Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

„Pan Wróblewski po raz kolejny przyznaje się do skrajnego braku umiejętności zarządzania finansami miasta”

13.03.2023, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Pan Wróblewski po raz kolejny przyznaje się do skrajnego braku umiejętności zarządzania finansami miasta”

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapowiedział, że chce pozyskać rządowe dofinansowanie na ratowanie zabytków. Podczas zwołanej w ubiegłym tygodniu konferencji prasowej stwierdził także,  że Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka obiecał „załatwienie” środków. Czy tak było?


 

8 marca br. Prezydent Elbląga zwołał konferencję prasową podczas której m. in. zapowiedział, że będzie składał wnioski, by pozyskać rządowe dofinansowanie na ratowanie zabytków. Jeden z wniosków dotyczyć ma modernizacji Przedszkola nr 8.
 

 

Wiceminister Śliwka również obiecał, że załatwi pieniądze na remont przedszkola. Do końca marca jest termin do programu związanego z ochroną zabytków. Tutaj również zamierzam złożyć wniosek. Nie jeden. Tych wniosków będzie dziesięć, czyli tyle ile możemy złożyć. Zobaczymy, czy pan Śliwka, tylko w ramach kampanii opowiada różne dziwne, rzeczy czy zostanie to w jakiś sposób dotrzymane


- stwierdził podczas konferencji Witold Wróblewski.Oprócz dofinansowania na remont Przedszkola nr 8 Miasto będzie starało się o dodatkowe pieniądze na remonty innych obiektów m. in. zabytkowego muru  znajdującego się przy Galerii EL.


Konferencja prasowa Prezydenta odbyła się 8 marca o godz. 9.30. Pół godziny później rozpoczęła się sesja Rady Miasta, podczas której radna Elżbieta Banasiewicz zapytała Witolda Wróblewskiego wprost o „załatwienie” środków przez Wiceministra. - Skąd takie informacje? - pytała. Prezydent w czasie zadawania pytania wyszedł z sali.


Jak Wiceminister Andrzej Śliwka odniósł się do słów Prezydenta Witolda Wróblewskiego?

 

Pan Wróblewski po raz kolejny przyznaje się do skrajnego braku umiejętności zarządzania finansami miasta. Jasnym jest, że zawsze będę wspierał wszelkie inicjatywy, które pozwolą pozyskać dodatkowe środki na rozwój Elbląga i wesprzeć jego mieszkańców! Ale tu liczy się odpowiedzialność. Odpowiedzialność za Elblążan i miejskie finanse. Niestety Pan Wróblewski umie jedynie brać środki od rządu, a brak mu umiejętności prowadzenia finansów w taki sposób, by miasto prężnie funkcjonowało

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Co prawda to prawda
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 13.03

  No i sprawa się rypła -:) namieszało towarzystwo tymi opowieściami w 3 wersjach ! A gdzie glowni bohatetowie wydarzeń?

 2. 2
  +15
  ~ kosmaty-kosmacz
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 13.03

  Kto to jest ten Pan Śliwka ? Kolejny aparatczyk PiSowski wrzucony do Elbląga ? Co dokonał, oprócz tego że jest ministrem, a niebawem już nie będzie. Co wtedy, skończą się układy i trzeba będzie szukać ciepłej posady na fotelu prezydenta miasta ? Nie ma szans Pan Panie Śliwka. Już pokazaliście jak Wy potraficie rządzić pieniędzmi publicznymi i chroń nas Panie Boże przed takimi "fachowcami" przy finansach miasta.

 3. 3
  +12
  ~ Chester
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 13.03

  A wam pisowcom wydaje się że wiecie wszystko najlepiej prawda?

 4. 4
  --1
  ~ Nax
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 13.03

  Kosmaty komuchu.Dość rządzenia miastem przez was czerewonych nieudaczników.Niech przyjdzie młody z planami na Elblag.A nie tylko Deweloperka

 5. 5
  +19
  ~ obserwator elblaga
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 13.03

  Nie moge jesc sliwek Szkodza mi na zoladek

 6. 6
  --11
  ~ Do Kosmaty
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 13.03

  Nie szczekaj. Pan Śliwka przy tym obecnym . To tak jakbyś postawił Bentleya (śliwka) koło poloneza (ćwierk). Inna liga,inna mentalność, inne podejście i zupełnie inna kultura. Jeśli uważasz że będzie lepiej jeśli będziesz jeździł starym polonezem to co współczuję. Już raz elbląski suweren głosował za mniejszym złem i każdy byle nie PIS i co z tego wyszło? A no wszyscy głosujący na ćwierka mocno tego żałują bo to lata zmarnowane. Czas na zmiany więc przestań żyć w tym swoim zacietrzewieniu bo przez takich jak ty tylko traci miasto. Ja z optymizmem patrzę na Pana Śliwkę i jeśli będzie się ubiegał o stanowisko prezydenta miasta to cała moja rodzina go poprze bo Elblągu musi się rozwijać a nie tkwić w tym PRL-U. Ćwierk dalej nie przeprosił za chęć likwidacji przedszkola, zagonił wszystko na wice i goske. Brzydko tak.

 7. 7
  +23
  ~ Bez komentarza
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 13.03

  Poziom traktowania radnych, ludzi, rozmówców jest po prostu porazająco niski !

 8. 8
  +6
  ~ mis
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 13.03

  nastepny pisior "zbawca" wszystko wie i jest najmadrzejszy aby do koryta a pozniej wszystko po staremu madry jak niejaki stefan od referendum

 9. 9
  +3
  ~ kjm
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 13.03

  czyżby pan Śliwka naprawdę był przekonany do tego o czym mówi? bo jakoś te wypowiedzi są mało przekonywujące i trącające infantylnością, tak czy nie tak?

 10. 10
  +16
  ~ Nigdy więcej
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 13.03

  Najgorszy rzadzacy miastem i reszta wice i radni. Nigdy więcej w Elblągu um ratuszu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.446408033371