Sobota, 4.04.2020, Imieniny: Waclaw, Izydor, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Festiwal na medal! Za nami Baltic Cup

16.10.2018, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Festiwal na medal! Za nami Baltic Cup
Fot. Marcin Gołkowski, Studio PM

W 24 kategoriach rywalizowali tancerze podczas dziewiętnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup", któremu w tym roku towarzyszyły Otwarte Mistrzostwa Polski, Grand Prix Europy Par Dziecięcych oraz Mistrzostwa Świata WDSF par Senior II LATIN.
 

Jak mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid" w Elblągu, które było głównym organizatorem Festiwalu, poziom turnieju z roku na rok jest coraz wyższy, co podkreślają zarówno sędziowie, jak i tancerze startujący.
 

- W tej edycji udział wzięło 11 tzw. par z gwiazdkami, czyli tych będących w światowej czołówce – wyjaśnia Antoni Czyżyk. – Rozgrywane w ramach turnieju zawody sprawiły, że na elbląskim parkiecie zaprezentowali się bardzo dobrzy zawodnicy.
 

O poziomie imprezy decyduje klasa startujących tancerzy, ale ważna jest także opinia osób, które po raz pierwszy uczestniczyły w „Baltic Cup" i to, jak czują się w Elblągu.
 

- Dziś otrzymujemy podziękowania i gratulacje od par, które debiutowały na naszym turnieju i od sędziów, a ponad połowę składu stanowili sędziowie, którzy jeszcze w Elblągu nie byli – mówi Antoni Czyżyk. -  Przyznam, że jest mi, jako organizatorowi, bardzo miło słyszeć, jak dobrze oceniane jest przygotowanie turnieju i praca całego zespołu pracowników, którzy opiekowali się gośćmi.
 

Zarówno widzowie, jak i zawodnicy podkreślali, że ten turniej to nie tylko zawody sportowe na wysokim poziomie, ale także – dzięki światłom, orkiestrze grającej na żywo i pokazowi pary Katarzyny Błoch i Marka Zaborowskiego – niezwykłe widowisko artystyczne.
 

- Miło jest słyszeć od sędziów i tancerzy, którzy jeżdżą po całym świecie, że czują się u nas doskonale - mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor CSE „Światowid" oraz prezes Stowarzyszenia „Jantar", które było współorganizatorem Festiwalu. – Trzeba zauważyć, że dowozimy ich do Elbląga z lotniska w Gdańsku, każdy jest na turnieju na czas i zapewne także dlatego uczestnicy turnieju wystawiają nam wysoką ocenę za jego organizację.
 

Organizatorem wydarzenia było Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu, współorganizatorami - Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar". Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany był ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym Gminy Miasta Elbląg oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. MFT "Baltic Cup" dofinansowany został także w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.
 

Kolejną okazją do zobaczenia tancerzy będą Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w Tańcach Standardowych, które odbędą się w dnia 23-24 lutego 2019 roku.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.