Poniedziałek, 17.02.2020, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Zatoka przy Sienkiewicza zostanie zlikwidowana?

14.05.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zatoka przy Sienkiewicza zostanie zlikwidowana?
Fot. Ryszard Biel
Radny Marek Kamm zwrócił się do Prezydenta Witolda Wróblewskiego z interpelacją dotyczącą możliwości likwidacji zatoki przy ul. Sienkiewicza lub umożliwienia w niej parkowania.
 
- Na ul. Sienkiewicza przy przejściu dla pieszych znajduje się zatoka, która nie jest użytkowana przez autobusy komunikacji zbiorowej. Miejsce to jest wykorzystywane obecnie przez samochody osobowe jako parking, które stojąc ograniczają widoczność pieszych dla kierowców samochodów poruszających się ulicą Sienkiewicza w kierunku ul. Bema, jak i ograniczają widoczność pieszym, przechodzącym jezdnię w kierunku Parku Traugutta – wyjaśniał Marek Kamm.
 
Radny zaznaczył, że zatoka zaczyna się w na przejściu dla pieszych, przez co nie jest spełniony ustawowy wymóg art. 49 ust. 1, pkt. 2 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym zakazujący postoju i parkowania w odległości 10 metrów od takich miejsc.
 
 
Czy Departament Zarządu Dróg widzi możliwość likwidacji zatoki lub ograniczenia w sposób skuteczny i trwały nielegalnego parkowania w tym miejscu na odcinku 10 metrów
 
– pytał radny.
 
Zdaniem wiceprezydenta Elbląga Janusza Nowaka dla pieszego korzystającego z przejścia i przemieszczającego się w kierunku Parku Traugutta widoczność w prawą stronę jest dobra, bo pojazdy zaparkowane są w zatoce, a więc poza jezdnią.
 
- Może to jedna powodować pewien dyskomfort, bo nadjeżdżające z prawej strony pojazdy mogą być dobrze widoczne po zatrzymaniu się przy krawędzi jezdni. Znacznie ważniejszej widoczności w lewą stronę nic nie ogranicza – zaznaczył Janusz Nowak.
 
 
Proponowana przez radnego likwidacja zatoki powiększyłaby i tak znaczny deficyt miejsc postojowych w centrum miasta. W związku z tym i z brakiem realnego zagrożenia stwarzanego przez zaparkowane w zatoce pojazdy uważam, że nie należy ograniczać parkowania w tym miejsku
 
– dodał wiceprezydent Elbląga.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Krasss
  Wtorek, 14.05

  A czy nie zatrzymuja sie tam autobusy prywatne do tolkminka itd?

 2. 2
  +2
  ~ Krasss
  Wtorek, 14.05

  Tolkmicka! :p

 3. 3
  +14
  ~ administruje okupant
  Wtorek, 14.05

  Znowu problem w skali galaktyki. "Radny" pyta czy Departament... . Pytanie kieruje do "prezydenta" a nie do departamentu. " Prezydent" i v-ce udzielają ciekawych odpowiedzi podobnych do wyglądu tej "zatoki".Obywatele, nie "radni", pytają o problem ciepła dla miasta i jego cen, ale tutaj cisza, bo kumple doją kasę na bezradnym mieszkańcu. Witoldzie Wróblewski - jedna konkretna odpowiedź w czasie 6 miesięcy kadencji - co z ceną ciepła? Wiem, że lepiej jest się nurzać w kałuży zatoki , bo nikt z "dworu" jej nie dzierżawi, ale pokaż , że jesteś prezydentem miasta i spełniasz choć jedną obietnicę. Miej pan godność i pomagaj departamentom rozwiązywać zasadnicze problemy miasta a nie wyręczaj ich i nie ubezwłasnowolniaj . Bierzesz forsę, to zarządzaj a nie administruj. Psycholog na etat w UM.

 4. 4
  +8
  ~ Aron
  Wtorek, 14.05

  ale on mundry ,take radne to skarp .....

