Sobota, 3.06.2023, Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

„Potrzebujemy wolontariuszy, którzy chcą się zaangażować w ochronę wyborów”

30.01.2023, 13:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Potrzebujemy wolontariuszy, którzy chcą się zaangażować w ochronę wyborów”

Dziś, 30 stycznia, poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Protas oraz Przewodniczący elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej Michał Missan zwołąli konferencję prasową. Politycy odnieśli się do zmian wprowadzonych kilka dni temu w Kodeksie Wyborczym.


- W ubiegłym tygodniu głosami tak zwanej Zjednoczonej Prawicy przyjęte zostały kolejne zmiany w Kodeksie Wyborczym. To zmiany, które nie po raz pierwszy funduje nam Zjednoczona Prawica tuż przed wyborami parlamentarnymi – mówił Jacek Protas.


Czego dotyczą zmiany? - Prawo i Sprawiedliwość największe poparcie ma na wsi, dlatego wszelkimi możliwymi sposobami próbuje zmobilizować  wiejski elektorat po to, aby poprawić swój wynik – mówił poseł. - Jednocześnie szachując hasłami, że mamy działać pro frekwencyjnie, mamy umożliwić wszystkim udział w wyborach.


- Wprowadzone zmiany nie były konsultowane z samorządami, a nakładają na samorządy dodatkowe obowiązki. Mam nadzieję, że tym razem za tym pójdą pieniądze – mówił Michał Missan.

 

Zgłosiliśmy poprawkę umożliwiającą wyborcom głosowanie korespondencyjnie. Ma to szczególne znaczenie dla Polaków mieszkających  za granicą, którzy często nie mogą z  różnych powodów dotrzeć do lokali wyborczych. Oczywiście PiS tę poprawkę odrzucił

 

– zaznaczył Jacek Protas.Politycy zapowiedzieli, że Koalicja Obywatelska pracuje nad tym, by „te wybory kontrolować”. - Wiele tysięcy osób zapisało się do inicjatywy, którą podjęliśmy, aby w każdej komisji wyborczej byli nie tylko nasi przedstawiciele, ale również mężowie i żony zaufania – mówił poseł.

 

 

Okazuje się, że tych komisji będzie znacznie więcej, w związku z tym potrzebujemy wolontariuszy, ludzi, którzy chcą się zaangażować w ochronę wyborów

 

– podkreślił Jacek Protas.


Poseł zachęcał, aby chętne osoby zgłaszały się do biur Platformy Obywatelskiej. - Potrzebujemy zaangażowania ludzi. Zachęcamy do zgłaszania się do posłów Platformy – stwierdził Jacek Protas. - Zapraszamy do zapisywania się, będziemy prowadzić szkolenia.

 

 

Będziemy przygotowywać się do tego, aby te wybory dla Polek i Polaków były odzwierciedleniem prawdziwych nastrojów i poparcia społecznego poszczególnych partii

 

– dodał.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Matka
  Poniedziałek, 30.01

  Pan Missan sam może pilnować. Z tego co pamiętam jak chodził do szkoły zawodowej(zawodówki) to był niezłym rozrabiakiem, nie wiem nawet czy nie miał w tamtym czasie kuratora sądowego, czy dziś ma kuratora lub komornika tego nie wiem .W szkole w zawodówce jak chodził (nie często) to był ,,gościem czestym u dyrektora,, na dywaniku.

 2. 2
  +23
  ~ Mortadela raz
  Poniedziałek, 30.01

  Tak p.Missan to taki osiedlowy dresik.Murek,piwko,szlugi darmowe czyli cudzesy itp.Może na bramce stac.

 3. 3
  +16
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 30.01

  Koń by się uśmiał - "demokraci" za dychę mają za złe rządowi, że ten chce, aby więcej ludzi wzięło udział w wyborach, ze względu na bliskość lokali wyborczych, i z tego POWodu dziś na słuszne zmiany plują! Co za daremne brunatniaki; Głosowanie korespondencyjne, podobnie jak głosowanie przez ludzi, którzy od lat i dekad nie mieszkają na terenie Rzplitej jest całkowicie zbędne, bo jakie prawo do ustawiania życia Polakom w Polsce ma ktoś, kto od lat nawet w kraju pewnie nie był, a do tego zamiast językiem polskim, to już jakimś POngliszem się POsługuje? Kompletny odlot tracących grunt POd nogami libków! #KapitalizmKanibalizm, #NiszczNeoliberalizm!

 4. 4
  +22
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 30.01

  PS. Trzeba było rządzić z myślą o ludziach również z wiosek i małych miejscowości, to mielibyście może i tam POparcie, a skoro tylko napychaliście kiermany złodziejskiej burżuazji, latyfundystom i wielkomiejskim libkom, to do kogo teraz pretensje, burżuazyjna neo-arystokracji? Wasz czas się skończył. Do piekła! #PrawdaWasWyzwoli;

 5. 5
  --18
  ~ wyborca
  Poniedziałek, 30.01

  Ludzie czy wam naprawde podobaja sie te rzady?! Przeciez oni robia wszystko by pisowi było dobrze a wy wyborcy pisu jestescie tylko narzedziem do tego.Dla miski ryzu sie sprzedaliście ! Teraz wyszła kolejna ustawa lexkaczyński po to by prezio nie płacił kary za opluwanie. Ty zwykły człowieku bedziesz płacił ,siedział itd . Ci z pis nie muszą !Ludzie ogarnijcie sie. Więcej udzi ma głosować :):) a ci mieszkajacy za granica państwa nie moga głosowac na paszport ,to jak to jest że więcej ludzi moze głosować ?! KŁAMSTWO TEGO RZADU NIE ZNA GRANIC. Dla ciemnego ludu to gadanie.

 6. 6
  +1
  ~ Misiek
  Poniedziałek, 30.01

  Jedynym gościem z tego calego peło jest Czyżyk! Jego widzą w kandydowaniu na Prezydenta ! Czas spojrzeć prawdzie w oczy ! Nikt inny nie ma szans !

 7. 7
  +20
  ~ Co za bzdety
  Poniedziałek, 30.01

  To sami zaglądajcie ludziom przez ramię! Ja nie potrzebuję ochrony i na pewno nie od was!

 8. 8
  +23
  ~ Do_pomorskiego
  Poniedziałek, 30.01

  Czyli elita ośąwiecona PO tweirdzi po prostu, że wsi nie wolno głosować, bo jeszcze "źle wybiorą"? :) Tacy do obrońcy demokracji :) Żenada. A jak ciemnota n akręcona przez TVN czy TOK FM głosuje ślepo na PO to już jest ok :)

 9. 9
  +15
  ~ aaaabbbbaaa
  Poniedziałek, 30.01

  No jakoś nie mam zaufania do pana M, te oczka i ściśnięte usta, takie fałszywe. Nie lubię PISu, ale tych panów chyba też nie lubię

 10. 10
  +11
  ~ Brakl
  Poniedziałek, 30.01

  Z Prezencją i klasą nie kazdy się rodzi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2702498435974