Czwartek, 9.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Za nami Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych - zobacz zdjęcia

25.02.2019, 07:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel
W miniony weekend (23 - 24 lutego) w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych oraz Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”. Celem Mistrzostw Polski FTS było wyłonienie Mistrzów i Wicemistrzów Polski, jak również reprezentantów na Mistrzostwa Świata i Europy.
 
 
Rozgrywaliśmy Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w ośmiu kategoriach: junior, młodzież, młodzież starsza, dorośli, senior I, senior II, senior III i senior IV. W niedzielę startowały pary z kategorii „profesional division”, czyli pary zawodowe. Przez dwa dni odnotowaliśmy około 200 startujących par. Oczywiście nie wszystkie pary mogły zatańczyć w Mistrzostwach Polski, ze względu na złożony system kwalifikacyjny. Jesteśmy zadowoleni z ilości startujących osób
 
- mówił Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”.
 
Turniej tańca sportowego „Jantar” był turniejem punktowym przeznaczonym dla dzieci i młodzieży, które w trakcie rywalizacji miały szanse na zdobycie punktów w ogólnej klasyfikacji i podwyższenie klasy tanecznej. Oba turnieje były dużym wyzwaniem dla organizatorów.
 
- Organizacja dwóch imprez o takiej randze jak Mistrzostwa Polski, to duży wysiłek, wymaga to wielu godzin przygotowań. Przede wszystkim trzeba zadbać o zawodników, publiczność, a przede wszystkim o bezpieczeństwo, jak również o sędziów. Na Mistrzostwa zaprosiliśmy międzynarodową komisję sędziowską, dlatego trzeba się nimi zaopiekować, aby wrócili z dobrymi wrażeniami z Mistrzostw. Jako organizatorzy jesteśmy doświadczeni. Co roku organizujemy Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup, który trwa 3 dni, dzięki czemu łatwiej nam zorganizować inne masowe imprezy, właśnie takie jak Mistrzostwa Polski – wyjaśniała Magdalena Czarocka-Kaptur zastępca dyrektora CSE „Światowid”.
 
Uczestnicy byli zadowoleni z wzięcia udziału w turniejach, chwalili organizację zawodów, a przede wszystkim cenili brak opóźnień w harmonogramie. – Organizacja jest bardzo dobra. Przyjechaliśmy tu z Oławy reprezentując Klub Contra Warszawa. Jest tu wszystko, co potrzeba, jest profesjonalnie i na czas - podkreślali Katarzyna Tuńska-Wołyniec i Stanisław Wołyniec.

Zdobycie miejsca na podium Mistrzostw Polski, pozwoli zawodnikom na udział w zawodach i turniejach międzynarodowych. Jak wskazują rodziny startujących par, nie często mają one okazję do oglądania swoich pociech, ponieważ w ciągu roku w Polsce organizowane są tylko dwa takie turnieje. Zazwyczaj zawodnicy startują w zawodach organizowanych za granicą naszego kraju.
 
Bardzo mi się tu podoba. Cieszę się, że mogę tu być. Tym bardziej, że mogłam oglądać swoją córkę i jej partnera. Zostali Mistrzami Polski w kategorii młodzieży. Teraz będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata. Kibicowałam im pod hasłem: Patrzy na to cała sala, dziś mistrzami Kacper i Natala
 
- Beata Dąbrowska z Kołobrzegu.

Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych odbywają się co roku w innym mieście. Kolejna okazja do tanecznych wrażeń z Mistrzostwami Polski może przydarzyć się dopiero za kilka lat. Tymczasem trzymajmy kciuki za Katarzynę Czyżyk i Michała Zacharewicza, którzy obronili tytuł z ubiegłego roku i będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy.
 
 
Monika Siuciak

 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych ( zdjęć 175 )
Dodano: 2019-02-25 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ rambo 11
  Poniedziałek, 25.02

  Jak zwykle ZEROWE ZAINTERESOWANIE- KICHA NAD KICHAMI.

 2. 2
  +3
  ~ Powód
  Poniedziałek, 25.02

  Ceny biletów są za drogie na wszystkie imprezy w tym koncerty,teatr ,kino

 3. 3
  +3
  ~ imponuje mnie on
  Poniedziałek, 25.02

  Wreszcie rozumiem dlaczego edek informuje o terminarzu i tematyce obrad RM - Czyżyk tańczy jak mu grają. Nawet nie wiesz edek, jak mnie tą inteligentną aktywnością łączącą władzę wykonawczą z władzą ustawodawczą, zaimponowałeś. Nikt nie chciał się podjąć takiej odpowiedzialnej roli, żaden radny ani v-ce Czyżyk, a ty jeden , sam, stanąłeś przed Kamilą i taką frazę z głowy wyrecytowałeś.

 4. 4
  +5
  ~ tancor
  Poniedziałek, 25.02

  Kogo to obchodzi, poza wąską grupą rodzin

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.