Piątek, 3.04.2020, Imieniny: Renata, Jakub, Ryszard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

"Chcieliśmy wyciągnąć ludzi z domu i zachęcić do aktywności". Zobacz zdjęcia z Maratonu Tanecznego

19.09.2016, 07:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Chcieliśmy wyciągnąć ludzi z domu i zachęcić do aktywności". Zobacz zdjęcia z Maratonu Tanecznego
Fot. Ryszard Biel

Elblążanie, młodsi i starsi dali się wczoraj zaprosić do tańca w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Zumba, tańce standardowe i towarzyskie, gimnastyka artystyczna... przez trzy godziny trwały tam warsztaty i pokazy różnych form tańca oraz fitnessu.

Podczas niedzielnego Maratonu Tanecznego chętni mogli zapoznać się z ofertą zajęć organizowanych przez Centrum Tańca „Promyk” i Elbląski Klub Tańca „Jantar”.

Chcieliśmy wyciągnąć ludzi z domu i zachęcić do aktywności. Jednocześnie, w jednym miejscu i w jednym czasie, pokazać, jaką mamy ofertę. Uczestnicy warsztatów mogli poczuć klimat zajęć, zobaczyć jak je prowadzimy, jaki jest instruktor. Pokazy były po to, aby zaprezentować naszych tancerzy. Mały fajny zespół Blefik, który tańczy hip-hop, przyjechały do nas specjalnie gimnastyczki z Gdyni, bo będziemy mieli nową instruktorkę z gimnastyki artystycznej, mamy oczywiście taniec towarzyski - wspaniałe pary z klubu tańca Jantar. Ich wszystkich mogliśmy zobaczyć podczas maratonu

- mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca "Promyk".

Maraton trwał trzy godziny. W tym czasie zaprezentowano kilkanaście zajęć. Wśród propozycji dla dzieci i młodzieży była rytmika, dziecięca akademia tańca, taniec towarzyski, hip-hop, sumba kids i gimnastyka artystyczna.

Córka jest zainteresowana gimnastyką, chciałaby się zapisać na zajęcia, ale bardzo się wstydzi. Chciałam dodać jej odwagi i ćwiczyłam z nią. Liliana ma prawie pięć lat, to chyba jest dobry moment, żeby rozpocząć jakieś zajęcia. Mnie też się podobało, było bardzo fajnie, choć pewnie, gdyby nie to dodatkowe obciążenie, poszłoby mi lepiej

- śmieje się Ewelina Kwietniewska, która w maratonie wzięła udział z córkami: Lilianną (4 lata) i Adrianną (5 miesięcy).

- To fajny sposób, zapoznania się z ofertą centrum. Dzięki temu rodzice mogą zobaczyć, jak wyglądają zajęcia. To lepsze niż zapisywanie dzieci w ciemno. Od razu widać, czy im podoba się. Myślę, że takie zajęcia to dobry pomysł na spędzenie czasu dla dzieci, zwłaszcza zimą, gdy mają mało możliwości spędzania czasu na zewnątrz. To lepsze niż siedzenie przed komputerem - mówi Joanna Knak z Elbląga.

Dorośli mogli spróbować swych sił w takich formach jak zumba, pilates, fit ball, lady latino, celluSTOP, taniec towarzyski, a seniorzy – fitness 50 +.

Tańczę w zespole Fantazja, który reprezentuje Uniwersytet III Wieku. Gdy pracowałam, nie miałam czasu na takie zajęcia. Dopiero teraz je odkryłam. Podchodzę śmiało do takich zajęć i po prostu idę tańczyć. Nie można patrzeć na to, że coś się źle zrobi, czy ktoś coś powie. Trzeba dbać o swoją kondycję i wygląd, a im więcej się ruszamy, tym jest lepiej. Taniec to bardzo przyjemna forma spędzania czasu i dbania o siebie

- przekonuje Barbara Szymańska, elblążanka.

Maraton Taneczny realizowany został w ramach projektu „Ruch na wagę złota” dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Maraton Taneczny ( zdjęć 40 )
Dodano: 2016-09-19 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.