 5. 5
  +7
  ~ HvK
  Wtorek, 14.05

  Kam się po prostu przy ***ziela. Bardziej ogranicza widoczność slup oświetlenia ( jak stanie jedna szczupla osoba) niż samochody. trzeba być naprawdę slepym żeby nie zauwazyc pieszego. Przeciez jadac od strony gornoslaskiej patrzysz na chodnik przed przejściem po skosie. Widoczność jest odpowiednia. Jak bym miał wytypować zatoke zaslaniajaca pieszych to gorzej jest na pewno na Giermkow koło sklepu DICK. jadac od strony starego miasta zawsze tam hamuje do 30 km/h bo samochody stoja tuz przed przejściem, a jednoczesniej pieszy schodzi z chodnika pod samochod. Na Sienkiewicza musi przejść jeszcze jeden pas żeby wpaść pod samochod.

 6. 6
  +7
  ~ wicia
  Wtorek, 14.05

  pan Kamm wie a panowie byli komendanci Konert i Osik nie wiedzieli ...art. 49 ust. 1, pkt. 2 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym zakazujący postoju i parkowania w odległości 10 metrów od takich miejsc. Czytaj więcej na https://info.elblag.pl/28,58038,Zatoka-przy-Sienkiewicza-zostanie-zlikwidowana.html#ixzz5nsl4Pt1y pan Kamm wie a panowie byli komendanci Konert i Osik nie wiedzieli że ... art. 49 ust. 1, pkt. 2 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym zakazuje postoj i parkowanie w odległości 10 metrów od takich miejsc ... ?

 7. 7
  +3
  ~ wicia
  Wtorek, 14.05

  pan Kamm wie a panowie byli komendanci Konert i Osik nie wiedzieli ...art. 49 ust. 1, pkt. 2 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym zakazujący postoju i parkowania w odległości 10 metrów od takich miejsc. pan Kamm wie a panowie byli komendanci Konert i Osik nie wiedzieli że ... art. 49 ust. 1, pkt. 2 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym zakazuje postoj i parkowanie w odległości 10 metrów od takich miejsc ... ?

 8. 8
  +8
  ~ Ryszard Klim
  Wtorek, 14.05

  Do Administruje okupant- w Liście do Prezydenta zawarłem kompleks spraw ciepłowniczych: wyniki spółki, finanse, płace, nagrody w tym słynne DN. Podstawowe to aktualna i prognozowana sytuacja ciepłownictwa komunalnego, spełnienie programu wyborczego czyli budowa źródła ciepła i obniżka cen o 20 %. Słyszymy o całkowitym odejściu. Pytałem się o sytuację wśród załogi , bo nastroje wobec szamotaniny decyzyjnej nie są najlepsze. Brak informacji publicznej , pół roku po wyborach, dowodzi jednego :lekceważenia mieszkańców. Przyzwyczaiłem się do tego indywidualnie, nie uzyskując nakazanych prawem odpowiedzi. Tu mamy totalne lekceważenie elblążan. List Otwarty jest z 24 kwietnia. Niedługo miesiąc. Z góry wiem , że odpowiedź ( jeżeli ?) będzie jak zawsze- kunktatorska. Wspólnie poczytamy. Pzdr.

 9. 9
  +4
  pampi - ZAWADA
  Wtorek, 14.05

  " administruje okupant " TAK , jak piszesz . Na miejscu Prezydenta zwolniłby kierownictwo z Departamentu Zarządu Dróg , za to że w ogóle taka sytuacja jeszcze istnieje i aż musi docierać do Prezydenta miasta . Za coś Ci ludzie pieniądze biorą , ale jak się chce administrować tylko i wyłącznie zza biurka z kawką w ręku ... * To jest , jak jest . Żenada . Zresztą , z wieloma innymi rzeczami , sprawami w Elblągu podobnie jest . Brak działań albo... marazm . Nie wiem , czy niecelowy .

 10. 10
  +6
  ~ wyborca antypartyjny
  Wtorek, 14.05

  Panie Kamm,porazajace myslenie.Ta ztoczka jest jak najbardziej potrzebna i co ona Panu przeszkadza???? Nie tworzycie nowych miejsc parkingowych a dotychczasowe likwidujecie??????? Zal......

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.