Niedziela, 11.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Prezydent wyszedł z sesji. Radna: To jest lekceważenie całej Rady

23.03.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent wyszedł z sesji. Radna: To jest lekceważenie całej Rady

Radny Marek Pruszak oraz radna Elżbieta Banasiewicz podczas marcowej (10.03) sesji Rady Miasta powrócili do tematu Przedszkola nr 8. "Panie Witoldzie Wróblewski to jest do pana pytanie, a pan wychodzi. Nie wiem, jak pan chce odpowiedzieć na to pytanie (..) to jest troszeczkę lekceważenie całej Rady" – mówiła Elżbieta Banasiewicz.

 

 

Dyskusja dotycząca przyszłości Przedszkola nr 8 trwa. Prezydent Elbląga przekonuje, że sprawy nie ma, bo nie ma planów likwidacji placówki. Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 8 twierdzą, że co innego usłyszeli na spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Miasta. Wówczas wiceprezydent Janusz Nowak przyznać miał, że placówka zostanie zlikwidowana jeśli nie znajdą się środki na remont budynku.

 

 

Podczas marcowej sesji Rady Miasta do tematu Przedszkola nr 8 powrócili radny Marek Pruszak oraz radna Elżbieta Banasiewicz. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapewniał, że planów likwidacji placówki nie było. Radnych to nie przekonało.

 

 

Powstał tutaj dwugłos. Są nagrania bezpośrednie (ze spotkania przedstawicieli Urzędu Miasta i rodziców dzieci chodzących do Przedszkola nr 8 – przyp. red.) z wypowiedziami pana wiceprezydenta Janusz Nowaka, gdzie mówił o pewnych zamiarach likwidacyjnych. Rozumiem, że pan jest jednoosobowym organem i pan podejmuje decyzje. Rzeczywiście nie podjął pan procedury likwidacji. Nie było uchwały ani opinii kuratora. Jednak jeśli wiceprezydent od oświaty wypowiada się, że takie plany mogą być zrealizowane w przyszłości jeśli środków nie będzie na remont, czyli jednak możemy domyślać się, że było to brane pod uwagę 

 

– podkreślił Marek Pruszak.

 

Radny zwrócił się do Prezydenta z prośbą. - Bardzo bym prosił dać rodzicom i tym dzieciom z Przedszkola nr 8 szansę, jeżeli już będzie konkretna decyzja o remoncie, aby albo mogły dokończyć edukację w tym Przedszkolu podczas remontu tak, jak w ubiegłym roku to się odbyło w Przedszkolu nr 4, gdzie był dość poważny remont i dzieci w tym czasie były w innych pomieszczeniach, lub aby mogły w grupach ze swoimi paniami dokończyć edukację w całości, w całych grupach, w innych placówkach. I ta szansa powinna być podjęta w kwietniu bądź maju – apelował Marek Pruszak. - To nie są żadne przywileje dla tych rodziców. Sprawdzałem opinie prawne.

 

 

Radna Elżbieta Banasiewicz zwróciła się do Prezydenta z konkretnymi pytaniami. W trakcie, gdy je zadawała Prezydent wyszedł z sali. - Oczekiwałam od pana merytorycznej odpowiedzi, a nie powtarzania tego, co już pan wcześniej powiedział. Przedstawiłam nowe fakty, żeby mógł się pan do nich odnieść. Nie uzyskałam odpowiedzi dotyczącej remontu – zaznaczyła.

 

 

3 tys. zł na utrzymanie dziecka? Jak pan to wyliczył niesamowicie. Jeśli w tamtym roku rekrutacja została wstrzymana, czyli nie ma tej całej grupy, a w tym roku rodzice walczą o dodatkową rekrutację i jej nie ma, to proszę pana, matematyka nie kłamie. Proszę odnieść się do tego, dlaczego nie ma dodatkowej rekrutacji do Przedszkola nr 8. Mam też pytanie o harmonogram remontów. I kiedy pan Minister Śliwka obiecał pieniądze? Skąd ma pan takie informacje? Czy to jest jakaś najnowsza wiadomość? Panie Witoldzie Wróblewski to jest do pana pytanie, a pan wychodzi. Nie wiem, jak pan chce odpowiedzieć na to pytanie 

 

– mówiła Elżbieta Banasiewicz.

 

 

Prezydent wychodząc z sali stwierdził, że odpowiedzi udzieli dyrektor Departamentu Edukacji.

 

 

Przepraszam, ale to jest troszeczkę lekceważenie całej Rady 

 

– dodała Elżbieta Banasiewicz.

