Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

"26 maja Polska stanie przed kolejnym wielkim wyborem, jak 15 lat temu"

08.05.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"26 maja Polska stanie przed kolejnym wielkim wyborem, jak 15 lat temu"
Fot. Ryszard Biel
Poseł Jacek Protas kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dziś, 8 maja, zwołał konferencję prasową, podczas której wparcia w walce o mandat udzielił mu poseł Sławomir Neumann, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO- KO.
 
Spotkanie z dziennikarzami zostało zorganizowane na Starym Mieście, tuż przed wystawą zawierającą największe inwestycje, które udało się zrealizować w naszym mieście dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.
 
 
26 maja Polska stanie przed kolejnym wielkim wyborem, jak 15 lat temu, kiedy decydowaliśmy o wejściu do Unii. Dzisiaj będziemy decydować o tym, czy w tej Unii zostajemy i czy będziemy w stanie wykorzystać te szanse, które Unia Europejska Polsce dała i daje
 
- mówił Sławomir Neumann.
 
- Chcemy zainwestować m.in. w zdrowie po to, żeby poprawić i podnieść zdrowie do europejskiego poziomu. Wiemy jak to zrobić i dajemy gwarancje tych dwóch ważnych celów – znalezienia pieniędzy i zrealizowania programów zdrowotnych, które pozwolą korzystać ze służby zdrowia według standardów europejskich – zaznaczył Sławomir Neumann.
 
Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO- KO podkreślał, jak wiele o pozyskiwaniu środków unijnych wie Jacek Proas, który przez dwie kadencje piastował stanowisko marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. - Jacek Protas udowodnił przez swoje marszałkowanie, ale też w Parlamencie, że  zna się na sprawach związanych z Europę – zaznaczył Sławomir Neumann.
 
Jacek Protas kandyduje z ostatniego miejsca na liście. - Ostatni będą pierwszymi – zapewniał Sławomir Neumann. - On ma doświadczenie, energię i wiedzę, jak to zrobić.
 
 
Kilka dni temu obchodziliśmy 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej. To było 15-lecie dobre dla naszego regionu i dobre dla Polski. Unia Europejska to nie tylko środki europejskie, ale dla naszego regionu przyniosła wiele potrzebnych inwestycji, przedsięwzięć, które pozwalają dynamicznie rozwijać się Elblągowi, Warmii i Mazurom, Podlasiu
 
– podkreślił Jacek Protas.
 
Co Jacek Protas chciałby robić w Parlamencie Europejskim? - Musimy przekonać naszych partnerów z innych krajów, że warto jednak nadal ufać Polsce, że ta zła passa się zmieni, że nowy Rząd będzie budował swoją politykę europejską na zasadach dialogu i kompromisu, a nie pohukiwania i machania szabelką – dodał Jacek Protas. - Słowem klucz jest kompromis, budowanie koalicji.
 
Po konferencji posłowie zostali na Starówce, by porozmawiać z elblążanami. Następnie pojechali do Morąga i Szczytna.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +37
  ~ akina
  Środa, 08.05

  Prawdziwe tłumy mieszkańców. Trudno się przebić.

 2. 2
  --12
  ~ wicia
  Środa, 08.05

  Czy w PO nie ma osoby która by poinformowała mieszkańców, że do Elbląga przyjeżdża osoba startująca w wyborach do Europarlamentu? Czy to takie trudne?

 3. 3
  +26
  ~ emeryt
  Środa, 08.05

  Ja myślałem ,że Nojman siedzi za przekręty na dołku , a on obiecuje cuda , a może się uda . PO jest skończona amen,

 4. 4
  +24
  pampi - ZAWADA
  Środa, 08.05

  Ale bełkot , sugerowanie że PIs chce , aby Polska wyszła z Unii Europejskiej jest totalną głupotą w sposób maniakalny wciskany Polakom ?? Aby powtarzane kłamstwo, stało się w końcu prawdą ? Trzeba było przez osiem lat władzy PO doprowadzić służbę zdrowia do poziomu europejskiego , ale tego nie zrobiliście . Niczym się w tym nie różnicie do każdej władzy po 1989 roku . Pan Jacek Protas w parlamencie europejski chce zajmować się.... przekonywaniem . To bardzo twórcza , przydatna i poważna działalność : ) : ) Nic konkretnego , wymiernego w wypowiedzi kandydata nie ma . Zwykłe " lanie wody " A 1 PO w okręgu wyborczym , czyli piłkarski oldboy , to dopiero kandydat . POwala mnie swą wiedzą samorządową , społeczną i polityczną .

 5. 5
  +29
  ~ mieszkaniec
  Środa, 08.05

  Proszę państwa na spotkaniu było ponad 150 tysięcy nie ludzi, a gwizdów . Była pani w laczkach wyróżniała się ,

 6. 6
  +22
  ~ iza
  Środa, 08.05

  "Chcemy zainwestować m.in. w zdrowie po to, żeby poprawić i podnieść zdrowie do europejskiego poziomu. Wiemy jak to zrobić i dajemy gwarancje tych dwóch ważnych celów".Osiem lat to było za mało czy nie zgadzał się koalicjant.

 7. 7
  +27
  ~ feliks zygmuntowicz
  Środa, 08.05

  widzę, że przyszli pod kościół po tarzać się w błocie.

 8. 8
  +27
  ~ JASNOWIDZ
  Środa, 08.05

  , Komitet wyborczy przewyższał liczebnością społeczeństwa, było ich razem 5 osób . A społeczeństwo elbląga olała ich więc .

 9. 9
  +30
  ~ pytam się
  Środa, 08.05

  Dlaczego nikt nie rozliczył Tego pana za Termy? teraz chce do Brukseli, czy Nas na to stać? NIE.

 10. 10
  +17
  ~ opinia
  Środa, 08.05

  Przykro patrzeć grupka polityków i w koło pustynia .Sami do siebie przemawiają .Brak kreatywności i wiarygodności .Tym już dziękujemy . Podobnie PIS .Wyborcy zastanówcie się nad wyborem .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.