Piątek, 21.01.2022, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Leonard Krasulski zmienia zdanie o Łukaszu Mejzie. "To nie jest człowiek, którego należy ozłacać"

02.12.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Leonard Krasulski zmienia zdanie o Łukaszu Mejzie. "To nie jest człowiek, którego należy ozłacać"
Fot. archiwum redakcji

To jest obciążenie dla Prawa i Sprawiedliwości - mówi Leonard Krasulski, poseł PiS o sprawie Łukasza Mejzy. Parlamentarzysta z okręgu elbląskiego, w rozmowie z info.elblag.pl, odżegnuje się od niefortunnej wypowiedzi na temat wiceministra sportu sprzed kilku dni. - Dziś bym tego nie powiedział. Pan Mejza nie jest człowiekiem, którego należy ozłacać - dodaje.


Nie cichną kontrowersje wokół Łukasza Mejzy. Niemal codziennie media informują o kolejnych, budzących wątpliwości szczegółach dotyczące biznesów polityka. Decyzja w sprawie dalszych losów wiceministra na szczeblu rządowym na razie jednak nie zapadła. Przypomnijmy. Afera wybuchła po publikacji Wirtualnej Polski. Według ustaleń dziennikarzy portalu wiceminister sportu w przeszłości miał zarabiać na zbiórkach i leczeniu ciężkochorych dzieci.

 

Mejza miał osobiście przekonywać rodziców potencjalnych pacjentów o skuteczności stosowanych przez firmę metod, które jednak w Polsce i zagranicą uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne. Według wp.pl interes nie wypalił, a pacjenci i ich rodziny zostali oszukani. Wiceminister zaprzeczył zarzutom. Pojawiła się jednak kolejna niepokojąca informacja o przedsiębiorczym polityku.

 

Dziś, 2 grudnia, onet.pl poinformował, że spółka Łukasza Mejzy w czasie pandemii organizowała kursy dla przedsiębiorców, na które otrzymała niemal 1 mln zł lubuskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Problem w tym, donosi portal, że pojawiły się wątpliwości, czy szkolenia rzeczywiście miały miejsce. 
 

Ogólnopolskie media o komentarz w sprawie Łukasza Mejzy prosiły polityków praktycznie wszystkich frakcji. Na ich tle zabłysnął poseł PiS z okręgu elbląskiego Leonard Krasulski. Zapytany przez dziennikarzy o sprawę wiceministra sportu, stwierdził, że: Pan Mejza to jest złoty człowiek. Niemal natychmiast próbował się z tych słów wycofać, nie tłumacząc jednak, co dokładnie miał na myśli.

W rozmowie z info.elblag.pl poseł PiS wyjaśnia, że myślał wtedy o Złotej Piłce, a jednocześnie śpieszył się na komisję, na którą był już spóźniony. Zapytany o Mejzę rzucił niefortunnie, że to złoty człowiek.


 

Dziś bym tego nie powiedział. Pan Mejza nie jest człowiekiem, którego należy ozłacać. Nie jest człowiekiem, który mógłby współtworzyć wartości ważne kiedyś dla PC, a dziś PiS. Myślę, że to jest kłopot dla PiS. Nie jest na pewno wartością dodaną

 

- powiedział Leonard Krasulski.

 

Trzeba przełknąć tę gorzką pigułkę i zastanowić się nad tą sprawą - powiedział poseł PiS pytany przez info.elblag.pl, czy rząd powinien podjąć decyzję w sprawie wiceministra sportu. - Dla pewnych czynów nie ma usprawiedliwienia i trzeba ponieść ich konsekwencje.Łukasz Mejza to polityk i przedsiębiorca z Zielonej Góry. Posłem obecnej kadencji Sejmu został w marcu 2021 roku, mandat objął mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał posłem niezrzeszonym. Wiceministrem sportu jest od października tego roku, funkcję tę objął z rekomendacji Partii Republikańskiej. (źródło: Wikipedia)

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +27
  ~ Mietek
  Czwartek, 02.12

  Oj Lonia Lonia. Wstyd

 2. 2
  +24
  ~ ob
  Czwartek, 02.12

  Poseł ma rację, to złoty człowiek , bo przywłaszcza PLN.

 3. 3
  +29
  ~ Lonia
  Czwartek, 02.12

  Masakra .. Wstyd panie pośle

 4. 4
  +30
  ~ P
  Czwartek, 02.12

  Elbląga żal i wstyd na całą Polskę

 5. 5
  +22
  ~ laskipaa
  Czwartek, 02.12

  Wstyd, wstyd, ale i tak na niego Elbląg zagłosuje kolejny raz, i kolejny... bieda mentalna w tym mieście

 6. 6
  +25
  ~ Głos Ludu
  Piątek, 03.12

  Złotousty Leonard. Lepiej niech się Pan nie odzywa jak do tej pory - na dobre to Panu wychodzi :)))))

 7. 7
  +17
  ~ hans kloss
  Piątek, 03.12

  wszystkich ze zjednoczonej "prawicy"należy ozłocić ,bo im sie to poprostu należy.a "najlepszemu prezydentowi" złoty pomnik w każdym mieście.

 8. 8
  +22
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Piątek, 03.12

  Panie Leonardzie, a może jednak teraz się pan myli. Może ten Mejza to jednak złoty gość? Proszę się zastanowić, któraś z dwóch wersji Mejzy, pozytywna lub negatywna musi się okazać prawdziwa. Najlepiej zapytać prezesa, on wytyczy aktualną ocenę faceta na dany dzień, będzie wówczas łatwiej posiadać własną opinię w tej sprawie.

 9. 9
  +12
  ~ asas
  Piątek, 03.12

  do ~ BEZ ŚCIEM proszę Właśnie tą drugą wypowiedź zredagował sam Jarosław.

 10. 10
  +17
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 03.12

  W ilu jeszcze rzeczach zmieni zdanie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.80316996574402