chcą się dołączyć, a nie są na tyle sprawni wydolnościowo i fizycznie, żeby pokonać w biegu całą trasę – mają taką możliwość. Dzielimy osoby na trzy grupy : biegnącą, biegnąco-maszerującą oraz typowo maszerującą. Każdy zatem może wziąć udział. Chodzi o to, by jak najwięcej piesków było wyprowadzonych równocześnie. To sprzyja ich socjalizacji w późniejszych adopcjach
 
– stwierdza koordynator wydarzenia.
 
Podczas spotkania będą zbierane datki na olej opałowy, dzięki któremu będzie można ogrzać zwierzęta przez okres zimowy. Można przynieść także różnego rodzaju rzeczy, które poprawiłyby warunki zwierząt w boksach np. koce i pościele.
 
Po spacerze odbędzie się drobny poczęstunek z ciepłymi napojami.
 
Do dnia dzisiejszego swój udział zgłosiło 30 osób. Wszystkich chętnych do wspólnego biegu organizatorzy proszą o zgłoszenie na maila 6lapelblag@gmail.com lub wysłanie wiadomości na facebookowym profilu akcji – Bieg na Sześć Łap Oddział Elbląg.
 
Akcja jest wspierana przez Departament Kultury, Sportu i Turystyki oraz Hotel i SPA Srebrny Dzwon w Kadynach. Na facebookowym profilu można wygrać w konkursie koszulki oraz zaproszenia do na zabiegi w SPA.
 
Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.87296104431152