Niedziela, 11.06.2023, Imieniny: Barnaba, Feliks, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Wiceminister Janusz Kowalski apeluje do Prezydenta Wróblewskiego o dialog „żeby znaczenie Elbląga wzrosło"

22.03.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiceminister Janusz Kowalski apeluje do Prezydenta Wróblewskiego o dialog „żeby znaczenie Elbląga wzrosło"

Wiceminister Rolnictwa Janusz Kowalski przyjechał do Elbląga. Dziś (22 marca), w Bażantarni, odbyła się konferencja prasowa, podczas której polityk Solidarnej Polski zwrócił się z apelem do włodarza naszego miasta. - Rozpoczynamy od bardzo ważnego apelu do pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego, apelu o dialog – mówił.


Podczas zwołanej konferencji prasowej Wiceminister pierwsze słowa skierował do włodarza naszego miasta. - Apelujemy o dialog w jednej z najważniejszych spraw nie tylko dla Elbląga, ale dla całej Rzeczpospolitej, w sprawie rozbudowy, rozwoju portu w Elblągu – stwierdził Janusz Kowalski.
 

Chcę, aby port w Elblągu stał się czwartym portem Rzeczpospolitej z korzyścią również dla polskich rolników indywidualnych, ale i z korzyścią dla całego eksportu polskiego rolnictwa, a polskie rolnictwo jeśli chodzi o siłę eksportową rośnie

– podkreślił.Wiceminister wielokrotnie zaznaczał, że w temacie elbląskiego portu potrzebny jest dialog. - Propozycja polskiego rządu o to, aby siąść do jednego stołu, zainwestować w port w Elblągu po to, żeby nie tylko dać bezpośrednio kilkaset miejsc pracy w samym mieście, co jest bardzo dobrą informacją dla mieszkańców Elbląga, ale przede wszystkim dlatego, żeby znaczenie Elbląga wzrosło. Propozycja tego dialogu leży na stole – stwierdził.


 

Chociaż ugrupowania opozycji były przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej (…) to dzisiaj pan Prezydent (Witold Wróblewski – przyp. red.), który był właśnie przez te ugrupowania popierany powinien myśleć w kategoriach państwowych. Powinien pamiętać, że samorząd jest częścią polskiego państwa (…) W takich sprawach samorząd i rząd powinny mówić jednym głosem

 

– podkreślił Janusz Kowalski.Korzystając z obecności kamer Wiceminister zwrócił się bezpośrednio do Prezydenta Elbląga mówiąc: „Panie Prezydencie, apelujemy jako Solidarna Polska o dialog. Jeżeli potrzebna jest mediacja, jeżeli potrzebne jest znalezienie dobrego rozwiązania to jest właśnie ten czas. Znajdźmy dobre rozwiązanie dla portu w Elblągu. Zainwestujmy pieniądze. Proszę nie odrzucać propozycji polskiego rządu. Ten port dla polskich rolników jest bardzo potrzeby.”


Janusz Kowalski zapewnił, że jest gotowy, aby „w każdej chwili przyjechać do Elbląga, by pomóc w rozmowach”. - Jestem przekonany, że tę wyciągniętą dłoń (Prezydent Elbląga – przyp. red.) nie odrzuci. Dzisiaj próbowałem osobiście dodzwonić się do pana prezydenta. Nie odebrał telefonu, ale i tak będę próbował, ponieważ w tych sprawach powinniśmy ponad politycznie mówić jednym głosem – dodał.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ Bsp
  Środa, 22.03

  To co robi Wróblewski jest żenujące. Ten człowiek jest chory?

 2. 2
  +35
  ~ Magnat Biznesu
  Środa, 22.03

  Jeszcze tylko tego melepety tu brakowało. Kto następny? Kukiz?

 3. 3
  --24
  ~ Do magnata biznesu
  Środa, 22.03

  Czy to tak ładnie kogoś obrażać?Nie każdy jest tak doskonały jak Pan.Facet całkiem sensownie się wypowiada,z kim Pan robi biznesy?No chyba nie z ratuszowymi,chociaż...

 4. 4
  --30
  ~ Precz zPO,PSL,SLD
  Środa, 22.03

  Wróbel zniszczył nam bażantarnie. Przy leśniczówce Dębica wycięli drzewa położyli chodniki i będą lać asfalt. To istne barbarzyństwo! Wróbel musi za to odpowiedzieć! Ludzie kto to widział,tak nam niszczyć bażantarnie, podobno to ma być obwodnica czyli będzie tam ogromny ruch samochodowy. Trzeba odwołać szkodników nim nam calekiem ten Elbląg zniszczą. Basen przy spacerowej już zlikwidowali,kolej nadzalewowa zlikwidowali, mostek elewów zlikwidowali. Trzeba powstrzymać szkodników.a senatorek problemu nie widzi. Senatorek walczy o tabletkę na dzień PO, broni portu przed rozbudową i chce zlikwidować TVP, dewastacji bażantarni senatorek nie widzi.

 5. 5
  +33
  ~ Kek
  Czwartek, 23.03

  Największy dzban zawitał do Elbląga, chce bronić lasów, przed kim? Przed pisem który prowadzi rabunkową wycinkę lasów aby potem sprzedać je do Chin. Potem ceny drewna i papieru są kosmiczne bo chińczykom sprzedają za grosze a od Polaków chcą krocie. Trza rozliczyć mafię pisowską z okradania lasów!

 6. 6
  +29
  ~ Polak
  Czwartek, 23.03

  Kto ta gnide tam wpuscil won z miasta pajacu

 7. 7
  --13
  ~ Rabarbar
  Czwartek, 23.03

  Dialog z Wroblem to jak gadanie z d...pą w nocy. Nie macie jaj by tęgi gbura postawić przed sądem za działa nią na szkodę miastu i mieszkańców?!

 8. 8
  +16
  ~ obserwator
  Czwartek, 23.03

  już H.Sienkiewicz pisał,,...od dziś,kto zechce powiedzieć kiep,może powiedzieć roch kowalski..."i nic się nie zmieniło.

 9. 9
  +22
  ~ mirekstworek
  Czwartek, 23.03

  Kto to jest ten Kowalski. Czy to normalny honorowy człowiek. Chyba NIE.

 10. 10
  +17
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 23.03

  Wycieli lasy wokół Elbląga, nawet bażantarni nie oszczędzili, Rangóry zdewastowane, lasy koło Suchacza, Pomorskiej Wsi, Zalesia. To co pis wyprawia to przechodzi wszelkie pojęcie i jeszcze te dwa dzbany bredzą, że UE chce lasy zabrać. Totalna bzdura! A drewno nie przetworzone idzie do Chin.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.14018201828