Niedziela, 9.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Posłowie z okręgu elbląskiego do "wygadanych" nie należą

30.05.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Posłowie z okręgu elbląskiego do "wygadanych" nie należą
fot. Kancelaria sejmu/Rafał Zambrzycki

Posłem, który najczęściej zabierał głos z mównicy sejmowej jest Mirosław Suchoń z Nowoczesnej (703 razy) - wynika z danych zamieszczonych na stronie Sejmu. Sprawdziliśmy, jak pod tym względem wypadają posłowie z okręgu elbląskiego. Okazuje się, daleko im do "wygadania" kolegi z Nowoczesnej. Najbardziej oszczędny w słowach jest Leonard Krasulski z PiS, który nie ma na swoim koncie, ani jednego wystąpienia.

Spośród liderów ugrupowań parlamentarnych najczęściej podczas posiedzeń Sejmu wypowiadała się szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer (183 razy) - informuje PAP. Zaraz za nią uplasował się prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (175 razy). Szef koła TERAZ!, wcześniej lider Nowoczesnej Ryszard Petru zabierał głos 98 razy. Najmniej razy wypowiadali się: prezes PiS Jarosław Kaczyński (27), lider Kukiz'15 Paweł Kukiz - 25 razy oraz szef PO Grzegorz Schetyna - 21 razy.

Natomiast w pierwszej piątce najczęściej występujących w Sejmie posłów znaleźli się również: Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej (624 razy), Małgorzata Zwiercan z partii Wolni i Solidarni (519), posłanka PO-KO Małgorzata Pępek (500), rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska (460) i Krzysztof Paszyk z PSL-UED (381). Najrzadziej podczas obrad wypowiadały się posłanki PO-KO Teresa Piotrowska oraz Bożenna Bukiewicz, które zabrały głos tylko jeden raz.

Jak w tym zestawieniu wypadają posłowie z okręgu elbląskiego?

Zdecydowanie próżno ich szukać wśród parlamentarzystów, którzy na swoim koncie mają najwięcej wystąpień. Najbardziej "rozmowny" wśród nich Jacek Protas z PO-KO ma na swoim koncie tylko 74 wypowiedzi. Dalej w kolejności są: Zbigniew Babalski z PiS (50), Piotr Cieśliński (49) i Elżbieta Gelert z PO (42), kolejnych dwóch posłów PiS Jerzy Wilk (41) i Adam Ołdakowski (29) i Andrzej Kobylarz z Kukiz'15 (20).

Poseł PiS Leonard Krasulski, konsekwentnie od początku kadencji, stawia na barak aktywności w tej kwestii, w związku z tym ani razu nie zabierał głosu z mównicy sejmowej.

Żaden z posłów, jak podaje PAP, nie uczestniczył we wszystkich głosowaniach. Rekordzistą, jeśli chodzi o udział w głosowaniach, jest poseł PiS Jerzy Gosiewski (99,93 proc. wszystkich głosowań). Wśród elbląskich posłów to również przedstawiciel PiS Zbigniew Babalski (98.73%).

Posłowie z okręgu elbląskiego wg liczby wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu:

Jacek Protas - 74
Zbigniew Babalski - 50
Piotr Cieśliński - 49
Elżbieta Gelert - 42
Jerzy Wilk - 41
Adam Ołdakowski - 29
Andrzej Kobylarz - 20
Leonard Krasulski - brak aktywności

Udział w głosowaniu, posłowie z okręgu elbląskiego:

Zbigniew Babalski - 98.73%
Elżbieta Gelert - 95.65%
Leonard Krasulski - 94.64%
Andrzej Kobylarz - 94.64%
Jacek Protas - 93.72%
Jerzy Wilk - 89.30%
Adam Ołdakowski - 88.40%
Piotr Cieśliński - 87.64%

Źródło: www.sejm.gov.pl

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ barbara t
  Czwartek, 30.05

  nic nie robią leniuchy, a pytanie drugie co oni zrobili pożytecznego dl Elbląga i okolic.? Odpowiedź jest jedna NIC.

 2. 2
  +14
  ~ Teacher
  Czwartek, 30.05

  A moze jakaś wzmianka o aferze konkursowym w ILO?? Nie ma jak to otwarty, rzetelny, uczciwy konkurs! Czekamy??!!!

 3. 3
  +10
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 30.05

  Brawo Wy wyborcy nieświadomi, którzy głosujecie na 1 ze względu na sympatie do takiej lub innej partii, a potem mamy piękny folklor w sejmie. Należałoby również przy okazji sprawdzić jaki to geniusz z PO wystawił człowieka, który w europarlamencie będzie miał aż średnie wykształcenie ?! Będzie zapewne o nim głośno na cala europę i jego wyborcach, którzy nie wiem czego po nim chcą się spodziewać. No chyba, że tam w europarlamencie będą "...haratać w gałę..." no to może....?

 4. 4
  0
  ~ Do: Teacher
  Czwartek, 30.05

  Aferą ciołku to jest poziom jaki osiągnęło przez ostatnie lata I LO!!!!

 5. 5
  +15
  ~ Niewidzialna Ręka
  Czwartek, 30.05

  Konkurs w I LO ustawiony. Szczegóły u Małgorzaty Sowickiej - dyrektor Departamentu Edukacji w UM (z zamiłowania - słupnica hojna dla przełożonego i vice versa).

 6. 6
  +11
  ~ Pelasia
  Czwartek, 30.05

  Osiągnęło poziom taki sam jak to miasto przez ostatnie 5 lat więc równy

 7. 7
  +15
  ~ anonim
  Czwartek, 30.05

  Poziom komentarzy także się pogorszył...od 5 lat.Jaka władza takie młodzieży wychowanie.Szkoda tylko że w sejmie żaden z reprezentantów z Elbląga nic nie poczynił dobrego dla miasta jak zapowiadał.W wojnie partyjnej jak widać nie ma szans na porozumienia ponad podziałami i kończy sie tylko na zasiadanie w ławie.

 8. 8
  +25
  ~ JesusAlvaro
  Czwartek, 30.05

  Bo Leonard zasiada w Sejmie tylko po to, żeby osłaniać Prezesa przed ciosem w plecy.

 9. 9
  +18
  ~ Hegemonka
  Czwartek, 30.05

  Posłowi Krasulskiemu esperal zablokował ostatnie szare komórki.

 10. 10
  +11
  ~ gajowy Marucha
  Czwartek, 30.05

  Demokratyczny i bez cenzury, nie podporządkowany administratorowi miasta i jego dworowi portal zapewne poda całe dosier "konkursu" na stanowisko dyrektora I LO , a także zestawienie wpłat na komitet administratora zwany kwwww. Czas najwyższy stać się "redakcją" przyzwoitą a nie ciągle bazującą bez latarki w sztolni administratora. Ktoś powinien też opisać powiązania poza służbowe i poza merytoryczne wymienianych w komentarzach osób. To jest UM a nie prywatny folwark Yogi"ego i Bubu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.