Czwartek, 29.10.2020, Imieniny: Wioletty, Serafina, Felicjana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

„Względy bezpieczeństwa dzieci (…) są motywacją, aby boisko ogrodzić”

14.05.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Względy bezpieczeństwa dzieci (…) są motywacją, aby boisko ogrodzić”
Fot. Ryszard Biel
- W imieniu dzieci, młodzieży i mieszkańców osiedla Przy Młynie, mieszkających przy ul. Reymonta, Gałczyńskiego, Kraszewskiego, Łęczyckiej, Bema i Wyżynnej, proszę o zamontowanie ogrodzenia terenu mini boiska do piłki nożnej – apelował do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego radny SLD Andrzej Tomczyński.

 
Właścicielem boiska przy ul. Reymonta jest Miasto Elbląg, a zarządza nim Zarząd Zieleni Miejskiej.
 
Mini boisko usytuowane jest na terenie o blisko 4 metry wyżej od biegnącej dołem ul. Reymonta. Względy bezpieczeństwa dzieci zbiegających ze skarpy za piłką są motywacją dla nas tu zamieszkałych, aby boisko ogrodzić
 
– zaznaczył Andrzej Tomczyński.
 
Każda inwestycja wiąże się z kosztami. Ile wyniosłoby ogrodzenie tego terenu?
 
Szacunkowy koszt wykonania i montażu ogrodzenia boiska wynosi ok. 20 tys. zł netto. Dostrzegam zasadność realizacji przedmiotowej inwestycji. Nie jest ona wpisana w tegoroczny budżet Miasta, jednakże bezpieczeństwo dzieci stanowi wartość nadrzędną. Dołożę więc starań, aby inwestycja została zrealizowana
 
– zapewniał Witold Wróblewski.
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Pstodia
  Wtorek, 14.05

  Można prosić o wiele rzeczy ale w um ratuszu głusi. Wybudowali plac zabaw przy cmentarzu Agrykola i co ogrodzenie się wali a obok nie ogrodzone i psy sraja a dzieci po tym chodzą.

 2. 2
  +6
  ~ Nie dla
  Wtorek, 14.05

  Dosyć panowania obecnego a dlatego że w d. Ma mieszkańców. Mały Pasłęk ma piękny plac zabaw dla dzieci, terme solankowa tam dbają o mieszkańców. A Elbląg wiekszy i co gawno.

 3. 3
  +1
  ~ "dużo robią" na miasto
  Wtorek, 14.05

  Widok boiska jest adekwatny do tego co robi Flip z Flapem dla miasta. Uderzające podobieństwo boiska do uśmiechu innowatora i uczonej miny administratora. Tak wygląda wasza praca. Was już nic nie zawstydzi - ani widok i stan miasta, ani poniżające "interpelacje" "radnych". Tym boiskiem ktoś zarządza. Jesteście bezczelnie gruboskórni i z głęboką sztolnią. Na funkcji jest "najlepszy" słupek ale tylko po koryto. Panie Tomczyński - punktuj Pan w taki sposób a może wreszcie Castorama zamówi taczki. Czy ktoś rozsądny pośle swoje dzieci na ten zrujnowany "obiekt"? Zniknijcie obaj z mediów i do roboty, albo natychmiastowa dymisja innowatora. Tak wygląda miasto pod władzą nie fachowców z sercem do pracy a zasłużonych kolesi .

 4. 4
  +9
  ~ wicia
  Wtorek, 14.05

  panie radny najlepiej to zlikwidować i po kłopocie, a tak na marginesie to wyburzenia / budynków związanych z dawnym Elblągiem / wam najlepiej wychodzą? No i jeszcze jedno, kiedy pan panie radny /zamienniku / zrealizuje swój postulat o zmniejszeniu diet?

 5. 5
  --2
  ~ vvv
  Wtorek, 14.05

  tak pisze, tak się nie boi, tak dalej o łaskę prosić będzie, czy dokumenty już zżółkły? ponad 40 lat pracy swoje zrobiło.

