Piątek, 3.04.2020, Imieniny: Renata, Jakub, Ryszard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Mistrzostwa Polski FTS za nami - zobacz zdjęcia

27.02.2017, 12:00:16 Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzostwa Polski FTS za nami - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Zakończyły się Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych. Tancerze z klubów z całego kraju rywalizowali w Elblągu o tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski FTS w standardzie i prawo reprezentacji kraju na zawodach rangi międzynarodowej.

Jak podkreśla Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” i prezes Federacji Tańca Sportowego, poziom par tańczących tańce standardowe jest w Polsce bardzo wysoki.

Także sędziowie i widzowie, wśród których są tancerze Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” mówią, że tegoroczne mistrzostwa FTS zgromadziły bardzo dobrych tancerzy.

- To co działo się na parkiecie, było czymś niesamowitym – mówi Marta Hajkowicz, tancerka EKT „Jantar” w kategorii senior. – Nie startowałam w tym turnieju, ale podziwiałam umiejętności kolegów i koleżanek i to co prezentowali rzeczywiście było niezwykłe.

W zawodach brały też udział pary Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, najlepiej zaprezentowała się para seniorska, Jarosław i Anna Kraińscy, którzy znaleźli się w finale.

- Para, która pierwszego dnia mogła powalczyć o tytuł mistrza musiała się wycofać ze względów zdrowotnych, z kolei młodsze pary dopiero w styczniu przeszły do starszej kategorii wiekowej, stąd ta rywalizacja była trudna. – mówi Antoni Czyżyk. – Udział w zawodach na takim poziomie był dla nich dużym sprawdzianem umiejętności.

I tak w kategorii juniorzy najlepiej zdaniem sędziów zatańczyła para Nicole Billings i Mateusz Krupa z PM Lublin, a wśród starszej młodzieży Justyna Możdżonek i Mateusz Brzozowski z UKS Feeling Warszawa. W grupie seniorów, zarówno w kategorii senior I jak i senior II (para startowała w obu kategoriach), tytuł mistrza zdobyła para Róża i Tomasz Kucharczyk z  klubu  CORTE DANCE PROGRESS z Warszawy.

Organizatorami Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych były Federacja Tańca Sportowego, CSE "Światowid" w Elblągu i Stowarzyszenie "Jantar". Patronat honorowy nad Mistrzostwami Polski FTS w tańcach standardowych objęli Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.


Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
w Elblągu
Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Mistrzostwa Polski FTS drugi dzień ( zdjęć 88 )
Dodano: 2017-02-27 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.