Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Za nami siódma edycja "Biegu na 6 łap". Od października było kilkadziesiąt adopcji

19.04.2015, 08:00:50 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami siódma edycja "Biegu na 6 łap". Od października było kilkadziesiąt adopcji
Fot. Adrian Sajko
REKLAMA

Zwierzęta znajdujące się w schronisku, zwłaszcza psy, niezbyt często mogą poczuć odrobinę radości, szczęścia czy też bezpieczeństwa. Taką możliwość daje im „Bieg na 6 łap”, który organizowany jest comiesięcznie od października ubiegłego roku. Za nami już siódma edycja tej akcji. 

 

Z inicjatywą organizowania Biegu na Sześć Łap w Elblągu wyszła Katarzyna Bukowska. Pierwszy bieg odbył się w październiku 2014 roku. Wówczas data zbiegła się ze świętem Światowego Dnia Zwierząt, więc połączyli dwie imprezy w jedną. Od tamtej pory cyklicznie, co miesiąc odbywa się akcja wyprowadzania piesków, przez mieszkańców.

 

Wczoraj, odbyła się siódma edycja „Biegu na 6 łap”. Chętni uczestnicy zebrali się na polanie około 300 metrów za schroniskiem. 

 

W akcji wzięło udział około 40 uczestników wielu zgłosiło się e-mailowo, ale byli także tacy, którzy po prostu przyszli na bieg. Udało nam się wyprowadzić około 40 nowych piesków

– przyznała w rozmowie z nami Katarzyna Bukowska, pomysłodawczyni akcji

 

Akcja, głównie polega na pokazaniu jak wspaniałe są zwierzęta ze schroniska, jak potrafią być wdzięczne. W ten sposób organizatorzy chcą też zachęcić mieszkańców do adopcji czworonogów. Zwierzęta również dzięki temu mogą wyjść na dłuższy spacer, wybiegać się, a nawet może znaleźć nowy dom.

 

Od października, od kiedy prowadzimy Bieg na Sześć Łap, kilkadziesiąt zwierząt znalazło dom. Pieski, które z nami biegały na początku, są już szczęśliwe w nowych domach. Wierzymy, że mieszkańcy coraz chętniej będą brać udział w akcji, a także decydować się na adopcje

-dodaje Katarzyna Bukowska

 

Ponadto akcja ma na celu propagowanie aktywnego trybu życia. W zależności od możliwości fizycznych uczestników, grupy były podzielone na biegającą i maszerującą. 

 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Bieg na sześć łap z OTOZ Animals ( zdjęć 23 )
Dodano: 2015-04-18 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ cwaniak
  Niedziela, 19.04

  Dobra sprawa,choćby z tego względu,że pieski zostawią swoje odchody po za Elblągiem.Takie biegi właścicieli z pieskami powinny odbywać się codziennie,miasto byłoby czyściejsze .Cystość miesta to problem poważny,bo psie kupy leżą wszędzie nawet w piaskownicach.Obrzydlistwo!!!

 2. 2
  +1
  ~ Świadek
  Niedziela, 19.04

  Była zima a stary pies pod klatką leżał trzy dni. Wróciliśmy z zakupów i Żona stwierdziła, iż należy mu pomóc chociaż codziennie go dokarmiała. Jak wszedł do naszego mieszkania i zapoznał się z naszą kotką, która została uratowana od śmiercionośnego miotu przez naszego Syna to dopiero była zabawa. Wchodzisz do mieszkania a tam pozrywane firany, pościągane "kapy": kot na łóżeczku, piesek na dywaniku i nikt nie jest winny. Wołasz zwierzaczki i każdy otrzymuje nagrodę a przepychanie w drzwiach to kolejny rozdział.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


6.5337679386139