 6. 6
  +2
  ~ grawitacja
  Wtorek, 14.05

  Tłumaczenia, prośby, uwagi kierowane do pewnej męskiej grupy zawodowej o zmianę ich postaw i zakończenie procederu bezkarnych przestępstw na dzieciach, przez dziesięciolecia odbijały się od ściany. Ludzie krytykujący taki stan byli straszeni, ciągani po sądach , poniżani, a przestępcom stawiano pomniki. Do czasu. Podobnie jest z zastraszaniem krytyków nieróbstwa, łamania obietnic, bezprawia w mieście. Do czasu, bo coraz więcej ludzi widzi i sygnalizuje indolencję i zachowanie urzędników na najważniejszych fotelach w mieście. Nie da się zakrzyczeć prawdy i zastraszyć ludzi uczciwych chcących lepiej żyć w swoim, nie waszym, mieście. Straszy słaby, leniwy, nierób z parkingu. Szczególnym jednostkom wydaje się , że uzyskany w dziwny sposób fotel czyni z nich inteligenta i panisko. Ale NIE.

 7. 7
  +4
  ~ retyyy
  Środa, 15.05

  Ojejku, radny z łapanki ma wielki problem...

 8. 8
  0
  ~ Twój email
  Środa, 15.05

  Pan radny idąc po najmniejsze linii oporu postanowił poinformować o „PROBLEMIE” społeczeństwo Elbląga za pomocą portalu internetowego. O resztę niech się martwi Pan Prezydent ! Szanowny Panie radny, trochę więcej inicjatywy i pracy ze swojej strony w projekt który Pan zaproponował. Ilu mieszkańców popiera Pana propozycję i w jakim stopniu jest eksploatowany teren, szumnie opisany jako obiekt sportowy – boisko ? Myślę że zainteresowanie ze strony mieszkańców tym terenem jest znikome, a jeżeli jestem w błędzie to uważam że sami zainteresowani powinni zgłosić tę inicjatywę do „Budżetu obywatelskiego” i zainteresować tym społeczeństwo nie tylko z okolic opisywanego obiektu ale i całego miasta. To jest właśnie sposób i możliwości pozyskania środków na tego typu cele. Trochę więcej inicjatywy.

 9. 9
  +1
  ~ odwracany ogon kota
  Środa, 15.05

  ~Twój email - problem nie jest w tym czy obiekt jest przez społeczność wykorzystywany. Problemem jest istnienie tego obiektu w takim stanie. Właściciel, czyli miasto "urządziło" boisko, więc powinno o nie dbać, bo raz na ro pójdzie tam kilku młodych kopaczy i ulegną nieszczęściu. mamy przykłady z przeszłości śmierci dzieci na takich "obiektach". Dużo nie trzeba aby wyglądało to przyzwoicie i spełniało wymogi. Tym na co dzień powinien zajmować się odpowiedni departament UM a nie lansujący się kolejny "radny". Albo miasto zlikwiduje bramki, zaorze miejsce i posieje trawę urządzając legowisko dla Wieśka, albo zadba aby młodzież miała bezpieczne i na miarę XXI wieku miejsce do kopania piłki. Te dziury i wykopy nazywane "boisko" to potwarz dla właściciela.

 10. 10
  0
  ~ Twój email
  Środa, 15.05

  Do : odwracany ogon kota – nie neguję kwestii bezpieczeństwa tego typu obiektów, uważam tylko że na ternie naszego miasta takich miejsc można byłoby znaleźć o wiele więcej. Problem według mojej opinii jest w sposobie wydatkowania pieniędzy. Jeżeli miasto będzie pochylać się nad takimi propozycjami jak ta, dla mnie jednostkowa inicjatywa, gdzie nie mamy świadomości ile osób będzie użytkowało to boisko i ilu rodziców i dzieci jest tym zainteresowane, to na inne bardziej istotne cele dla nas wszystkich, mieszkańców, zabraknie pieniędzy. Budżet miasta Elbląga nie posiada nieograniczonych możliwości. Chociaż od kilku lat żyjemy w PiS – landzie, to słowa polityków obozu rządzącego „Wystarczy nie kraść a na wszystko znajdą się pieniądze” mnie osobiście nie przekonują.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96804594993591