Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jaka jest przyczyna rozlewisk przy zbiorniku retencyjnym przy Nowogródzkiej?

02.07.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jaka jest przyczyna rozlewisk przy zbiorniku retencyjnym przy Nowogródzkiej?
Fot.Ryszard Biel
Cezary Balbuza, radny Koalicji Obywatelskiej, zwrócił uwagę na problemy ze zbiornikiem retencyjnym przy ul. Nowogródzkiej. - Czy inwestycja została zakończona? Co jest przyczyną rozlewisk w okolicy zbiornika? - pytał.
 
 
Na przełomie maja i czerwca 2020 roku zakończyły się prace przy zbiorniku retencyjnym na ulicy Nowogródzkiej. Teren budowy uporządkowano, wyrównano i została posiana trawa. Niestety po intensywnych opadach deszczu pojawiły się rozlewiska wodne i woda zalewająca nawierzchnię ulicy Nowogródzkiej

- wyjaśnia Cezary Balbuza.
 
Radny chciał wiedzieć, czy inwestycja budowy zbiornika retencyjnego została zakończona. - Czy ze strony Urzędu Miasta dokonano odbioru budowy? Czy instalacje zbiornika funkcjonują prawidłowo? Co jest przyczyną rozlewisk w okolicach zbiornika retencyjnego? Czy jest możliwość zapobieżenia rozlewiskom i zalewania ulicy Nowogródzkiej po intensywnych opadach atmosferycznych? - dopytywał Cezary Balbuza.
 
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapewnia, że inwestycja budowy zbiornika została ukończona. - 13 maja 2020 r. Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji dokonało odbioru budowy przy udziale pracowników Departamentu Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu - stwierdził.
 
 
Wybudowane elementy systemu kanalizacji deszczowej (sieć i zbiornik) funkcjonują prawidłowo. Przyczyną rozlewisk jest spływ powierzchniowy wód opadowych z zabudowanych posesji pasów drogowych
 
- wyjaśnia Witold Wróblewski.
 
Czy można im zapobiec? - Aby to zrobić należy dokonać odpływów z posesji do wybudowanej sieci - dodał Witold Wróblewski. - Niezależnie od wykonanych prac związanych z budową zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej, konieczne jest docelowe wykonanie nawierzchni ulicy wraz z jej odwodnieniem.
 
Prezydent Elbląga nie pozostawia złudzeń - w tym roku nie ma na to pieniędzy. - W budżecie na 2020 r. oraz w obowiązującej Wieloletniej Prognozie Finansowej nie ma środków na budowę ulicy Nowogródzkiej - stwierdził Witold Wróblewski. - Przy planowaniu budżetu na 2012 rok podjęte zostaną starania w celu zabezpieczenia środków na opracowanie dokumentacji projektowej dla przedmiotowej inwestycji.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot.Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Tragikomedia
  Czwartek, 02.07

  Zamiast zadać pytanie tym co trzeba i tam gdzie trzeba on poprzez gazetę pyta się nas?! Zaczyna doganiać Opaczewskiego i tepo drugiego.

 2. 2
  +5
  ~ Ploterek
  Czwartek, 02.07

  Bo to jak zwykle wszystko od d**y strony jest robione. Przy sprzedaży gruntów należało zobowiązać dewelopera oraz prywatne osoby, co postawiły domki do wspólnego wkładu finansowego na budowę drogi i problem by się rozwiązał.

 3. 3
  +15
  ~ mnuiy
  Czwartek, 02.07

  poprzerywali dreny to nie ma się co dziwić, że tam woda zalewa ...

 4. 4
  +10
  ~ krak
  Czwartek, 02.07

  Im więcej powierzchni będzie betonowanych, to problem nie zniknie, kanalizacja deszczowa tez nie zawsze da rade odebrać wodę, szczególnie że nie jest wystarczająco modernizowana z braku funduszy

 5. 5
  +7
  ~ Elblagazanin
  Czwartek, 02.07

  Wszyscy deweloperzy, którzy budują inwestycje wzdłuż ulicy Nowogródzkiej powinni być odpowiednio wcześniej zobowiazani przez miasto do budowy tej ulicy. Aktualnie skoro się nie dogadano na linii deweloper-miasto pozostaje koszt budowy Nowogródzkiej spuścić na mieszkańcow/wspólnoty mieszkaniowe przy skromnym udziale miasta. Dlaczego miasto ma budować ze środków wszystkich mieszkańców ślepą ulicę?

 6. 6
  +3
  ~ Do_pomorskiego
  Czwartek, 02.07

  Od 20 lat (sic!) wmawiają nam, że Elblągowi jest lepiej w województwie szuwarowo-bagiennym, bo jesteśmy drugim miastem i to bardziej dotowane województwo. A tu proszę. Nie ma kasy...znów?

 7. 7
  +6
  ~ kik
  Czwartek, 02.07

  Następny do tytułu "lokalny celebryta"?

 8. 8
  +2
  ~ korektor
  Czwartek, 02.07

  Pragnę jedynie zauważyć że budżet na 2012 rok to już chyba zrealizowaliśmy jakieś 8 lat temu.

 9. 9
  +6
  ~ ursus
  Czwartek, 02.07

  Scigajcie dewoloperow którzy świadomie postawili blokowiska na bajorze a później przez lata udają ze walcza z zalanymi piwnicami i garażami. Fuszerka za grubą kase a ciemny lud i tak to kupił. A później w kaloszach wsiadaja i wysiadaja z auta.

 10. 10
  +5
  ~ Kez
  Czwartek, 02.07

  Cyrk panie Balbuza, tylko że w cyrku są mądrzy ludzie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.