 

Radna na sesji nie doczekała się odpowiedzi na swoje pytania.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 11

%81.8 %18.2


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +28
  ~ Stanowisko zobowiązuje
  Czwartek, 23.03

  Radni dostali to na co zasłużyli! W koncu poddali się, byli podnóżkami, przyklaskiwali, bez wlasnego zdania ! Są tez wspolodpowiedzialni za obecny stan miasta i za to co dzieje się obecnie w mieście, urzędzie, szkolach i spółkach! Radna zachowala się z kulturą ale ktoś nie wytrzymal prawdy o przedszkolu! Zachowanie śmieszne , a ucieczka żałosna !

 2. 2
  +111
  ~ Alkomat
  Czwartek, 23.03

  BJ to jest typowy BURAK , nie prezydent. Nie potrafi przyznać się do błędów. I zaraz iewbiw wszystkich pozwie do sądu, o tak robi

 3. 3
  +28
  ~ Machupichcę
  Czwartek, 23.03

  Zachowanie z serii "Nie mam Pańskiego płaszcza i co mi Pan zrobisz ?". Bezkarność i bezczelność Wielkiego Ptaka są porażające.

 4. 4
  +26
  ~ Smutek miasta
  Czwartek, 23.03

  rozzuchwalili się po porażce referendalnej, dlatego tyle prostactwa i chamstwa, odgrywają się na mitycznych referendystach, zamiast pokory, bo im się po prostu udało, wymierzają ciosy. dzisiaj, jak widzimy, z kim mamy do czynienia, podpisów by zebrano dwa razy tyle. Stają się samobójcami, musimy przetrwać i odpowiedzieć im taczką wyborczą. Niech się gryzą, są bezwzględni wobec siebie, prezydent odstrzelił wiceprezydenta i dyrektorkę, bez żalu za nimi. Jednak co tam nadal robi wice Missan, czy PO nie ma to wpływu, szepty są, że ma być kandydatem, no, no. Radni, bez komentarza, toż ich nie ma

 5. 5
  +41
  ~ Wróbel z ratusza
  Czwartek, 23.03

  Oglądałem sesje on line i widziałem jak On wychodzi podczas zadawania pytania, zero kultury, burak jakich mało. Wstyd!!!!

 6. 6
  +25
  ~ Błądzący we mgle covidowej
  Czwartek, 23.03

  Tez widzialem , bylo to zachowanie na poziomie prowincji , czy kogoś to jeszcze dziwi? Chyba juz nie ! Jedynie z politowaniem oceniam radnych ze pozwolili sobą pomiatać i traktować bez szacunku, kultury i po gówniarsku ! Ale tak przez 2 kadencje bylo im dobrze więc teraz mają co mają

 7. 7
  +19
  ~ Adijos amigos
  Czwartek, 23.03

  No cóż jest pełna akceptacja takiego działdowskiego stylu ze strony elblążan. Elblążanie tolerują taką byle jakość. Gdyby było inaczej to by pogonili ćwierka w referendum. Elblążanie mówili że szkoda pieniędzy na referendum,że przecież jest dobrze, że ważne że nie PIS. Dla tego miasta nie ma już ratunku. Wszystko co było wartościowe doprowadzono do ruiny lub sprzedano. Elblążanie głosują na szkodników od jurija motorówki który kala we własne gniazdo szczeka na Polskę, gloryfikuje ukrow. Do puki elblążanie nie nauczą się tego że na PO,PSL,SLD się nie głosuje doputy tu nie będzie dobrze. Ja tym czasem wyjeżdżam z tego miasta już na stałe bo szkoda tracić życie w tym mieście gdzie rządzą ludzie maluczcy, którzy tych z pomysłami i tych którzy mają wizję rozwoju depczą i upokarzają w strachu przed utratą władzy. Bawcie się dobrze z motorówką, babą w laczkach zharleyem,noszowym i tancerzami. Na zdrowie.

 8. 8
  +18
  ~ Odruch wymiocin
  Czwartek, 23.03

  Stare dziady, babska, jakieś niedowartościowane typy niszczą ludzi, gnoją bo myślą ze są ponad prawem! A prawda jest taka ze nue są! Pis jest mi obcy i obojętny ale w Elblągu zagłosuje na Śliwkę by więcej nie musieć patrzeć na te foty !!!

 9. 9
  +56
  ~ Polowanie na muchy
  Czwartek, 23.03

  na mieście krąży fama ze urządzają polowanie na muchy!!! co prawda kiedyś prawdziwy mężczyzna polował na grubego zwierza , ale widocznie prawdziwi mężczyźni wygineli i pozostali atrapy męskości

 10. 10
  +48
  ~ CDN
  Czwartek, 23.03

  niedługo tak ich PIS dociśnie ze będą wić się we własnych chorych pomysłach, urojeniach , porąbanych metodach ! ciekawe w kogo jeszcze uderzą ????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.143296957016